Ugrás a tartalomhoz

Vendégünk az MSZP

89 replies to this topic

#61 Kiri

Tag

• Validating
  • PipaPipa
  • 186 Hozzászólás:

Elküldve: 24 March 2002 - 02:53 PM

Mennyire csokkentek a varos anyagi tartalekai a Fideszes vezetes alatt, erezheto-e a kovetkezo ciklus elejen, gyozelmuk eseten komoly nehezsegek ele kell-e nezniuk, vagy sima indulas varhato? - elnezest ha bizakodo vagyok :(

#62 Guest__*

• Guests

Elküldve: 25 March 2002 - 06:59 PM

Kedves Lady Rosa!Soha nem tagadtam le, hogy Vas megyében is kaptam megbízást, mint ahogy soha nem hallhatta tőlem senki, hogy politikai alapon diszkriminálva vagyok, ezért nem kaptam meg egy munkát.Ami az országos ügyeket illeti, nem szeretem az általánosítást, még akkor sem ha barátaim teszik, ezért örültem, hogy minden esetben a konkrét munka megjelölésével tették észrevételüket. Aki ismeri, meg tudja ítélni, hogy mennyire mondanak igazat.Nem különbözik a véleményem aszerint, hogy a barátaimnak, vagy netán velem kevésbé szimpatizálónak mondom. Vas megye elég kicsi ahhoz, hogy a szakmabeliek pillanatok alatt meg tudják itélni ki az aki mellédumál.

#63 Guest__*

• Guests

Elküldve: 25 March 2002 - 12:18 AM

Kedves Szűcs Gábor! Én egy szóval sem mondtam-írtam, hogy Ön nem ért a szakmájához, sőt azt mondtam-írtam, hogy; valószínű Ön tette a legkedvezőbb ajánlatot, ezért megkapta a munkát, és ez így is van rendjén. Mindössze azt kérdeztem meg, hogy nem kellene-e az országosan szitkozódó párttársai tudomására hozni, hogy 'hé fiúk-lányok itt a Fidesz vezeti a megyét és a várost én meg kapok megbízásokat, annak ellenére, hogy emeszpés önkormányzati képviselő vagyok, hisz a legkedvezőbb ajánlatot én tettem. (ez a mondat egyébként továbbra is a kérdésem)Mert hát én sok mindent elhiszek, de amikor állandóan azt hallom-olvasom a jó magyar médiákban emeszpé nyilatkozatként, hogy a kormányfő kollégiumi szobatársai ezt építenek, meg azt építenek, meg államtitkárok, meg helyettes államtitkárok, meg miniszteri főosztályvezetők- osztályvezetők, meg állami vállalatokat vezetnek, meg IT tagok, meg pályázat nélkül nyernek el cégeikkel megbízásokat… stb. akkor mindig elgondolkodom. De - valószínű - nem ugyanazon, mint Ön. Hanem én azon szoktam ilyenkor gondolkodni, hogy a Bibó István Szakkollégium vajon mekkora épület lehetett, hány szobából állt, és hány férőhelyes volt. Mert hát Ön, mint kiváló építész tudja, hogy ennyi ember még a közmondás ismeretében sem fér el olyan kicsi helyen, mint amekkora valójában az az épület!

#64 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 06:58 PM

Kedves Lady Rosa!Először is korrigálnom kell, az említett beruházásokat nem építettem, csak a műszaki ellenőrzését végeztem, ami lényegi különbség, hiszen értéke a beruházás értékének 1,0-1,5 %-a. Az Onkológiát sem egészében, csak a befejezését, amivel nem a város, hanem a megye közgyűlése és személyesen Markó Péter elnök úr bízott meg, ismerve referenciáinkat.Tételezze fel kérem, hogy értek a szakmámhoz. A cég tíz éves fennállása alatt megrendeléseinek 80 %-át megyén kívül nyerte el, és 1998.januárjától ISO 9002 minősítéssel rendelkezik, amit évente ellenőriznek független minősítők. Ami az Ön által hivatkozott - a pártom által szóvátett - anomáliákat illeti, gondolom konkrétan lehet vizsgálni, hogy van valóságalapja, vagy nincs. Mindezt nem erősíti, vagy cáfolja, hogy Vas megyében és Szombathelyen talán a szakmai tudás, illetve a jobb ajánlat és nem a párthovatartozás dönti el, ki kapja a megbízást.Tudomásom szerint Sági József és Dr. Bunyevácz Zsuzsa jelöltársaim nem pályáztak mérnöki feladatra, ahogyan én sem pályáztam az Ő szakterületükre, de nem is róttunk ilyet egymás szemére.

