Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

46751 replies to this topic

#1 falco Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1321 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 09:36 PM

Idézés: dr.house - Dátum: 16 July 2018 - 09:10 PM

Elvileg ha sikerül Kellert megszerezni 4 légióssal indulunk. De szerintem még úgy is elkellene az 5, de ez csak személyes vélemény.

Mindenképpen ot légiós kell, hogy meglegyen a megfelelő létszám, iden is voltak sérülések, plusz en egy nagyobb menetelést is szeretnek a nemetkozi kupában, jo lenne mindkét csoport körön túljutni, ehhez pedig kell az ot légiós es a lehető legjobb magyar mag.
Csak a FALCO !

#2 diborzsán300

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2328 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 09:32 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr.house - Dátum: 16 July 2018 - 09:10 PM

Elvileg ha sikerül Kellert megszerezni 4 légióssal indulunk. De szerintem még úgy is elkellene az 5, de ez csak személyes vélemény.

Szerintem nem fogjuk tudni megszerezni Kellert. De félek, hogy Govens sem marad bár persze lehet pótolni, de még egy olyan játékosunk nem lesz sose!
Keller esetében most miért jönne ide? Jó lehet kicsivel több pénzt tudnánk adni mint az alba, de hát ez sem biztos. Többet nem hinném, hogy játszana, de persze nem szomorkodnék ha jönne nagy fogás lenne azért!
Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát
Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn
Egy nép és egy lélek, egy utca, egy érdek
Egy becsület, egy szerelem,Falco a mindenem!!!!!!

#3 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2018 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 09:10 PM

#4 falco Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1321 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 08:48 PM

Közben Szolnokra is megérkezett az első légiós. Őszinte leszek, nem ertem minél hoztak meg egy négyest, mikor ott van mar Milosevic. A statjai nem voltak rosszak, de egy finn bajnokság azért szerintem gyengébb, mint a magyar. Gondolom a padra hoztak es a kezdobe érkeznek majd extrabb játékosok. En ugy érzem, hogy nála is tudunk jobb embert hozni hozzánk. Remelem mindenképpen ot légiósban gondolkozik Okorn, akar lesz magyar erősítés, akar nem.

Szep lassan azért beindul a piac, a kezdeti pörgés utan ujra vannak hírek. Ez a szezon egyik legjobb része. :)/>
Csak a FALCO !

#5 nincs

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 440 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 01:56 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: basketplayer - Dátum: 16 July 2018 - 01:24 PM

Miért, nálunk játszott?

A második csapatban úgy rémlik rendszeresen, de látszólag nem nagyon segített. :D

#6 basketplayer

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 62 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 01:24 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: nincs - Dátum: 15 July 2018 - 06:38 PM

Érdekes, hogy Kucsora idén alig kap szerepet az U20-as tornán, pedig tavaly a csapat pontkirálya volt.
Vajon pikkenroll peti az oka(mert tavaly Forray volt az edző), vagy nálunk épült így le? Esetleg más?

Miért, nálunk játszott?

#7 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2018 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 12:27 PM

Idézés: buccke - Dátum: 16 July 2018 - 11:25 AM

még pár nap...

20-ig várunk a válaszára azt mondják.

#8 buccke

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 477 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 11:25 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Espada - Dátum: 16 July 2018 - 11:17 AM

Go-ról tudni hogy döntött?

még pár nap...

#9 Espada

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1153 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 11:17 AM

Go-ról tudni hogy döntött?

#10 nincs

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 440 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 06:38 PM

Érdekes, hogy Kucsora idén alig kap szerepet az U20-as tornán, pedig tavaly a csapat pontkirálya volt.
Vajon pikkenroll peti az oka(mert tavaly Forray volt az edző), vagy nálunk épült így le? Esetleg más?

#11 Godemperor

Istencsászár

• Members
  • PipaPipa
  • 1927 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 06:30 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 15 July 2018 - 06:14 PM

Nem értelmezési különbség van közöttünk, hanem te olyan dologban hiszel, amiben én nem. Ezért írtam inkább közvetlen értelemben példát, mert a közvetettben ebben az esetben nem hiszek.

Aha, tehát a szurkolók "mentalitása" szerinted nem hat a csapatra...
Vagy tovább megyek...
Akkó most olvassák az online médiát a sportolók vagy nem? Ha jól tudom ezen esett össze az ország legjobb edzője... Hagyjuk...
"Minek álmodni, ha ébren is jó!"

kép

#12 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 06:14 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Godemperor - Dátum: 15 July 2018 - 03:42 PM

Mondom közvetetten! Tudod értelmezni? Ne mérgesíts, azért ennél értelmesebb vagy!
Ha akarod leírom szó szerint mire gondoltam.

Nem értelmezési különbség van közöttünk, hanem te olyan dologban hiszel, amiben én nem. Ezért írtam inkább közvetlen értelemben példát, mert a közvetettben ebben az esetben nem hiszek.

