Ugrás a tartalomhoz

Választás 2006 - Vendégünk Dr. Hende Csaba

54 replies to this topic

#1 nyugat

Tag

• Root Admin
  • PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 02:51 PM

Kedves Fórumozók!

Köszönjük a kérdéseket, no meg a Hende úrnak a válaszokat. Fórumunkat ezennel lezártnak tekintjük. Várjuk Önöket holnaptól, amikor majd Gaál Angeikának, az MSZP képviselőjelöltjének tehetnek fel kérdéseket.

Nyugat

#2 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 02:03 PM

Idézet (Beduinvadász @ 2006-3-16, 09:54)
Tisztelt Hende Úr!

Ön sokat panaszkodik az Önt ért támadások, állítólagos rágalmazások miatt.

Ezt figyelembevéve, mi a véleménye a jelölttársáról megjelent gyalázkodó hangvételű hamisított újságról?

Bizonyára nem kerülte a figyelmét, hogy megjelent egy ilyen "kiadvány".

Van-e alapja annak a feltételezésnek, hogy Ön és csapata áll mögötte?
Vagy: kiadhatta-e ezt Marton Zsolt és csapata az Ön tudta nélkül?

Mi a vélenye arról, hogy a terjesztőcég (amely a hamis újságot terjesztette) a rendőrség által bűncselekmény elkövetése miatt meggyanúsított vezetője folyamatosan kapcsolatban áll a mai napig is Marton Zsolttal és Vígh Gáborral?
Kérdem ezt a nyugat.hu tényfeltáró cikkére is figyelemmel, amely szerint a terjesztőcég vezetője azt nyilatkozta, nem vesz részt a Fidesz kampányában. Akkor miért tartják a mai napig a kapcsolatot?

Amenyiben fenti kérdéseimre nem válaszol, vagy megkerüli a választ, vagy félrebeszélni próbál, én úgy fogom venni, hogy közvetve is, de elismerte, hogy köze/közük van a hamisított, gyalázkodó kiadványhoz.

BV

Az Ön dolga, kedves  névtelen polgártársam, hogy mit hogyan vesz. A kérdésbe burkolt rágalom is rágalom. Szívesen venném, ha becses nevét és lakcímét megadná. Ez esetben ugyanis megfelelő helyen adnék módot Önnek arra, hogy rágalmait bizonyítsa.

#3 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:51 PM

Idézet (athenia @ 2006-3-16, 12:49)
Mielőtt lezárnák a topikot, szeretném megköszönni Hende Csabának, amit eddig tett az országért és Szombathelyért, rengetegen vagyunk, akik bízunk Önben, tiszteljük Önt, és Önre és a pártjára fogunk szavazni áprilisban. A rágalmakkal ne is törődjön, aki tovább lát az orránál, az tudja, hogy aljas rágalom a Draskovits részéről, mert irigykedik Önre. Draskovits nem vitte semmire az életben, az Mszp bérirkafirkásza, 1000 helyesírási hibától hemzsegő gagyi bulvárlapjával. Remélem, áprilisban az igazság fog győzni, és a választásokat a Fidesz nyeri meg, mert az országnak lendületes vezetésre van szüksége, nem pedig langyos vízben tocsogásra. Orbán Viktor mer nagyot gondolni, bátor, szimpatikus, vezetésre termett férfi, és ilyen miniszterelnökre van szüksége az országnak.

Áprilisban a demokrácia ünnepe kell legyen a választás. Kérem, mindenki menjen el szavazni, és szavazzon legjobb lelkiismerete szerint!

#4 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:49 PM

Idézet (kissgabor @ 2006-3-16, 09:58)
Tisztelt Hende Úr!

Egy kérdés jutott még eszembe. Megjelent ez a Vasi Riport nevü újság, amiben enyhén fogalmazva is brutális fideszes túlsúly van, csak az Önök sajtótájékoztatói, véleményei tükröződnek az újságban, megspékelve egy adag kormány de inkább város kritikával, ahol valamiért sosem kérdezik meg az érintetteket, csak a Fidesz városi vezetői és képviselőjelöltjeit. Ezek alapján gondolom ez egy fideszes újság, de kérném hogy ebben erősítsen meg vagy cáfolja meg.