#65 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 02:16 AM

Lady Rosa!Ha a morzsákat észreveszed, akkor a kenyeret miért nem látod meg? Másképp: nem látod a fától az erdöt?Ugye érted mire akarok utalni? Amennyiben nem, szivesen idetüzök néhány linket ("uszitó propaganda (?)". Érdekelne?

#66 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 05:22 PM

Igazságosztónak:Bocs, de alaposan melléfogtál. Fogalmam sincs ki az a Rózsa Melinda.Lady Rosa néven ha kedvem van hozzá a 168 órában szoktam - kormánypárti hozzászólóként - fórumozgatni. Lehet, hogy inenn ismerős a név, melyet sokkal inkább keresztnévként Rózának (szeretett dédim után), mintsem vezetéknévként Rózsának vegyél. A Lady pedig..., miután anyai dédnagymamám ereiben kék vér csörgedezett - számomra kézenfekvő volt.S e név talán még ismerős lehet Coscarelli "Fekete-fehér" c. regényéből is.

#67 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 05:29 PM

sibunaŐszintén szólva cseppet sem érdekel, hogy a tüskéim kinek szúrják a szemét. Ez egy nyilvános fórum, ahol lehet kérdezni, még akkor is ha a kérdéseim egyeseknek - ki tudja miért? - nem tetszenek...Olvasd még el, amit az Igazságosztónak írtam.

#68 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 03:45 AM

Hihi... :-)Nem tudtam honnan olyan ismerős a Rózsa Melinda név :-)Ő az a titokzatos rózsaszál, akivel egy tavalyi fórum is foglalkozik! :-)Fórum/dühöngő/Rózsa Melindahttp://www.nyugat.hu/cgi-nyugat/nyugatcikk.cgi?forum=forum/DCForumID1/8.htmlÚgy tűnik sokaknak tövis ment a szemébe ettől a csajtól. Büdös a rózsa??? :-)s.

#69 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 02:08 AM

Lady Rosa = Rózsa Melindagratulálok!

#70 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 01:01 AM

Elég gyakran hangzik el az MSZP részéről az a vád, hogy különféle megbízásokat kizárólag kormánypárti-, vagy közeli cégek kapnak meg. Ezen állítás cáfolására Ön ékes bizonyíték, hisz mint emeszpés önkormányzati képviselő és a város Gazdasági Bizottságának tagja nem panaszkodhat, hisz cége építette a kóház onkoradiológiai tömbjét és Puskás Tivadar utca építése is a cége nevével fémjelzett - hogy csak a legnagyobbakat említsük. Minderről azt gondolom, hogy az Ön cége adta a legkedvezőbb árajánlatot és ezért kapta meg ezeket a munkákat. Ez eddig rendben is van, de nem kellene az országosan állandóan szitkozódó párttársainak tudomására hozni, hogy Ön, mint cégtulajdonos és vezető megbízásokat nyer el, holott a polgári oldalhoz semmi köze sincs, hisz az MSZP-nek Ön régi kipróbált elvtárs!A körzetben induló jobboldali jelöltek (Sági és Bunyevácz) milyen pályázatot nyertek el az Ön orra elől?

#71 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 06:42 PM

Az egészségügy jelenlegi katasztrófális helyzetének kettős a gyökere: az egészségügyi reform elmaradása, ami felróható a korábbi kormányoknak, köztük a Horn kormánynak, de források hiányában mind az Antall-, mind a GHorn kormányt fel kell mentenem. A gondok nem az utolsó négy, hanem az utolsó három évben hatványozódtak, mert az állam nem adott pénzt az önkormányzatoknak, így ők sem a kórházaknak, a lehetséges állami forrásokat pedig nem az egészségügy reformjára fordították. Szerintem a gond nagyon nagy, tehát először oldjuk meg mihamarabb, aztán beszélhetünk arról, miért nem korábban tettük, mert úgy járunk, mint az az orvos, aki az infarktusos beteget faggatja, hogy miért kövér és miért dohányzik, ahelyett, hogy kezelné. MIRE A VÁLASZT MEGKAPJA, NEM LESZ KIT KEZELNIE.Szerintem Csehák Judit jó szakember, kérem tegye meg, hogy meghallgatja ha lehet és döntse el, egyetért-e a diagnózisával. Én bizom benne.