#13 Godemperor

Istencsászár

• Members
  • PipaPipa
  • 1927 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 03:42 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 15 July 2018 - 12:55 PM

És mégis hogyan? Szerinted egy szurkoló bármelyik játékosnak azt mondja, hogy figyelj én nem hiszem el, hogy ti megtudjátok verni xy csapatot? Demagóg duma volt , aminek páran be is dőltek itt.

Mondom közvetetten! Tudod értelmezni? Ne mérgesíts, azért ennél értelmesebb vagy!
Ha akarod leírom szó szerint mire gondoltam.
"Minek álmodni, ha ébren is jó!"

kép

#14 falco Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1321 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 02:23 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 15 July 2018 - 01:45 PM

Van amiben egyetértek és van amiben nem. Fordot valóban kihagytam (tudom nagy kedvenced), de Tibyt illetően óriási tévhitben vagy. Egyrészt óriási küzdő és védő, másrészt kiválóan szedi a lepattanókat, és az is csak elterjedt hülyeség, hogy fakezű. Legutóbbi szezonban egy belga csapattal a FIBA EuropeCup 16 meccsén 38,8%kal dobta a triplákat, ami kiváló, és bár a bajnokságban csak 31,4%-kal értékesítette, de ez sem a fakezű kategória (Armwood ebben gyengébb, de hát neki "fából van a karja" :) ). Szóval ő komoly fogás lenne, higgy nekem. Kromah valóban kérdőjeles, én úgy emlékeztem, hogy Fehérváron 4-est játszott (de lehet Kalvéval kevertem). Cooke-val kapcsolatban egyetértünk.
Nekem meg Nikolov nem kéne, úgy hallottam nem a legjobb közösségi ember, és nem könnyen kezelhető.

Centereket illetően ezek szerint nagy véleménykülönbség nincsen közöttünk.

Szerintem Kalvéval keverted, igen. Most picit utánanéztem én is Tibynek, tényleg jó számokat hozott a legutóbbi állomáshelyén, de amikor idekerült a szezon elején borzasztó volt, bár ebben szerepe volt a litván szakembernek is, aki a szezon elején irányította a csapatot. Valamiért a két Arénában lejátszott meccse maradt meg bennem, amiken tényleg nulla volt, de így most utánanézve már a te véleményeden vagyok. Centerből egyébként nem sok más jutna eszembe, aki jó lenne nekünk az említetteken kívül. Radicnak örültem még volna.

Előző hsz pedig javítva, Fehérvárt és Körmendet szerettem volna. :)
Csak a FALCO !

#15 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 01:45 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: falco Man - Dátum: 15 July 2018 - 01:33 PM

Kromah 3-as, sosem játszott négyest sem Fehérváron sem az Albában, maximum smallball szerkezetben képzelhető el ez a variáció, de a védekezése nem jó négyeshez (sem). Tiby egy rossz vicc, Cizmic mellett volt egy jó időszaka, meg ellenünk kifutott neki egy extra meccs, de én nála sokkal jobb játékost szeretnék. Cooke és Armwood viszont jó lenne. Az én jelöltem egyébként Ford lenne, bár nem tudom mennyire elérhető nekünk. Esetleg Nikolov is szóba jöhetne, bár már 32 éves, de 2012-ben a legjobb négyes volt az országban. Erre a posztra szerintem olyan légiós fog jönni, aki még nem játszott az országban.

Centerek közül Djordje és Watkins tökéletes lenne, Drungilas sem lenne rossz, de azért ő messze nem olyan képzett mint az előző két játékos. Meglátjuk, de először dőljön el a legfontosabb játékosunk sorsa, lehetőleg minél előbb!

Van amiben egyetértek és van amiben nem. Fordot valóban kihagytam (tudom nagy kedvenced), de Tibyt illetően óriási tévhitben vagy. Egyrészt óriási küzdő és védő, másrészt kiválóan szedi a lepattanókat, és az is csak elterjedt hülyeség, hogy fakezű. Legutóbbi szezonban egy belga csapattal a FIBA EuropeCup 16 meccsén 38,8%kal dobta a triplákat, ami kiváló, és bár a bajnokságban csak 31,4%-kal értékesítette, de ez sem a fakezű kategória (Armwood ebben gyengébb, de hát neki "fából van a karja" :) ). Szóval ő komoly fogás lenne, higgy nekem. Kromah valóban kérdőjeles, én úgy emlékeztem, hogy Fehérváron 4-est játszott (de lehet Kalvéval kevertem). Cooke-val kapcsolatban egyetértünk.
Nekem meg Nikolov nem kéne, úgy hallottam nem a legjobb közösségi ember, és nem könnyen kezelhető.

Centereket illetően ezek szerint nagy véleménykülönbség nincsen közöttünk.