Köszönöm!

Az említett lapot egy alapítvány adja ki; az impresszumban olvasható az elérhetőségük.
Hazánkban a sajtó szabad. Ha valakinek kifogása van egy lap tartalmával szemben, kettőt tehet: olvasói levelet ír a szerkesztőnek, vagy nem olvasssa. Ha pedig valakit jogaiban sért egy írás, rendelkezésére áll az igazságszolgáltatás, illetve a sajtóhelyreigazítás jogintézménye.
Kérem, azért vessen egy pillantást a megye és a város sajtó-térképére! Vegye számba a baloldalra húzó orgánumokat. Ha ezzel végzett, akkor tegye fel magána a kérdést, és válaszoljon őszintén: van-e médiaegyensúly Szombathelyen?

#5 athenia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 658 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:49 PM

Mielőtt lezárnák a topikot, szeretném megköszönni Hende Csabának, amit eddig tett az országért és Szombathelyért, rengetegen vagyunk, akik bízunk Önben, tiszteljük Önt, és Önre és a pártjára fogunk szavazni áprilisban. A rágalmakkal ne is törődjön, aki tovább lát az orránál, az tudja, hogy aljas rágalom a Draskovits részéről, mert irigykedik Önre. Draskovits nem vitte semmire az életben, az Mszp bérirkafirkásza, 1000 helyesírási hibától hemzsegő gagyi bulvárlapjával. Remélem, áprilisban az igazság fog győzni, és a választásokat a Fidesz nyeri meg, mert az országnak lendületes vezetésre van szüksége, nem pedig langyos vízben tocsogásra. Orbán Viktor mer nagyot gondolni, bátor, szimpatikus, vezetésre termett férfi, és ilyen miniszterelnökre van szüksége az országnak.

#6 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:39 PM

Idézet (queen @ 2006-3-16, 11:25)
Köszönöm a válaszát Hende úr!
Megtisztelt.
Az általan felsorolt eseményeket nem rendezvényeken követik el, hanem a PÁRT központjában folynak.  Arra vonatkozott a kérdésem, hogy polgári-e az olyan PÁRT, ahol ezek az események előfordulnak, előfordulhatnak.
Szép napot és sok sikert kívánok Önnek.

1 a Magyar Vizslát nem a párt központja adta ki, hanem egy bejegyzett civil szervezet
2. Egy vidéki képviselőjelöltünk használt meg nem engedhető szavakat MDF-es jelölttársával szemben. Az illetőt a "párt központja", hogy az Ön szavainál maradjunk, még azon a napon visszaléptette, és kizárta a pártból.
Én is szép napot kívánok Önnek!

#7 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:35 PM

Idézet (magas @ 2006-3-16, 12:20)
Ha esteleg kormányra kerülne a Fidesz és meglépi a 10%-os TB járulékcsökkentést, nem gondolja hogy a cégek ugyanúgy le fogják nyelni azt is mint az ÁFA csökkentést? A tételes EHO csökkentésével is fejenként 1500 Ft-al több marad egy munkáltató zsebében. Így ugyanakora vagy kevesebb munkaerővel gazdaságosabban tudnak termelni. Biztos lehet így 200ezer új munkahelyet teremteni?

Egy ilyen intézkedés mindig prognózis-elemen alapszik. Arra azonban számtalan nemzetközi (pl. USA a regan-i időszakban, Szlovákia manapság, stb.) és magyar példa is van, hogy az ilyen intézkedés összességében növeli a beruházási kedvet. A vállalkozók nagyobbik része nem személyi fogyasztásra, hanem beruházásra, fejlesztésre, bővítésre költi a nála hagyott pénzt. Másik oldalon az alacsonyabb közteher arra is ösztönzi a munkaadót, hoy az addig feketén foglalkoztatott személyt - aki esetleg a nyilváűntartott munkanélküliek seregét gyarapította - most már bejelentse.
Az Orbán-kormény idején már volt egyébként tapasztalatunk: amikor 39-ről 29 %-ra vittük le a TB-járulékot, kb. 130 ezer új munkahely keletkezett.

