Ugrás a tartalomhoz

Hírek

107349 replies to this topic

#41 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6727 Hozzászólás:

Elküldve: 05 July 2018 - 01:04 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Borsika - Dátum: 04 July 2018 - 04:21 PM

Bocs, de én még mindig ezen a Kiss ügyön vagyok kibukva. Panaszkodik az alig 17 éves játékos, hogy nem kapott elég lehetőséget. A 17 éves! Hát kérem ezek már ilyen korban is futballkurvák! Rúg pár gólt, aztán már sztárnak, alapembernek érzi magát, megsértődik ha az edző úgy gondolja nem árt még neki pár hónap erősödés, fejlődés.

Csodálkozunk hogy a magyar foci senkit nem tud kinevelni évtizedek óta? Itt nincs meg az, hogy megdöglök, bizonyítok, pluszban edzek, csakazértis oda akarok kerülni. Nincs basszus, a magyar játékos "sérós", ahogy a Dárdai mondja, de sajnos rossz értelemben az. Ünnepelteti magát a gólja után, rángatja a mezét aztán megy az első lehetőségnél két forinttal többért a felcsúti faluba az 50 néző elé. Nem gondolom, hogy a Hipp egy hülye lenne, hogy itt az új világsztár de csakazért sem játszatja. Gondolom elhitte magáról, hogy új világsztár született, és úgy állt hozzá, a szlovák vak edző meg nem volt hajlandó a 17 éves lábacskáit puszilgatni.

Leszarják ezek a klubot, a mezt, a közönséget, ráadásul buták is. Mi a szart fog egy ilyen sérós gyerek mutatni Felcsúton amit itt nem tudna? Ha tényleg akkora tehetség akkor itt is kifutotta volna magát 2-3 év alatt, és mehetett volna Nyugatra, ha meg nem akkor stabilan Hali játékos lehetett volna. Itt van a Márió példának. Nem akarom bántani világért se, de ő is marha nagy tehetségnek indult, és szerintem szerencséje volt, hogy maradt, mert különben már egyik klubtól másikhoz lökdösték volna, mert nem lett volna sztár, itt meg stabilan játszik és szeretik őt.

En azok kevesek koze tartozom akik megertik az eligazolasat.
Hipp megmondta, hogy a rutint helyezi eloterbe.
Hozta a Priskint es ott a Karol meg a Rambo elore.
Kiss Tamasnak sok szerep nem jutott volna.
Illesek most tudtak penzt csinalni belole eltek a lehetoseggel.
Sokan futball kuvazzak meg szidjak ezt a sracot. Velemenyem szerint nem az o dontese volt az atigazolas es ami a legfontosabb mi sokat koszonhetunk neki.
Fradi ellen 3 pontot ero gol, kovesd ellen szintugy es Debrecenbe is pontot ero golt rugott. Tehat hagyjuk bekeben elmenni es kivanjunk sok sikert neki a Benczes fele Puskasban.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#42 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 746 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2018 - 04:50 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Borsika - Dátum: 04 July 2018 - 04:21 PM

Bocs, de én még mindig ezen a Kiss ügyön vagyok kibukva. Panaszkodik az alig 17 éves játékos, hogy nem kapott elég lehetőséget. A 17 éves! Hát kérem ezek már ilyen korban is futballkurvák! Rúg pár gólt, aztán már sztárnak, alapembernek érzi magát, megsértődik ha az edző úgy gondolja nem árt még neki pár hónap erősödés, fejlődés.

Csodálkozunk hogy a magyar foci senkit nem tud kinevelni évtizedek óta? Itt nincs meg az, hogy megdöglök, bizonyítok, pluszban edzek, csakazértis oda akarok kerülni. Nincs basszus, a magyar játékos "sérós", ahogy a Dárdai mondja, de sajnos rossz értelemben az. Ünnepelteti magát a gólja után, rángatja a mezét aztán megy az első lehetőségnél két forinttal többért a felcsúti faluba az 50 néző elé. Nem gondolom, hogy a Hipp egy hülye lenne, hogy itt az új világsztár de csakazért sem játszatja. Gondolom elhitte magáról, hogy új világsztár született, és úgy állt hozzá, a szlovák vak edző meg nem volt hajlandó a 17 éves lábacskáit puszilgatni.

