Ugrás a tartalomhoz

köldök piercing

362 replies to this topic

#361 Guest_lilia_*

• Guests

Elküldve: 13 August 2004 - 08:05 PM

Kedves Doki!

Köszönöm válaszát, megfogadom tanácsait, hétfőn már megyek is. Ha valami probléma lenne velem a "piercingelés" után, még írok, de addig szurkoljon, hogy ne kelljen jelentkeznem!  

Millió köszönet és üdvözlet!

#362 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 13 August 2004 - 12:42 AM

Idézet (Guest @ 2004-8-12, 01:43)
"Igaz az, hogy az ezüst piercing sokkal jobban okozhat elfertőződést, begyulladást, mint más fém piercingek?"
"Elsőnek milyen anyagból készült ajánlott?"
"Lehetséges, hogy a a lyuk sosem forr be a piercing kivétele után?" (azért nem szeretnék 80 évesen is piercinggel/lukkal a hasamban rohangászni)
"Ha mégis összeforrna a (piercing nélküli) köldököm, az mennyi ideig tart?"
"Milyen szerekkel kell kezelni a sebet?"

Kedves Lilia!

1.) Seffer+Renner Magánklinika Kft., Kaposvár, Szent Imre u. 7. Nyilván nem olcsók, de az országban a legprofibbak.
2.) Megoszlanak a vélemények a piercing ideális anyagát illetően. A piercingesek többsége tényleg nem ajánlja az ezüstöt elsőre. Mi orvosok viszont éppen hogy melegen ajánljuk, ugyanis egyetlen más fémnek sincs olyan saját, erőteljes kórokozó-pusztító, fertőzés-gátló hatása, mint az ezüstnek. Ezt már az ókorban is tudták!
3.) Ha engem kérdez, én éppen ezért ezüstöt ajánlanék elsőnek ---, akkor is, ha a nem-orvos piercingesek most kígyót-békát kiabálnak rám...  
4.) Igen, elképzelhető, hogy a lyuk sosem forr be (magától) a piercing kivétele után. Ha jól kitágult a lyuk, megfelelően szellőzik a köldöktáj, nincs begyulladva, akkor könnyen megeshet.
Ám szerintem egy alig látható piercing-lyuk még semmi ahhoz a mulatsághoz képest, ahogy a mai tizen-huszonéves lányok ezreinek tetkói fognak kinézni nyolcvanéves korukban megereszkedett, sorvadt keblükön, visszeres bokatájukon, stb...  
5.) Ha egyáltalán összeforr, akkor az vélhetőleg néhány hónapon belül megtörténik. Ennek bekövetkezte annál valószínűbb és annál gyorsabb, minél gyulladtabb, "sebesebb" a piercing helye kivétel után.
6.) A legjobb sebkezelés a szárazon tartás és levegő, levegő, levegő. Ha mégis begyullad, valamilyen enyhe szteroid-tartalmú kenőccsel, krémmel lehet bekenni, ám mivel ezek mindegyike receptköteles, ilyet nem tudok Önnek nyilvánosan ajánlani, de egyébként is csak orvosi receptre szerezhetné be. Ha orvos teszi be, akkor ő el fogja látni ilyen kenőccsel, ha nem orvos, akkor kénytelen lesz felkeresni háziorvosát egy receptért...

Üdvözlettel:

Dr. BuBo
ideggyogyaszat@dpg.hu

#363 Guest_lilia_*

• Guests

Elküldve: 12 August 2004 - 01:43 AM

Üdv mindenkinek!

Régóta szeretnék piercinget a köldökömbe, de csak most szántam rá magam végleg. Azonban lenne egy pár kérdésem:
1)Kaposváron melyik utcában van megbízható "piercinger"?
2)Igaz az, hogy az ezüst piercing sokkal jobban okozhat elfertőződést, begyulladást, mint más fém piercingek?
3)Elsőnek milyen anyagból készült ajánlott?
4)Lehetséges, hogy a a lyuk sosem forr be a piercing kivétele után? (azért nem szeretnék 80 évesen is piercinggel/lukkal a hasamban rohangászni)
5)Ha mégis összeforrna a (piercing nélküli) köldököm, az mennyi ideig tart?
6)Milyen szerekkel kell kezelni a sebet?

Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést, ha fárasztó, buta kérdéseket tettem fel!

Üdvözletem