Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

46751 replies to this topic

#43521 diborzsán300

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2328 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 02:06 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr. Czeglédy Csaba - Dátum: 2010 May 13, 12:06

nem lesz szponzor! mert nem érdekel senkit a kosárlabda!
ha a Haladás mezreklámja nem kellett senkinek, akkor ne gondoljátok, hogy majd jönnek a szponzorok tömegével, és adják a sok pénzt a Falconak
ez az igazság

korábban írta valaki, hogy a szombathelyi befektetők miért nem adnak pénzt
dehogy nem, adnak
csak Szombathelyen az a rend, hogy a Szombathelyért Közalapítványba érkeznek a támogatások, és a Közalapítvány ossza el a "pályázók" között
így kapott több tízmilliót a Falco az elmúlt 3 évben

csak abban az esetben lesz változás, ha a leendő kormány meglépi, ami sajnos az elmúlt időszakban nem került eldöntésre, ez pedig az a rendszer, hogy a nyereséges cégek a társasági adóalapjukat csökkenthetik a költségként leírható sportámogatással (úgy mint a filmtörvény esetében)
ha ez így lesz, akkor lehet majd bevonni pénzt, mert a nyereséges cég eldöntheti, hogy államnak fizeti be, vagy odaadja egy sportszervezetnek
ez is meg lett ígére, kiváncsi vagyok, tényleg így lesz-e

Mi az, hogy nem lesz szponzor. Azért tök érdekes, hogy Körmenden meg máshol is találnak szponzort itt meg nem?
Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát
Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn
Egy nép és egy lélek, egy utca, egy érdek
Egy becsület, egy szerelem,Falco a mindenem!!!!!!

#43522 Luis 1 Garcia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2895 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:35 PM

Azért ne csapjuk be egymást.
Én is úgy gondolom, hogy nem Csabának kellene magyarázkodnia. Ha ő nincs, meggyőződésem, hogy bajnoki cím sincs és nem Ő rajta múltak a kupa aranyak sem.
Senkit sem akarok megbántani, de mindneképp leírnám, hogy mindenki láthatta amióta nem pofázik bele senki a szakmai munkákba, senki nem szól bele a dolgokba miket értünk el. Ennyire sikeres korszak nem volt még mint ez elmúlt 3 év.

Nem értem az embereket, komolyan mondom.
Nyerjünk kupát és bajnokságot CECÉNEK!

Nyugodj Békében ZOLIKÁM!

"Örökre velünk maradsz, őrízzük mosolyodat......!"

#43523 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Gammo - Dátum: 2010 May 13, 13:21

Légiós kiválasztás az egyik lányának a tetszési indexe alapján

Ha ez valós dolog, és a kistulajdonos ezen ok miatt erőltette egy légiós szerződtetését, akkor azt az embert a Falco közelébe nem szabad többet engedni!

#43524 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:19 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: matt999 - Dátum: 2010 May 13, 13:11

Hát ez nem túl jó hír!
Csak egy kérdés...A szomszédban miért van szponzor, nekik miért éri meg?Mert azon a vonalon el lehetne indulni...

Látom megelőztél :rolleyes:

#43525 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:19 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr. Czeglédy Csaba - Dátum: 2010 May 13, 13:06

Körmenden miért érdekel évről-évre mindig valakit a kosárlabda?

#43526 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4044 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 May 13, 13:07

De olyan csapat nem jutott a 8 közé akit nem vártál oda, vagy igen? Mert én pont arról beszélek, hogy már most van 4 csapat akiről úgy gondolom nem fog a 8 közé jutni jövőre. Tavaly ezt a bajnokság indulása előtt csak két csapatról (DEKE, Salgótarján) lehetett biztosan kijelenteni. Persze, hogy sok múlik a légiósokon, és még az idei bajnokság sem ért véget, szóval valóban korai még ezt-azt kijelenteni, de én ezt így érzem ahogy leírtam.
Komoly bajnokság itt majd akkor lesz, ha 10 csapatosra csökkentik a létszámot és több meccset kell játszani. A fiatalok így fejlődnének igazán (és nem a légiósok számának csökkenésével), mert a sorozatterhelés miatt az edzők rákényszerülnének a cserék gyakoribb játszatására, ezáltal sok fiatal juthatna több játékidőhöz. Így elég hamar kiderülne, mely fiatalok azok, akikkel számolni lehet az első osztályban, és megszünne a "hidd el nagyon tehetséges játékos, csak nem jut szerephez" örök klasszikus mondat.