#16 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1790 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 01:40 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: falco Man - Dátum: 15 July 2018 - 01:33 PM

Kromah 3-as, sosem játszott négyest sem Fehérváron sem az Albában, maximum smallball szerkezetben képzelhető el ez a variáció, de a védekezése nem jó négyeshez (sem). Tiby egy rossz vicc, Cizmic mellett volt egy jó időszaka, meg ellenünk kifutott neki egy extra meccs, de én nála sokkal jobb játékost szeretnék. Cooke és Armwood viszont jó lenne. Az én jelöltem egyébként Ford lenne, bár nem tudom mennyire elérhető nekünk. Esetleg Nikolov is szóba jöhetne, bár már 32 éves, de 2012-ben a legjobb négyes volt az országban. Erre a posztra szerintem olyan légiós fog jönni, aki még nem játszott az országban.

Centerek közül Djordje és Watkins tökéletes lenne, Drungilas sem lenne rossz, de azért ő messze nem olyan képzett mint az előző két játékos. Meglátjuk, de először dőljön el a legfontosabb játékosunk sorsa, lehetőleg minél előbb!

Sem Fehérváron sem az Albában :) :)

Ha jól emlekszem, Malik Cooke-nak elég lett Magyarország, ezert nem maradt Kaposváron sem.
kép

#17 falco Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1321 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 01:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 15 July 2018 - 01:15 PM

Van pár játékoselképzelésem a 4-es és 5-ös posztra (jó lenne mindkét poszton erősíteni az elmúlt két évhez képest).

4-es (erőcsatár): Matt Tiby , Malik Cooke , Isaiah Armwood, Lasan Kromah (ha a védekezés az első számú szempont, akkor utóbbi kettő azért abban nem túl acélos)

5-ös (center): Djordje Pantelics , Ryan Watkins , Adomas Drungilas, Darko Balaban (itt szintén a védekezés szempontjából a 2. és 4. számú "jelölt" nem túl vastag)

Azt gondolom, hogy a zárójeles részekkel együtt azért bármelyikük erősítés lenne a 2x4-ből, de minimum az egyik poszton erős védőjátékos kellene.

Kromah 3-as, sosem játszott négyest sem Fehérváron sem Körmenden maximum smallball szerkezetben képzelhető el ez a variáció, de a védekezése nem jó négyeshez (sem). Tiby egy rossz vicc, Cizmic mellett volt egy jó időszaka, meg ellenünk kifutott neki egy extra meccs, de én nála sokkal jobb játékost szeretnék. Cooke és Armwood viszont jó lenne. Az én jelöltem egyébként Ford lenne, bár nem tudom mennyire elérhető nekünk. Esetleg Nikolov is szóba jöhetne, bár már 32 éves, de 2012-ben a legjobb négyes volt az országban. Erre a posztra szerintem olyan légiós fog jönni, aki még nem játszott az országban.

Csak a FALCO !

#18 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 01:15 PM

Van pár játékoselképzelésem a 4-es és 5-ös posztra (jó lenne mindkét poszton erősíteni az elmúlt két évhez képest).

4-es (erőcsatár): Matt Tiby , Malik Cooke , Isaiah Armwood, Lasan Kromah (ha a védekezés az első számú szempont, akkor utóbbi kettő azért abban nem túl acélos)

5-ös (center): Djordje Pantelics , Ryan Watkins , Adomas Drungilas, Darko Balaban (itt szintén a védekezés szempontjából a 2. és 4. számú "jelölt" nem túl vastag)

Azt gondolom, hogy a zárójeles részekkel együtt azért bármelyikük erősítés lenne a 2x4-ből, de minimum az egyik poszton erős védőjátékos kellene.

#19 nincs

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 440 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 01:14 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 15 July 2018 - 12:55 PM

És mégis hogyan? Szerinted egy szurkoló bármelyik játékosnak azt mondja, hogy figyelj én nem hiszem el, hogy ti megtudjátok verni xy csapatot? Demagóg duma volt , aminek páran be is dőltek itt.

Itt a fórumon egy kifejezésről volt szó, csak te akarsz belelátni mást.

Egyébként ha nagyon belemegyünk, átragadhat a lelátóról közvetlenül a játékosokra is a beletörődöttség, pl a szurkolás intenzitásának megváltozásával.

Vagy másik eset amikor elkezd terjedni egy gondolat (jelen esetben, hogy az Olaj legyőzhetetlen) és az belekerül mindenkinek a tudatában. Játékos és szurkolóéba egyaránt. Erre egy másik példa; a tavalyi bírózás amit B.T. elkezdett ellenünk és utána konkrétan mindenki elkezdte hajtogatni, nem csak a szurkolók. Lásd: Kaposvár kiverése után Grebenár nyilatkozat, Alba játékosok, stb. stb.

#20 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:55 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Godemperor - Dátum: 15 July 2018 - 05:54 AM

Azért közvetetten kihathat az is. Mondjuk szerencsére én ilyet nem tapasztaltam.