Leszarják ezek a klubot, a mezt, a közönséget, ráadásul buták is. Mi a szart fog egy ilyen sérós gyerek mutatni Felcsúton amit itt nem tudna? Ha tényleg akkora tehetség akkor itt is kifutotta volna magát 2-3 év alatt, és mehetett volna Nyugatra, ha meg nem akkor stabilan Hali játékos lehetett volna. Itt van a Márió példának. Nem akarom bántani világért se, de ő is marha nagy tehetségnek indult, és szerintem szerencséje volt, hogy maradt, mert különben már egyik klubtól másikhoz lökdösték volna, mert nem lett volna sztár, itt meg stabilan játszik és szeretik őt.

Na igen. Máriót ha jól emlékszem, vitte volna a Felcsút azután a kiemelten jó fél éve (2015 ősze - 6 gól) után, de ő mégis tudott nemet mondani.
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#43 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 293 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2018 - 04:21 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: fcbm - Dátum: 01 July 2018 - 12:22 PM

„Rendkívül örömteli és megtisztelő volt a Puskás Akadémia megkeresése, szívesen jöttem a klubhoz. A társak jól fogadtak, úgy vélem, zökkenőmentes lesz a beilleszkedés. Remek közösségbe érkeztem, a szakmai stáb is kiváló, jól felépítettek az edzések. Nagyszerű csapatunk van, amelyben benne vannak a kimagasló eredmények, reméljük, a legjobbat sikerül kihoznunk magunkból és a szezonunkból”

Haha :D

#44 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 341 Hozzászólás:

Elküldve: 03 July 2018 - 09:00 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: valovilag - Dátum: 03 July 2018 - 07:08 PM

Nyilván minden klubnak kell a jó kapcsolat a jelenlegi kormánnyal, mert különben halálra lenne ítélve, de szerintem a PAKSI példa nem tűnik rossznak. Legalábbis nekem szimpatikus a csak magyar focisták, s a szisztematikus építkezés. Nem utolsó sorban, messze itt vannak a legalacsonyabb bérek, és mégis évek óta jól szerepelnek.
Talán ők az egyik üde színfoltja ennek a magyar focivilágnak, s ha nálunk nem kivennék a lovét Béláék, akkor itt is működhetne, ebben biztos vagyok.

Való igaz, ott a tulajdonos tolja bele a pénzt a klubba rendesen - a Paksi SE az önkormányzat pénzét... Ez a modell a múltból maradt velünk, egyúttal mókás belegondolni, hogy éves szinten lakosságszámra leosztva durván 12-13 ezer forint ment el fejenként a paksiak pénzéből a város lakosságának 3-5%-ának a szórakozására. Itt alapvetően az üzleti háttér a kérdés, az pedig egy egészen másik téma, mint a keret kialakítása. Ráadásul a paksi önkormányzatnak is első sorban az MVM jelenléte miatt van lehetősége ilyen mértékben támogatni az élvonalbeli focit ott, nálunk ez hiányzik. De persze, az önkormányzat annyival szurkolóbarátabb tulajdonos, mint egy üzletember, hogy onnét aztán tényleg senki nem akar pénzt kivenni, mivel senki sem a saját tőkéjével játszik, hanem a város maradék 95 százalékának a pénzét is használja a saját szórakozására.
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#45 valovilag

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 03 July 2018 - 07:08 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 02 July 2018 - 06:49 PM

Persze, persze, hülye vagyok meg minden. Értettem.
Viszont szívesebben fogadom a személyeskedés helyett a tényeket:
- hol volt arra példa a magyar ligában az elmúlt évtizedben, hogy egy tulajdonos stabilan, hosszú távon tolta volna be a pénzt egy csapatba, közvetlen bűnözői vagy politikai kötődés nélkül, úgy, hogy ha lelépett, megunta, nem hagyott hatalmas gondot maga mögött?
- hogyan, miért és kivel lenne elképzelhető egy ilyen klubmodell? Reális?