#8 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:30 PM

Idézet (mike @ 2006-3-16, 11:53)
Tisztelt Hende Úr!

Meglepetten olvastam egyik korábbi válaszában
hogy a fidesz kormány idején évről évre csökkent
a munkanélküliek száma. Én nagyon sok társammal
együtt veszítettem el az állásomat annak idején csak
azért mert az önök kormánya semmit sem tett azért, hogy
bizonyos cégek ne távozzanak az országból. Ami az egészségügyet illeti a "nemzet orvosa" a testvére kitüntetésén kívül semmit nem tett ténykedése alatt ezt sajnos a saját bőrömön tapasztaltam a kórházban, annak idején még fájdalomcsillapítót is kellett bevinnem ma legalább azt nem kell már. Mi a garancia arra, hogy ismét nem buknak meg mint 98 és 2002 között, hiszen ugyanazok a személyek lesznek vezető pozícióban. Az ön elődje a mi jelenlegi képviselőnk Sági "Úr" semmit nem tett a körzetért a színét sem láttam a választások óta. Ön szerint ezen előzmények után miért érdemes önökre szavaznom? Jut eszembe a gázért nem fizetek 73%-al többet mint 4 éve és állásom is van.

Meglepődésre semmi oka; elegendő, ha megtekinti a Vas megyei Munkaügyi Központ hivatalos honlapját. Ott meggyőződhet arról, hogy 1998-2002- között folyamatosan csökkent, míg 2002. óta folyamatosan nő városunkban a munkanélküliség. Ha jól emlékszem, ma 1130 fővel magasabb a munkanélküliség Szombathelyen, mint volt 2002-ben. Ezek szaldó-számok. Természetesen voltak olyanok, akik a mi kormányunk idején veszítették el állásukat; de mégis ennél többen voltak azok, akik álláshoz jutottak. Így válik éozitívvá a mérleg. Sajnálom, hogy Ön akkor elveszítette a munkáját.
Örülök, hogy most van állása, és megnyugtat, hogy meg van elégedve a gázszámlájával. Jó egészséget kívánok még,. hogy egyáltalán ne kelljen fájdalomcsillapítóval élnie!

#9 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:23 PM

Idézet (Beduinvadász @ 2006-3-16, 07:47)
Tisztelt Hende Úr!

az ön környezetében lévők azzal támadják ellenfelét, Gaál Angelikát, hogy tapasztalatlan, eddig nem tett le még semmit az asztalra - nem is értik, hogy mert Önnel szemben elindulni

kérem, indokolja meg, hogyan fordulhatott elő az fentieket is figyelembevéve, hogy a Vas megyei fidesz legprominensebb politikusává egy 24 éves fiatalember, Ágh Péter vált azzal, hogy a Fidesz országos listáján ő került a legelőkelőbb (34.) helyre

mivel tud ő többet Önnél?
mivel tett le Ő többet az asztalra, mint Ön?
miért nem inkább ő indult a kettesben, és Ön került bejutó helyre az országos listán, ha már egyszer Ön egy oly kivételes képességű politikus?

(kérem, ne azzal magyarázza, hogy Ön  meg megyei listavezető, hiszen ettől függetlenül is kiemelt helyre tehették volna az országos listán, főleg, ha figyelembevesszük, hogy ha Ön nem nyerne egyéniben, akkor a megyei első helyéről jutna be a Parlamentbe, így az országos listán nem ütne ki senkit - mégsem Önt tették előkelő helyre, hanem egy 24 éves fideszes városi képviselőt)

BV

Nem tudok róla, hogy Gaál Angelikát bárki támadná.
Kérdése többi része meglehetős tájékozatlanságra vall. A megyei listák vezetői a FIDESZ legelismertebb vezetői, ezért ennél előkelőbb hely aligha van. Példaként utalok Orbán Viktorra, aki a Pest megyei, Mikola Istvánra, aki a Fejér megyei listát vezeti. A budapesti lista élén Pokorni Zoltán áll. Megyei listavezetők még (csak úgy példálózva): Varga Mihály, Kósa Lajos, Pelczné Gál Ildikó, stb.
Ágh Péter előkelő helye a listán - amelynek nagyon örülünk - a Fidelitas és a FIDESZ közti megállapodáson nyugszik. Ágh Péter ugyanis a Fidelitas országos alelnöke.