Ebben igazad van,nyolc között nem volt meglepetés számomra,abban amit az elején vártam...Csak a bajnokság közben,volt izgalmas.

#43527 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4044 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr. Czeglédy Csaba - Dátum: 2010 May 13, 13:06

ha a Haladás mezreklámja nem kellett senkinek, akkor ne gondoljátok, hogy majd jönnek a szponzorok tömegével, és adják a sok pénzt a Falconak
ez az igazság

dehogy nem, adnak
csak Szombathelyen az a rend, hogy a Szombathelyért Közalapítványba érkeznek a támogatások, és a Közalapítvány ossza el a "pályázók" között

csak abban az esetben lesz változás, ha a leendő kormány meglépi, ami sajnos az elmúlt időszakban nem került eldöntésre, ez pedig az a rendszer, hogy a nyereséges cégek a társasági adóalapjukat csökkenthetik a költségként leírható sportámogatással (úgy mint a filmtörvény esetében)
ha ez így lesz, akkor lehet majd bevonni pénzt, mert a nyereséges cég eldöntheti, hogy államnak fizeti be, vagy odaadja egy sportszervezetnek

Hát ez nem túl jó hír!
Csak egy kérdés...A szomszédban miért van szponzor, nekik miért éri meg?Mert azon a vonalon el lehetne indulni...

#43528 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:07 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: matt999 - Dátum: 2010 May 13, 12:42

Na ezért ezzel még várjunk....Rengeteg múlik a légiósokon is!!Majd,akkor lehet ezt kijelenteni,ha lezárult az átigazolási időszak.Addigra már kirajzolódnak az erő viszonyok...
Pl: idén én a Kecsót játék ereje alapján simán 4 közé vártam,és a zte-t se gondoltam ennyire erősnek...
Szolnoknak majdnem szezon előtt kiosztottam a bajnoki arany érmet,a költségvetése alapján....
Aztán látjuk,hogy mi lett...

De olyan csapat nem jutott a 8 közé akit nem vártál oda, vagy igen? Mert én pont arról beszélek, hogy már most van 4 csapat akiről úgy gondolom nem fog a 8 közé jutni jövőre. Tavaly ezt a bajnokság indulása előtt csak két csapatról (DEKE, Salgótarján) lehetett biztosan kijelenteni. Persze, hogy sok múlik a légiósokon, és még az idei bajnokság sem ért véget, szóval valóban korai még ezt-azt kijelenteni, de én ezt így érzem ahogy leírtam.
Komoly bajnokság itt majd akkor lesz, ha 10 csapatosra csökkentik a létszámot és több meccset kell játszani. A fiatalok így fejlődnének igazán (és nem a légiósok számának csökkenésével), mert a sorozatterhelés miatt az edzők rákényszerülnének a cserék gyakoribb játszatására, ezáltal sok fiatal juthatna több játékidőhöz. Így elég hamar kiderülne, mely fiatalok azok, akikkel számolni lehet az első osztályban, és megszünne a "hidd el nagyon tehetséges játékos, csak nem jut lehetőséghez" örök klasszikus mondat.

#43529 Czeglédy Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1716 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:06 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 May 13, 13:45

Hát ez az!
Kellene egy olyan személy aki megtudja mozgatni a köveket és nem csak egy irodában ülve várja, h kopogtasson valaki!
Olyan ember kellene, mint a C.Csabi aki a kapcsolatai révén tudna segíteni a szponzorkérdésben!
Hangoztak már el itt nevek, nem tudom mire lennének képesek ezek az illetők de sok idő nics most, cselekedni kell!

ez az igazság

dehogy nem, adnak

#43530 Czeglédy Csaba

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1716 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 01:00 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: frankdrebin - Dátum: 2010 May 13, 10:31

Nem nagyon értem ezt a kistulajdonos mizériát. Őnekik van egy cégben 500 000 Ft- részük / fő. Döntési jogkörük nincs. A cég vezetése (akiket nem ők neveznek ki), sz*rul gazdálkodik, ami okoz több mint 50 milla hiányt. Ehhez szerintem nekik sok közük nincs. Most a hiányt pótolni kell, vagy komoly gondjaink lesznek. Én sem pótolnám megvallom őszintén, mert nem a kistulajdonos döntött pl két kupadöntő rendezésről, ami jó nagy pénzügyi bukta volt, vagy mondjuk az egyéb felelőtlen gazdasági lépésről. Az a cég vezetőségének a felelőssége, akit szintén nem ők neveznek ki, mivel kissebbségben vannak. Persze akiknek fingja nincs a vállalatok tulajdonos jogairól és kötelezettségeiről, gondolom eddig nem szóltak hozzá a témához, eddig csak a hozzáértők nyilatkoztak erről. :rolleyes:

Én meg nem nagyon értem, miért ködösítesz, és miért manipulálod a fórumot olvasókat...