Erre tényleg kíváncsi vagyok, mert én nem tudom elképzelni (illetve el tudom, de nem a magyar közegben) - de ha ennyire fogalmatlan vagyok, hogy az még egy b+-et is megért, akkor biztos létezik ilyen alternatíva.

Nyilván minden klubnak kell a jó kapcsolat a jelenlegi kormánnyal, mert különben halálra lenne ítélve, de szerintem a PAKSI példa nem tűnik rossznak. Legalábbis nekem szimpatikus a csak magyar focisták, s a szisztematikus építkezés. Nem utolsó sorban, messze itt vannak a legalacsonyabb bérek, és mégis évek óta jól szerepelnek.
Talán ők az egyik üde színfoltja ennek a magyar focivilágnak, s ha nálunk nem kivennék a lovét Béláék, akkor itt is működhetne, ebben biztos vagyok.

#46 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1856 Hozzászólás:

Elküldve: 03 July 2018 - 09:47 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 02 July 2018 - 06:49 PM

- hol volt arra példa a magyar ligában az elmúlt évtizedben, hogy egy tulajdonos stabilan, hosszú távon tolta volna be a pénzt egy csapatba, közvetlen bűnözői vagy politikai kötődés nélkül, úgy, hogy ha lelépett, megunta, nem hagyott hatalmas gondot maga mögött?

Erre tényleg kíváncsi vagyok, mert én nem tudom elképzelni (illetve el tudom, de nem a magyar közegben) - de ha ennyire fogalmatlan vagyok, hogy az még egy b+-et is megért, akkor biztos létezik ilyen alternatíva.

Az előzőben írtam pár sort, bár ezt se kellett volna. Gondolhatjátok, hogy tisztában vagyok én is a magyar foci helyzetével. Nem is igazán erre gondoltam. De nem kéne mindent arra fogni, hogy mennyire állami szinten mennek a dolgok. Ettől még oda lehetne állni egy kicsit alázatosabban és szorgalmasabban is. De mindegy, nem megyek most megint bele. Bocs a b+-ért, és a fogalmatlanért...
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#47 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1856 Hozzászólás:

Elküldve: 03 July 2018 - 09:40 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 01 July 2018 - 03:46 PM

Tolvajok és politikusok szórakozása.

Nem mondod?

Ettől még lehetne normálisan is menedzselni a klubot, vezetői és városi szinten egyaránt. Kicsit értékelni és kihasználni azt, hogy egy végig a kiesés elől menekülő csapat hazai meccsein 5 ezer körül van az átlagnézőszám, és itt még érdekel párezer hülyét a foci. Persze, kurvára felülről vezérelt és beteg minden (ezért is kéne az egészet beszántani, és előlről kezdeni), de azért nincsenek annyira elnyomva szegények, meg páran egész jól megélnek ebből is. Úgy, hogy látszólag semmi tervük nincs a jövőre nézve, és kb. örök idők óta leszarják, hogy mit gondolnak a szurkolók. Itt leszünk 100 évesek, de erről se olvastam sehol árva kukkot sem. Megy a háttérben a munka, mi? Persze. A Kopula pukkant majd párat, jönnek a légiósok, meg valami tingli-tangli helyi zenekar, aztán le is van tudva. Ja, és hajszálon múlt, hogy nem az NB2-ben ünnepeljük a centenáriumot. Erre se lehetett volna figyelni, ebbe se kellett volna tenni egy kis munkát már évekkel ezelőtt, mi? És ezzel megelőzni, hogy párszázan lábon hordják ki a szívinfarktust. Egy nyomorult mezt nem tudnak venni a drukkerek az egész városban, nincs egy épeszű ember, aki a sok fasságot megvátoztatná a csilli-villi új stadionunkban. Helyi milliárdos cégekkel semmi közös munka. Tényleg nem lehet? Semmit? Csak a VIP-ben csócsálni a pogácsát, meg szürcsölni a rosé fröccsöt?