#10 magas

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 96 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:20 PM

Ha esteleg kormányra kerülne a Fidesz és meglépi a 10%-os TB járulékcsökkentést, nem gondolja hogy a cégek ugyanúgy le fogják nyelni azt is mint az ÁFA csökkentést? A tételes EHO csökkentésével is fejenként 1500 Ft-al több marad egy munkáltató zsebében. Így ugyanakora vagy kevesebb munkaerővel gazdaságosabban tudnak termelni. Biztos lehet így 200ezer új munkahelyet teremteni?

#11 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:16 PM

Idézet (belabo @ 2006-3-16, 03:06)
Tisztelt Képviselő Úr!

Ön eddig is országgyűlési képviselő volt, és ezután is az lesz, hiszen vagy mint egyéni képviselő, vagy mint a Nemzeti Fórum területi listavezetője biztosan bejut a Parlamentbe.

1998-2002 között nyilván azért tudott kevesebbet foglalkozni piszlicsáré szombathelyi ügyekkel, mert a Szentkorona törvény, a magyar zászló kötelező kitűzése a középületeken, valamint a Hősök Napja törvénybe iktatása minden idejét lekötötte. Az utóbbi ciklusban pártja ellenzékben volt, akkor meg azért akadt kevesebb lehetősége.

Mire számítsunk a következő négy évben?

Mire számítsunk a következő három héten? Az a 450 ezer ember valóban mindegyikünket meg fogja látogatni? (Ezt csak azért kérdezem, mert akkor úgy szerzek be sört meg ropit.)

Fentebb már írtam arról, hogy eddig még nem részesültem abban a megtiszteltetésben, hogy Szombathely vagy Vas megye az Országgyűlésbe küldjön. Számonkérő gúny-nyilait szíveskedjék a megválasztott képviselőknek tartogatni.
Nehéz volna felsorolnom mindazokat a törvényeket, amelyek megalkotásában részt vettem. A legnagyobb részük az emberek mindennapi megélhetését, biztonságát szolgálta. Volt néhány - ritka kivételként - szimbolikus jelentőségű törvény is. Javaslom, olvassa el őket!
Mint már mondtam, a követklező négy év általam szívvel-lélekkel vállalt fő feladata a munkanélküliség elleni küzdelem. Önt is kérem, segítsen ebben!
Távol álljon tőlünk, hogy kiegyük a ropi-készletéből; ha jelzi, pontosan hol lakik, ígérem, nagy ívben elkerülik aktivistáink.

#12 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:09 PM

Idézet (hornorand @ 2006-3-16, 00:49)
Tisztelt Hende Úr!

Szeretném megkérdezni, milyen reális, megvalósítható, konkrét lépései lennének április 24-től városunk érdekében ha a Fidesz és Ön is győzne, illetve lát-e esélyt arra nézve, hogy  városunk érdekében bizonyos döntéseknél ellenzéki és kormánypárti helyi politikusok összefogjanak a következő ciklusban.

Alegelső dolgom az lesz, hogy leülök a polgármester úrral, a gaudasági kamara, a vállakozói érdekképviseletek és a szakszervezetek képviselőivel, hogy a munkahelyteremtés lehetőségeit, irányiat egyeztessük.
Csak azt látom lehetségesnek, hogy a város érdekében működjünk együtt. Ellenkező esetben a jogos népharag fog mindnyájunkat elsöpörni.