#72 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 12:31 AM

A Savaria Fórum e heti számában bemutatják képviselőjelölteket. Az Ön interjújában elhangzik egy mondat, amellyel teljesen egyetértek, miszerint az égészségügy katasztrofális helyzetben van, és ennek rendbetétele az egyik legfontosabb feladat.Ennek ismeretében mit szól Ön ahhoz, hogy az MSZP egészségügyi miniszterjelöltje az a Csehák Judit, aki több éven keresztül ezen a területen első embereként - miniszterként - hagyta elsorvadni az egészségügyet. Mert remélem azt sem Ön, és sem a pártja sem gondolja komolyan, hogy az utóbbi 4 évben jutott olyan katasztrofális helyzetbe az egészségügy, mint amilyenben van!Egyébként Csekák Juditról, mint nőről minden elismerésem - csinos, a korához képest jól tarja magát, de azt már tudjuk róla, hogy miniszternek nem alkalmas.

#73 Guest__*

• Guests

Elküldve: 25 March 2002 - 12:51 AM

Annyit még hozzáteszek, bár nem ismerem Szűcs Gábort személyesen, s csak nagyjából tudom, mi történt/történik szülővárosomban, azonban gondolom, hogy a '90-es évek során is tett a városáért. Gondolom, nem véletlenül jelölte őt a pártja.Elemezzük azt, hogy mit tesz, s ne azt részletezzük, hogy mi is volt 15-20 évvel ezelőtt.Egyébként én tisztelek mindenkit, akinek nem üres az önéletrajza '75 és '90 között.

#74 Guest__*

• Guests

Elküldve: 25 March 2002 - 12:45 AM

Hm, kedves Róza!Nem akartam bekapcsolódni ebbe a fórumba, azonban mivel az Ön "tollából papírra vetődött" egy kis csacsiság - reagálnom kell."A rendszerváltás és a többpárti átmenet feladatát, pedig nem reform-kommunisták teljesítették, ezt higgye el nekem, hanem az akkori még oly kevés ellenzéki erő."Áh, ők ott sem voltak. Sőt, még az ellenzéki kerekasztal tagjai között sem volt ott egyetlen mszmp-s sem.Áh, nem kellettek az mszmp vezetői a békés átmenethez.Jómagam is ott voltam - főleg Pesten - számos eseményen '88-89-ben, volt szerencsém látni a fekete doboz által rögzített sokórányi videóanyagot.Kérem Önt, Téged, ne akard a közelmúlt eseményeit megmásítani!

#75 Guest__*

• Guests

Elküldve: 25 March 2002 - 12:23 AM

Kedves Szűcs Gábor! Én nem szoktam egyetlen párt választási fórumára sem elmenni. Így természetesen az Önére sem járok, akárhol is van. (A Zarkaházi-kastély nekem különösen messze van, és bármelyik jelölt választási fórumánál sokkal érdekesebb programot kell nyújtani, hogy én oda kimenjek.) Ahhoz pedig, hogy Öntől ki és mit kérdez kampánykörútjain nekem semmi közöm sincs.A választ egyébként köszönöm, hisz megtudhattam, hogy nem sodródott a pártbizottság élére, hanem készen volt a feladatra.A rendszerváltás és a többpárti átmenet feladatát, pedig nem reform-kommunisták teljesítették, ezt higgye el nekem, hanem az akkori még oly kevés ellenzéki erő. Érdekes az Ön részéről pont Kozma Gáborral előhozakodni, hisz Ő írta a helyi rendszerváltásról a "Vörös alkony - Vas megye 1988-1990" c. könyvet, és - igaz csak futtában tekintettem át -, de Önről e kétévnyi időtartam alatt semmit sem találtam (pedig szó van többek között a Lenin szobor letakarásáról, a 89-es Március 15.-ről, a Trianoni megemlékezésről stb.) e könyvben.