De nem írok most le megint mindent, vissza lehet nézni, hogy az elmúlt években, évtizedekben hányan és hányszor sírtuk ezzel tele a fórumot.

#48 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 341 Hozzászólás:

Elküldve: 02 July 2018 - 06:49 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vond - Dátum: 29 June 2018 - 10:12 PM

Húúú b+, de fogalmatlan vagy ehhez az egészhez.

#49 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3150 Hozzászólás:

Elküldve: 01 July 2018 - 03:46 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vond - Dátum: 29 June 2018 - 10:12 PM

Pedig igaza van. Sehol nem üzlet a foci itthon. Tolvajok és politikusok szórakozása.

#50 atikiraly

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1091 Hozzászólás:

Elküldve: 01 July 2018 - 02:15 PM

Kiss Tomi, óriási csalódást okoztál. Lett volna ajánlat, amelyet érdemes lehetett volna elfogadni. Na, de pont a felcsútiakét? Pénz beszél...
Hajrá Hali!

#51 fcbm

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 01 July 2018 - 12:22 PM

„Rendkívül örömteli és megtisztelő volt a Puskás Akadémia megkeresése, szívesen jöttem a klubhoz. A társak jól fogadtak, úgy vélem, zökkenőmentes lesz a beilleszkedés. Remek közösségbe érkeztem, a szakmai stáb is kiváló, jól felépítettek az edzések. Nagyszerű csapatunk van, amelyben benne vannak a kimagasló eredmények, reméljük, a legjobbat sikerül kihoznunk magunkból és a szezonunkból”

Haha :D
Ultra Muc', FCBM!

#52 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 903 Hozzászólás:

Elküldve: 01 July 2018 - 10:52 AM

Hát a pletyka valóság lett ,Kiss Tomi elment felcsútra! Remélem nem bánod meg a döntésedet kicsi gyerek,nem azt hogy elmentél mert a tehetség benned van és azt fejleszteni kell,hanem azt hogy az ország gázszerelőjét választottad! A pénz ott van az igaz de ha nem lesznek az első hatba és neked is lesz hullámvölgyed hamar padra tesznek sajna.Bár ne így legyen mert elég volt már az elkallódott tehetségekből!Kivánom hogy megtaláld a számitásaidat és nemzetközileg jegyzett futballista legyél! Sok sikert!!!

#53 axel100

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 317 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 10:13 PM

Majd ki fog kötni Pakson.

#54 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 746 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 08:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Fortschritt - Dátum: 30 June 2018 - 07:46 PM

Szerintem a mondat utolsó része nem lehet igaz.

Angyalföldi szurkolói fórumon írták.
1919media

#55 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2379 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 07:46 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jakus - Dátum: 30 June 2018 - 07:26 PM

Bár a mai meccsét kihagyta, Gaál nem jön ide, egyrészt alacsony összeget ajánlottak érte Béláék, másrészt jól érzi magát Angyalföldön, nincs kedve visszatérni.

Szerintem a mondat utolsó része nem lehet igaz.
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#56 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2379 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 07:44 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Vak - Dátum: 30 June 2018 - 03:13 PM

Tudom,hogy csak edzőmérkőzés volt,de elég elkeserítő játékot mutattunk.
Azt hittem,hogy egy osztrák harmadosztályú ellenfelet azért pár góllal verünk.Nem láttam én túl nagy osztálykülönbséget.
Ennél csak jobbak lehetünk...