#13 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 01:04 PM

Idézet (Beduinvadász @ 2006-3-16, 00:12)
Hende Úr!

az Ön támogatói nem győzik emlegetni, hogy Ön mennyit tett Szombathelyért

azon kívül, hogy kilobbizott Orbán Viktornál 140 milliót az oladi templomra, mit hozott Ön Szombathelyre az elmúlt 16 évben

hol él Ön és a családja?
tudtommal Budapesten
hogyan akarja Ön Budapesten élve képviselni városunk érdekeit?
tudja-e a Ön, mi fontos a szombathelyieknek úgy, hogy közben nem is él a városban?

BV

Elöljáróban egy megjegyzés:sem Vas megyei, sem szombathelyi képviselő nem voltam az elmúlt 16 évben.
Megszakítás nélkül szombathelyi állandó lakos (Árpád u. 23., bármikor szívesen látom egy kávéra otthonomban) és szombathelyi adófizető polgár voltam és vagyok. E minőségemben igyekeztem a város ügyeit elősegíteni. Ha megválasztanak, akkortól lehet majd jogosan számonkérni rajtam: mit tettem Szombathelyért?
Hely hiányában maradjunk csak az 1998-2002. közti időszaknál.
Az Ön által is felemlített oladi templom mellett államtitkárként segítettem az elkerülő út építését (6 milliárd Ft), a könyvtár és a levéltár beruházásait (1-1 milliárd Ft).
A gázközművagyon önkormányzatokat illető megváltásáról szóló törvényt tárcánk dolgozta ki. Ennek alapján Szombathely - megelőzve az összes többi vidéki várost - 2,6 milliárd Ft állami pénzhez jutott-. Ebből létesült a Kalandváros (350 millió Ft) és a Tófürdő (1,2 milliárd Ft).
Mindezet nem egymagam, hanem politikustársaimmal együttműködve értük el.
Állandó lakásom megválasztásom után is a nagyszüleimtől örökölt Árpád u-i családi házunk lesz; egyébként szüleim is itt laknak, úgyhogy 47. éve vagyok Árpád utcai.

#14 mike

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 12:53 PM

Tisztelt Hende Úr!

Meglepetten olvastam egyik korábbi válaszában
hogy a fidesz kormány idején évről évre csökkent
a munkanélküliek száma. Én nagyon sok társammal
együtt veszítettem el az állásomat annak idején csak
azért mert az önök kormánya semmit sem tett azért, hogy
bizonyos cégek ne távozzanak az országból. Ami az egészségügyet illeti a "nemzet orvosa" a testvére kitüntetésén kívül semmit nem tett ténykedése alatt ezt sajnos a saját bőrömön tapasztaltam a kórházban, annak idején még fájdalomcsillapítót is kellett bevinnem ma legalább azt nem kell már. Mi a garancia arra, hogy ismét nem buknak meg mint 98 és 2002 között, hiszen ugyanazok a személyek lesznek vezető pozícióban. Az ön elődje a mi jelenlegi képviselőnk Sági "Úr" semmit nem tett a körzetért a színét sem láttam a választások óta. Ön szerint ezen előzmények után miért érdemes önökre szavaznom? Jut eszembe a gázért nem fizetek 73%-al többet mint 4 éve és állásom is van.

#15 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 12:51 PM

Idézet (Beduinvadász @ 2006-3-16, 00:08)
Tisztelt Hende Úr!

több életrajzát is elolvastam, de semelyikben sem említi az édesapját

mit tudhatunk róla?
büszke-e rá?
mit hozott Ön otthonról?

