Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

48787 replies to this topic

#1 szurkoloo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 280 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:09 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: falco Man - Dátum: 22 September 2018 - 10:45 PM

Kíváncsian várom a hétközi talalkozokat, azert egy héttel a rajt elott ket edzőmeccset játszani érdekes lesz.

Okorn nagyon rágyúr a kondira a felkészülésnél (pl. a Sopron elleni hazai meccset egy 2 órás edzés után játszottuk). Ebből később sokat profitálhat a csapat.

#2 falco Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1439 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:45 PM

Írtam is, hogy a dobasai az első negyedben nem ültek, de utana teljesen jol dobált. Való igaz volt több rossz passza is, de ezek többsége meg az osszeszokas hiányára írható szerintem.

Amiért nálam ma a legjobb volt az a mezőnyben jatszott szerepe. Óriási volt a visszaesés, amikor Curry vagy Kucsora irányított, akkor általában meg a labdát is alig tudtuk felhozni, több könnyű triplát is szórt az Oberwart. Aztán mikor visszajött mindig felpörgött a játék, jo helyen volt a labda, jobb volt a helyzetteremtes.

Kíváncsian várom a hétközi talalkozokat, azert egy héttel a rajt elott ket edzőmeccset játszani érdekes lesz.
Csak a FALCO !

#3 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6575 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:29 PM

Nagyjából 300-400 szombathelyi szurkoló volt Oberwartban, azt gondolom ezt fontos megjegyezni.

Érdekes, mert falco Mannel ellentétben én Norfleetet most nem éreztem kiemelkedőnek, sőt magához képest talán gyengének. Több buta eladott passza is volt, és a dobásai sem ültek. Persze vele nem lesz probléma, de a mainál szerintem 10-ből 9-szer jobb lesz.

Ma egyébként igazán senki nem emelhető ki, viszont a kiegyensúlyozottan eloszló pontok sem azt jelentették, hogy csapatjáték volt. Úgy láttam, hogy játékunk nem nagyon van még, inkább jól tüzeltünk kintről, főleg az elején, és ez döntött a javunkra. A távoliakban egyébként erősek lehetünk hosszabb távon is, mert nagyon jó kezű dobóink vannak. Balmazovics jó igazolásnak tűnik, Curry pedig valóban takarékon játszott, bízom benne, hogy a bajnokikon teljes erőbedobással fogja tolni, mert tényleg extra lehet. Neki is nagyon "finom" keze van. Bruinsma "csípőből" tüzel, amolyan Arnas-módra, rá tényleg majd kellenek figurák kintre is. Reddic is jó lehet, bár nem vagyok biztos abban, hogy extra is. Kucsorával szerintem egyértelműen számol Okorn, mert nagyon sokat játszott, és ma is jól. Ami talán nála feltűnő, mintha egy kicsit nagy lenne a labda a kezében, sokszor dadog az átvételnél. Bírónál meg reménykedjünk, hogy minél előbb átlendül a holtponton.

Védekezés: Itt lesz még a legtöbb munkája Okornnak. Sokszor lemaradunk a kinti dobásokról, ez nagyon nem tetszett. A lepattanókra is sokkal jobban kell majd figyelnünk.

Összességében pozitívan várom az új szezont, a légiósok egyénileg rendben vannak, és ez sem kis dolog. Rengeteg múlik azon, hogy Beni mikorra lesz harcra kész, na és mennyire gyorsan tud majd összeszokni a csapattal, bár ettől tartok a legkevésbé, mert egy kifejezetten intelligens játékosról van szó.

#4 falco Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1439 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:28 PM

Nagyon jó volt végre élőben látni a csapatot, bár egy meccsből nem szabad nagy következtetéseket levonni, de amiket láttam azt leírom:

Okorn teljesen másképp dolgozik a kispadon, nekem nagyon tetszett ahogy együtt élt a játékkal, sokszor behívta a játékot az irányító helyett, jól olvasta az ellenfél felállását is. Rotációban viszont több cserét vártam, de látszott a csapaton, hogy még nincs kész. Nagyon keresi még Gasper azokat a fiatalokat akiket be lehet tenni az aktív rotációban, ezért is játszottak szerintem ilyen sokat, máshogy nem derül ki a tudásuk. Itt mindenképpen előrelépést éreztem tavalyhoz képest.