#76 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 06:31 PM

Kedves Lady Rosa!22-én este Szentkírályon, a Zarkaházy kastélyban már volt alkalmam a kérdésre válaszolni, de szívesen megteszem ma is.A pártbizottság munkatársa voltam 82-től, területfejlesztéssel és gazdasággal foglalkoztam, vagyis a szakmámmal. Soha nem lett volna belőlem vezető, ha reform időszakban a változtatni akarók nem váltják le a vezetést, és nem itélik úgy, hogy egyenességem és tisztességem feljogosít a vezetésre.Mindezzel kapcsolatban Kozma Gábor újságíró kifejezését tartom helytállónak: az utószezon kabinosai voltunk. A rendszerváltás, a többpárti átmenet feladatait teljesítettük. Az ebben vállalt szerepemet eddig minden oldalról tisztességesnek itélték, én sem érzek benne szégyellnivalót.1980-82 között valóban a TANÉP párttitkára voltam, máig szóló barátságot és jó emléket őrzök akkori munkatársaimról és legjobb tudomásom szerint ők is rólam.

#77 Guest__*

• Guests

Elküldve: 23 March 2002 - 11:58 PM

Kedves Szűcs Gábor!A Savaria Fórum 2002. február 13-ai számában a vetkezőket olvashattuk: "... AZTÁN A REFORMIDŐK SZELE A PÁRTBIZOTTSÁG ÉLÉRE ÁLLÍTOTT."Azt szeretném megkérdezni Öntől, hogy a reformidők szele hogy a fenébe állított valakit a pártbizottság élére? És ez vajon egyedi eset volt-e, vagy a posztkommunista országokban általánossá vált, hogy csak úgy, mondjuk az utcáról behívtak valakit, mondván itt a reformidő és te leszel a pártbizottság feje!Netán e döntését az átkos egyetlen pártjának, az MSZMP-nek megkönnyítette az a tény, hogy Ön '82 előtt a TANÉP függetlenített párttitkára volt, és '82 után pedig a pártbizottság munkatársaként dolgozptt?

#78 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 06:02 PM

Tisztelt Uram!Nagyon sok fiatal arc van közöttünk, akikről sok minden mondható, csak az nem, hogy szürkék. De teljesen igaza van, ha egy fiatal nem bennünk találja meg a követendő példát, az a mi hibánk. Nem akarom felsorolni, mi mindent változtattunk már, mert nem ez a lényeg. Meggyőződésem, hogy a következő évek egy megújult baloldalt mutatnak majd az országnak és tovább nő közöttünk a fiatalok aránya. Hasonlítsa össze nyugodtan a vezető testületeink összetételét és a tagságot más pártokkal, meggyőződésem, hogy meg fog lepődni.Személy szerint a nekem segítők közül tízből kilenc harminc év alatti. Okos, tehetséges, jól képzett, a saját szakmájukat profi szinten művelő fiatalok.Egyetértek Önnel, az ifjúság döntő többsége a világ minden részén baloldali. A mi felelősségünk is a jobboldal előretörése. Meg a FIDESZ szemfényvesztő politizálásáé, mert 4 évvel ezelőtt baloldali programmal előztek és az azóta folytatott szembekötő politika még mindig nagyon sok fiatalt téveszt meg.A MI FELELŐSSÉGÜNK, HOGY MIELŐBB NYILVÁNVALÓ LEGYEN, KI KÉPVISELI A VALÓDI ÉRTÉKEKET.Öntől, Önöktől nem a mi politikánk támogatását, csak objektív értékitéletet és ennek továbbadását kérem. Ha megteszi, sokat tett az ország jövőjéért.Igérem, amíg lehetőségem lesz rá, magam is erőm szerint dolgozom a fiatalok tisztánlátásáért.