BV

Nagyon büszke vagyok apámra. 12 gyerekes parasztcsalád legkisebb fia. Érettségi után 1953-ban nem tanulhatott tovább, mert testvére ferences szerzetes volt. Ezért segédmunkásként helyezkedett el a Szombathelyi Állami Gazdaságban. Munka mellett tanult: mérlegképes könyvelői vizsgát tett, majd elvégezte levelezőn a Körmendi Mezőgazdasági Felsőfokú Technikumot; végül a Budapesti Közgadasági Egyetemen szerzett közgazdász diplomát, majd ugyanott summa cum  laude eredménnyel doktorált. Évtizedekig volt az állami gazdaság könyvelője, majd főkönyvelője, végül gazdasági igazgató-helyettese. A '80-as évek végén lett a TSZKER megyei igazgatója.
Két ízben verték meg az ÁVO-n politikai megnyilatkozásai  miatt. 1956-ban munkástanácsi tag volt.
1968-ban, az új gazdasági mechanizmus idején belépett a pártba, de ott soha semmilyen tisztséget nem viselt. Belépésekor is közölte, hogy hívő katolikus, és ha járhat templomba, csak akkor lép be. Kb. 40 éve minden vasárnap a 9 órás misén találkozhat vele a Kálvária templomban. Mindig jobboldalon, hátul ül.
A munka szeretetét, a pontosságot és a család, a haza és a hit iránti elkötelezettséget kaptam tőle.

#16 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 12:41 PM

Idézet (nikolajevics @ 2006-3-16, 10:28)
Tisztelt Hende Úr! Ahogy elnézem a fórumban csak személyeskedő kérdéseket kap. Sajnos ez jellemzi leginkább a kampányt. Az önt ért támadásokkal nap mint nap mindenki találkozik a postaládájában, a különböző fórumokon. DE az ellenség mindig azt támadja, akitől fél. Öntől pedig félnek, hisz fajsúlyos ember. Én például ezek után a támadásokután kezdtem odafigyelni Önre.
Odafigyeltem és láttam, hallottam, hogy Ön is Szombathely egyik legnagyobb problémájának a munkanélküliséget tarja.
Mit lehetne tenni ez ellen? A folyamatos gyárbezárások sajnos nagyon sok családot küldtek a létminimum alá...

Köszönöm együttérző sorait.
A fórum során többször írtam már a munkanélküliség elleni küzdelem igen bonyolult, komplex és nagy összefogást igénylő feladatairól. Rajtam nem fog múlni: azokkal is kész vagyok a város érdekében együttműködni, akik most idejüket és pénzüket a közjó szolgálata helyett rágalmazásomra fordítják.

#17 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 12:37 PM

Idézet (zita73 @ 2006-3-15, 22:48)
Ha nyer a Fidesz, mi lesz Hende Csaba feladata?

Ha ismét veszít a Fidesz, akkor mit dolgozik a következő négy évben?

Jelenleg  az egyéni mandátum elnyeréséért dolgozom a 2. sz. választókerületben.
Megválasztásom esetén parlamenti képviselőként 4 évig a választókerület minden lakójának érdekeit fogom képviselni. Nemcsak a nagy közösségi ügyekben - amelyek közül a legfontosabb a munkanélküliség elleni harc - hanem egyéni gondjaik orvoslásában is számíthat rám minden polgártársam. Az is, aki rám  szavazott, és az is, aki nem.

#18 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 12:32 PM

Idézet (gerbi @ 2006-3-15, 22:32)
Még egy kérdés nem hagy nyugodni.
A néni, aki szegény rosszabbul él, mert 109 százalékkal drágább a szívgyógyszere.

Van gyógyszerész ismerősöm, megkérdeztem tőle, igaz-e?
A válasz: persze, lehet olyan gyógyszer, ami ennyivel drágább lett. DE! És itt a lényeg:

-Azért lett drágább egy bizonyos szívgyógyszer, mert kikerült a támogatott szerek listájáról. EZZEL EGYIDŐBEN viszont bekerült egy generikus gyógyszer, ami gyakorlatilag csak a nevében más, de a hatóanyaga 100 százalékig megegyezik az addig használt szerrel. A generikus gyógyszerek teljesen legálisak. A kifejlesztett gyógyszereket egy ideig védi a törvény, de utána semmi akadálya az utángyártásnak, más néven. Mivel a generikus gyógyszerek jóval olcsóbbak (nem kell megfizetn a hosszú fejlesztést, tesztelést), ezért az OEP is azokat támogatja.