Szerintem az alapozás kellős közepén, napi 2 edzés után nem volt ez olyan rossz. Inkább most jöjjenek elő a hibák, mint a bajnokság alatt. Az ellenfélről pedig annyit, hogy a Bundesliga II-ben játszanak - persze ez is jelenthetne osztálykülönbséget, de most éppen így alakult.
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#57 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 746 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 07:26 PM

Bár a mai meccsét kihagyta, Gaál nem jön ide, egyrészt alacsony összeget ajánlottak érte Béláék, másrészt jól érzi magát Angyalföldön, nincs kedve visszatérni.
1919media

#58 Vak

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 03:13 PM

Tudom,hogy csak edzőmérkőzés volt,de elég elkeserítő játékot mutattunk.
Azt hittem,hogy egy osztrák harmadosztályú ellenfelet azért pár góllal verünk.Nem láttam én túl nagy osztálykülönbséget.
Ennél csak jobbak lehetünk...

#59 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 341 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 08:37 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 29 June 2018 - 07:11 PM

Akkor ennyi erővel én is lehetnék tulaj? Mert pénzem nekem sincs rá ;)

Igaz, elég sarkítva fogalmaztam :) de azért azt érdemes látni, hogy a magyar futballban az elmúlt időszakban gyakorlatilag kétféle klubtulajdonos volt, aki befelé talicskázta a pénzt, és szerintem mi egyiket sem igazán szeretnénk. Az egyik a bűnöző (de minimum kétes hátterű üzletember), aki kvázi pénzmosodaként is használta a klubját és az azt körülvevő infrastruktúrát, ilyen volt Tarsoly, Bíró, Matyi. A másik meg a politikai rendszer nyertese, aki meg nem a pénzét, hanem a mi adóforintjainkat égeti el vígan a csapatnál. Az elsőt még egyszer ne, soha többet, de nekem megmondom őszintén, a második opció, a közvetlen pártcsapattá válás sem hiányzik igazán.

Talán két kivétel van ez alól: Hemingway és Leisztinger. Viszont egyrészt ekkora tőkével rendelkező emberből elég kevés van, aki még a magyar focit is szereti és pont Szombathelyre szeretne jönni, másrészt, ahogy azt Leisztinger le is nyilatkozta, neki ez öt év alatt 1,8 milliárd forint befektetést jelentett a saját vagyonából, és gyakorlatilag a klub működésének legnagyobb hányadát ebből fedezték. És ebből még mindig csak egy kiesőjelölt, rém gyenge DVTK-t tudott felépíteni, ami semmivel sem jobb a mi Haladásunknál.

Ezért írtam azt, amit, tény, hogy kicsit lebutítva. Ez a rendszer politikai hátszél nélkül egy pénzégető (vagy pénzmosoda). Nyilván fantasztikus lenne egy olyan befektető, aki beletesz évi félmilliárd forintot a klubba, és stabil dobogós csapatot építene ebből, de ilyen embert gyakorlatilag lehetetlen találni. És egyébként azzal is jár, hogyha megunja (vagy leváltják a hatalomról, vagy végre becsukják), akkor borul az egész rendszer. Ott állunk egy klubmodellel, amiből hirtelen kiesett a betalicskázott pénz. Az ilyennek itthon ritkán van jó vége. Ma ha nem is álmodhatunk nagyot, de legalább a nagy visszaesés veszélye kisebb, még ha ehhez az is kell, hogy újra és újra elássuk a jövőnket a fiatal kulcsemberek eladogatásával. Ne érts félre, nekem is fáj ez, viszont nem látok reális alternatívát erre.

Olyat persze lehet mondani, hogy "Inkább tegyenek bele pénzt ...", csak ennek így kevés a realitása. Ki? Miből? És főleg, miért?

#60 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1856 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 10:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 29 June 2018 - 06:47 PM

Ki az az épelméjű, aki ebbe tolná a pénzét? Csak veszteséget generálna azzal magának, elégetve egy rakat pénzt, miközben a közegen keveset tudna változtatni.