#79 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 07:12 PM

Kedves Sibuna!Még így ötvenévesen is javíthatatlanul hiszek abban, hogy hazámban lehet tisztességesen érvényesülni, és ehhez nem kell átverni a másikat. Átverésre nem lehet egy ország jövőjét alapítani. Én hiszek, bízom a fiatalok tisztánlátásábn, józan értékítéletében. Be fogják látni, nem az képviseli az érdekeiket, aki a legtöbbet ígéri, hanem akivalóst választ ad a gondjaikra és meg is oldja azokat.A programunk a fiatalok valamennyi gondját feltérképezi és valós választ ad rá, Nem csak beszél a családi pótlék emeléséről, hanem valóban felemeli annak összegét. Lakásokat építünk, hogy az otthonteremtés feltételei adottak legyenek. Kollégiumi férőhelyek számának jelentős emelésével könnyítünk a diákok és a családok terhein. Az augusztusban fizetendő 13. havi családi pótlék segíti a beiskolázást. Az általános iskolai tankönyvek ingyenessé tételével a családok terhei csökkenthetők. A bölcsődei és óvodai étkezés ingyenessé tétele is a családok számára jelent könnyítést. Az érettségi+3 (nyelvvizsga, jogosítvány, számítógépkezelői vizsga) a fiatalok versenyképességét javítja. Sokáig sorolhatnám még, de a terjedelem korlátos, ha valakit még érdekel szívesen megteszem, vagy eljuttatom hozzá a programunkat.Ez mellett Megtartjuk mindazt a jót, amit az elmúlt négy év adni tudott.

#80 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 March 2002 - 03:40 AM

Mekk írta:18-22 év körüli fiatalokat oktatok, s teljesen egyértelm?, hogy dönt? többségük a Fideszre fog szavazni. Nem azért, mert zsigerb?l jobboldali elveket vallanak, hanem azért mert az MSZP retorikája, üzenetei nekik szürkék--------------------ezt nagyon jól látod! És ez az amitől én is félek. szavazókorba lépett ismerőseim jelentős része Fideszre fog szavazni. Amikor megkérdeztem miért volt aki csak vonogatta a vállát: -miért, melyikre szavazzak?De ami a legmegdöbbentőbb, többen azt mondták, hogy ha marad a fidesz, akkor sok mindent fognak kapni tőle: pl. -ingyen internetet minden diák otthonába (!!!)-minden diáknak számítógép-ingyenes felsőoktatás-nagyobb diákhitel-stb.Sajnos ezek a gyerekek még nem fogják fel, hogy átb*szták a fejüket, bocs az erős kifejezésért.Az ingyenes internet otthon: ha nem az eddig is ingyenes Freemail-re gondolt az ígérettevő, akkor elég komoly költség lesz százezernyi diák telefonköltségének és net-előfizetésének az állami finanszírozása. Ha ingyenes a net, akkor sokan éjjel-nappal lógnak rajta, ami tetemes telefonköltséggel és korlátlan előfizetési csomaggal jár. Ha viszont megszabják, hogy havi két óra ingyenes, akkor ott már gáz van, mivel innentől kezdve NEM ingyenes... De ugyanaz igaz arra is, ha a telefonköltséget nem állja a kormány.-Számítógépet minden diáknak: azt hiszem ehhez nincs mit hozzáfűzni, hacsak azt nem, hogy a diákok minden bizonnyal az olimpia budapesti megnyitóján vehetik át gépeiket...-Ingyenes felsőoktatás: nevetséges. Drasztikusan csökken az államilag finanszírozottak száma és ezzel arányosan nő a költségtérítésesek száma. A korábbi havi 2.000 Ft helyett ott tartunk, hogy egy sima főiskolára 90ezer forintot kell leszurkolni egy fél évre + jegyzet + egyéb apróságokA jogi egyetemek százezres "költségtérítéséről" most ne is beszéljünk. Bár igaz, ez nem tandíj, ez költségtérítés. :(-nagyobb diákhitel: hogy a diák biztosan tartozzon az államnak élete végéig... Az ingyenes felsőoktatáshoz miért szükséges egyre nagyobb hitelt nyújtani??? Benzinre? Cigire? Az MSZP nem ígért tejjel mézzel folyó kánaánt, ami nagy bűn abból a szemszögből, hogy így nem nyeri meg a fiatalok szimpátiáját. Szomorú, hogy ott tartunk: át kell verni az ember fejét ahhoz, hogy el lehessen érni bármilyen célt.Tisztelt Szűcs úr: miért nem verték át jobban a fiatalokat? Miért nem vettek példát a Fidesz agymosásos politikájából? Lehet egyáltalán tisztességesen érvényesülni ebben az országban?Várom a válaszát!