Norfleet a legjobbja volt ma a csapatnak, ő lesz az első számú PG a csapatban, teljesen más ritmusban játszottunk amikor a kezében volt a labda, jó betörés-kiosztás játék, magabiztos labdavezetés, remek olvasások és a második negyedtől már a dobás is megvolt, eleinte nem ültek neki a dobások. Tartom magam ahhoz, ha így használjuk őt, ahogy most Gasper és ahogy tavaly a PO-ban, akkor nyerhettünk volna bajnoki címet, legalábbis több esélyünk lett volna. Egyértelmű vezére lesz a csapatnak, jó, hogy maradt.

Curryn én azt vettem észre, hogy nem pörgött 100%-on, mintha neki ez semmi lenne a BL és a Bundesliga után. Picit passzív is volt, ellenben látszott, hogy nagyon képzett, talán 2 dobást hibázott (igaz kb 7-et vállalt), RashGuardot meg tudom erősíteni, neki idő kell, hogy megszokja a vezérszerepet. Ha ez sikerül, akkor a szezon egyik legjobbja is lehet, védekezésben messze veri Govenst és Zolikát, igaz támadásban egyelőre nem láttam, hogy tudjon 20 pontokat szórni tartósan, de ha többet fog vállalni okosabbak leszünk. Itt sem éreztem elsőre visszalépést tavalyhoz képest.

Balmazovic nagyon bedobta magát az elején, utána picit kifulladt de a végére megint belejött. Egy felturbózott Szásának tűnt, akinek a hármas poszt sem idegen, jól küzdött a pattanókért. Ő amolyan padról érkező aduász lehet, aki kőkeményen megbünteti azt, ha üresen hagyja az ellenfél, de a palánk alól is magabiztos, a labda leütése sem jelentett neki gondot.

Bruinsma nekem súlytalan volt így elsőre. Látszott, hogy képzett, látszott, hogy a tudása megvan, de valahogy nem éreztem azt az átütőerőt. Eleinte bizonytalan is volt, kizárásai se működtek, elzárásokról is lecsúszott párszor, dobásbiztonsága sem volt eget rengető. A végére azonban mutatott pár olyan dolgot, amit csak a legjobbak tudnak, voltak extra triplái és szép belső munkái is. Bár az is igaz, hogy sokszor a labda se találta még meg jó helyzetben, meg kellett szenvednie a jó dobóhelyzetért. Ebben is osztom RG véleményét, formán kívül van egy picit, de ha belelendül akkor látok rá esélyt, hogy maradandót alkosson.

Reddic nekem a legkellemesebb meglepetés, messze a legjobb centerünk az utóbbi 4 évből, egy igazi fal a palánk alatt, aki le tudja ütni a labdát. Ő nem fog hülye dobásokat, triplákat vállalni, de a palánk alól extrán dolgozik, elzárás-leválás játékot ma nagyon érezte. Benne is több lesz még, ha nem sérül meg nagyon jó igazolás lesz, ha belőle is ki tudjuk hozni a maximumot, akkor sok örömet fog okozni nekünk. Védekezését pedig mondanom sem kell, meggyőző volt.

A magyar közül Kucsora fejlődött, Okorn sokat is játszatta, pár triplára jó lesz, védekezése is alakul. Bíró és Hódi viszont nagyon gyengék, még utánpótlás szinten is szörnyű volt a mai produkciójuk. Ennél csak jobb lehet.

Összességében erősebbnek éreztem elsőre a légióssorunkat és az edzőt tavalyhoz képest, bár ugye ez az Oberwart sokkal gyengébb csapat mint mi, így ezek inkább első benyomások, semmint ténynek minősülő megjegyzések. Ha még valami eszembe jut később leírom. :)
Csak a FALCO !

#5 Lewis

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1832 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:27 PM

Kommunikációs hiba volt a mai, nyilvános volt a pontdobók sora, ezúttal már nem kérte Gasper Okorn.

#6 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4222 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:26 PM

-

#7 Lassa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1578 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:17 PM

A hozzáállás nagyon rendben volt! Reddic és Olivér kicsit halovány volt! Curry nem irányító ! A többi ok!