Az más kérdés, hogy az orvos miért írja fel a jóval drágább eredetit? (A válasz egyszerű: az után kap jattot az orvoslátogatótól) Ettől függetlenül az orvostól lehet kérni, hogy generikus gyógyszert írjon fel és a bánatos szemű néni azonnal meglepődik, nem hogy 109 százalékkal drágább, de esetenként 15 százalékkal olcsóbb is lett a gyógyszere.

Hende úr, miért kell súlykolni, hogy rosszabbul élünk? Önök akváriumban élnek? Járt mostanában lakótelepi parkolóban? Milyen autók állnak ott? Látta az új házakat, lakásokat? Látta, milyen kütyükkel járnak a gyerekek iskolába? (Hordozható DVD lejátszó, divatmobil, MP3 kütyük, stb.)

Mitől lenne 10 ezer munkahely pl. az Őrségben csak azért, mert a Fidesz van kormányon? Mi tartaná itt a njelentős munkaerőt foglalkoztató multikat, amikor Orbán úr is mindent megtesz az elrettentésükre?

Ön miben látja Szombathely jövőjét, fejlődésének irányát?

Miben több Ön Gaál Angelikánál? Miben jobb nála?

Mint  már említettem, Medgyessy urat azzal a programmal, ama ígéret jegyében választották meg, hogy ingyenessé teszi a szívgyógyszereket. Vajon teljesítette ígéretét ő, vagy Gyurcsány?
Örülök, ha vaklakinek jobban megy, ha szép autója van, és ha a gyerekének drága kütyüket tud venni. Csak nehogy elvonja a nebuló figyelmét a tanulásról!
A munkahelyteremtés azért áll programunk és személyes programom középpontjában, mert a legsúlyosabb társadalmim problémának tartjuk. Azért kívánjuk július 1-tól 10 %-kal csökkenteni a TB-járulékot, mert a gazdasági konzultáció során maguk a vállalkozói érdekképviseletek fogalmazták meg: ilyen mértékű járulék-megtakarítás esetén tudnak és készek tömegesen új munkahelyeket létrehozni.
Hazánkban kb. 600 ezer kis-és középvállalkozó él. Ha a járulékcsökkentés hatására csak egy-egy új munkahelyet létesítenek, már az képes orvosolni a problémát.
Szombathely jövője gazdaságának fejlesztésén áll vagy bukik. Ehhez jó utakra, fejlett oktatásra (egyetemre is!), színvonalas egészségügyre van szükség. Ha a tőke könnyen meg tud majd közelíteni minket, s ha itt képzett, egészséges munkaerőt talál, akkor ide hozza majd a beruházásait. Ehhez tapasztalt és felkészült, szorgalmas politikusokra, rengeteg szervezésre, koordinációra, lobbizásra, egyszóval: hatékony képviseletre van szüksége a városnak.
Magam és vetélytársaim minősítésével nem foglalkozom; ezt ráhagyom a választókra.

#19 queen

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 12:25 PM

Köszönöm a válaszát Hende úr!
Megtisztelt.
Az általan felsorolt eseményeket nem rendezvényeken követik el, hanem a PÁRT központjában folynak.  Arra vonatkozott a kérdésem, hogy polgári-e az olyan PÁRT, ahol ezek az események előfordulnak, előfordulhatnak.
Szép napot és sok sikert kívánok Önnek.

#20 Dr. Hende Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2006 - 12:21 PM

Idézet (queen @ 2006-3-15, 22:22)
Tisztelt Hende Úr!

A Fidesz polgárinak határozza meg magát, de sajnos nyomát sem látni a po9lgári kultúrának. Szerintem egy magát polgárinak meghatározó párt, nem tör be választási ellenfele szerverére, nem ad ki Magyar Vizslát, nem zsarolja a másik párt jelöltjét.
Ön szerint polgárinak nevezhető az ilyen párt? Mi az Ön véleménye?
Előre is köszönöm szíves válaszát.

Látogasson el rendezvényeinkre, és ítélje meg saját maga, mennyire kulturált és polgári a légkör. Esetleg vegyen részt a polgári körösök rendszeres összejövetelein, programjain, hogy megláthassa ugyanezt.