#8 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8520 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:09 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: nincs - Dátum: 22 September 2018 - 09:03 PM

falcokc.com-on vannak pontdobók.

Köszi!

#9 nincs

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:03 PM

falcokc.com-on vannak pontdobók.

#10 Godemperor

Istencsászár

• Members
  • PipaPipa
  • 2033 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:57 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 22 September 2018 - 08:53 PM

A szurkolóknak is szóltak, hogy nem írhatják fel a pontdobókat? :)

Ha tudtam volna hogy megint Top Secret, akkor esküszöm jegyzetelek. ;) :D
Valaki azért talán tud infót adni.
"Minek álmodni, ha ébren is jó!"

kép

#11 Ryland

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 604 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:53 PM

Ez tetszett! :)

Úgy estem oda, én is meglepődtem, mennyien vagyunk. A szurkolás, hangulat nagy volt!

A játék: nem tudom, hogy mennyire értékmérő ez a mai meccs, hiszen azért nem volt túl acélos az ellenfél. De az azért még mindig látszik, hogy nincs teljesen egyben a játék: elég lassan bontakoznak ki a játékaink, időbként hajlamos szétesni a csapat, stb. Viszont ha összeállunk, akkor nagyon szép dolgok esnek ki a szapatból.

A harmadik negyed első felének védekezése, meg ez a letámadásos játék különösen tetszett.

Légiósok nálam ez a meccs alapján rendben vannak, talán Bruinsma erőlködött kicsit, de a végén neki is beestek a triplák. Nekem Kucsora nagyon pozitív meglepetés támadásban és védekezésben egyaránt!

Hú, de várom már ezt a szezont! :)

#12 Godemperor

Istencsászár

• Members
  • PipaPipa
  • 2033 Hozzászólás:

Üzenet megtekintéseIdézés: Falco Fan - Dátum: 22 September 2018 - 06:58 PM

Bíró Olivér válaszol a kérdésekre:
https://www.facebook...e_post_reaction

Ma nem igazán ment neki. Azért bízom benn, hogy lesz jobb is.
Légiósok szerintem OK.
Ha a bajnokikon is így lesz, akkor nem 7-8 játékos lesz forgatva. Persze tétmeccs az más...

Beniről tud valaki valamit? Sopronban azért kéne!
"Minek álmodni, ha ébren is jó!"

kép

#13 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8520 Hozzászólás:

A szurkolóknak is szóltak, hogy nem írhatják fel a pontdobókat? :)

#14 Real013

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1846 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:42 PM

Ez nagy volt. Osztrák nézők picit meglepettnek tűntek, hogy ki ez a sok hülye magyar... :D

Bíró ma nem érezte ezt a dolgot, a többiek eléggé rendben voltak. PErsze az osztrák hetediket illik megverni idegenben is...

Még ha ez most hazai pálya is volt. Ha nincs a négy dobos kiszerelés, akkor meg méginkább az lett volna. :)
HAJRÁ FALCO!

#15 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1855 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:40 PM

Szerintem Norbi volt az...

Mai meccsről valami összefoglaló?
kép

#16 noname

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 561 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:39 PM

Mai meccsről valaki dobna egy összefoglalót?
Köszi

#17 szurkoloo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 280 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Lewis - Dátum: 22 September 2018 - 08:17 PM

Nem rá gondolt, és nem is Govensre.

Norfleet?

#18 Lewis

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1832 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:17 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: rolee - Dátum: 22 September 2018 - 07:42 PM

1. Szrecsko azt nyilatkozta, hogy elkėpzelhető, hogy valakit magàval visz a Falcoból.

Nem rá gondolt, és nem is Govensre.

#19 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1855 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 07:42 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: matt999 - Dátum: 22 September 2018 - 05:29 PM

Ez miért lenne meglepő?

1. Szrecsko azt nyilatkozta, hogy elkėpzelhető, hogy valakit magàval visz a Falcoból.
2. Ide is Szrecsko ex-jàtėkosakėnt ėrkezett.
3. Szàsàhoz tavaly is ragaszkodott, a szezon utàn egyből szerződėst adtunk neki.
kép

#20 Falco Fan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 146 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 06:58 PM

Bíró Olivér válaszol a kérdésekre:
https://www.facebook...e_post_reaction