A cégnek egyszemélyi vezetése van, Gráczer Györgynek hívják. Nem ő gazdálkodik sz*rul, hanem nem kap annyi pénzt a klub, amennyibe kerül a "termék". Ha valaki a feleségének a havi kosztpénz csak 2/3-át adja oda, ne csodálkozzon, ha nem lesz miből a hónap utolsó hetében kaját vásárolni a hűtűbe. Az ügyvezető abból gazdálkodik, ami forráshoz a klub hozzájut.

Nem igaz, amit a kupadöntőkről írsz, mert az első közös döntés volt. A másodikat erőltettem én, ez igaz, de legalább hoztam szponzort, aki egyébként a tavalyi év második legnagyobb szponzora volt a névadó mögött.
A Falco veszteségének egyik oka 2008 év végén bekövetkező forint gyengülés volt, ugyanis a küldöldiekkel (a menedzserirodáikkal) dollárban és euroban voltak megkötve a szerződések, csak aztán több forint kellett, hogy valutában lehessen fizetni. Ez önmagában kb 22 millió Forint mínusz volt.
Gráczer György tavaly nyáron mindeki elé tárta, mennyi mínusz keletkezett, és mennyi kellene, hogy nullán legyen a klub. A többség a füle botját sem mozgatta.

Nevezd meg a többi felelőtlen gazdasági lépést! Várom a példákat!

És az sem igaz, hogy a kistulajdonosok nem döntöttek, nem szóltak bele az ügyekbe. 10 évig beleszóltak. Beleszóltak, hogy ki menjen, ki jöjjön, és arra is volt példa, hogy kistulajdonos ütötte az asztalt, ki legyen vagy ki ne legyen a kezdő ötös tagja, vagy ki mennyi időt játszon...
A kistulajdonosok ráadásul így vagy úgy pénzhez is jutottak (tisztelet a kivételnek), van aki részt vett játékosok szerződtetésében jutalékért, van akitől autók lettek bérelve, van aki biztosításokat kötött, van aki szponzorokat szerzett jutalékért, van aki lakást adott bérbe, és ingeket adott el a klubnak, stb..
Tehát ne sajnáljuk már őket!

Gratulálok, hogy Te szakértő vagy! Kissé egyoldalú szakértő...
Én biztosan elfogult vagyok, de az éremnek több oldala van, lássátok a többit is...

#43531 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6723 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 12:48 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 May 13, 12:09

"15 millió forint. Ekkora adósságot görget maga előtt a dombóvári kosárlabdacsapat. Ez fele annak, mint a tavalyi idény végén volt. A hátralék ellenére azonban biztos, hogy jövőre is ott lesz a legjobbak között a DKC, és körülbelül 65 millió forintból gazdálkodhat."

Sajnálom a Dombóvárt is, mert azért az elmúlt években vagy bent volt a 8-ban, vagy legalábbis ott kopogtatott a közelében. Van egy olyan érzésem, hogy a következő szezonban kb. 9 csapatnak lesz esélye bejutni a 8-ba. Hiszen a Dombóvárnak ennyi pénzből nehéz lesz odakerülnie, és már Jampi bácsi sincsen, aki ugye arról volt híres, hogy kevés pénzért választott ki jó légiósokat. A Kaposvár pedig nem fogja tudni pótolni a távozó Hendleint és Vojvodát, hiába szabadult fel az ő pénzük, nem hiszem hogy komolyabb magyar játékost odatudnának vinni. Sajnos így, hogy 14 csapatos a bajnokság, és az a kevés jó magyar játékos pár csapatban fog összetömörülni, ez azt fogja eredményezni, hogy nem lesz annyira izgalmas a bajnokság (legalábbis a 8 közé jutás), mint az elmúlt szezonokban.

Dombóváron mindig is ez volt!
Vásároltak viszonylag olcsón jó légiósokat majd a szezon második felében elfogyott a pénz és sokszor leléptek.
65 millióból ma nb1-es kosárcsapatot működtetni nem lehet, főleg olyat nem aki a 8-ba igyekszik.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#43532 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6723 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 12:45 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: nForce - Dátum: 2010 May 13, 12:01

Kitől várjuk egyébként a szponzorszerzést?

Hát ez az!
Kellene egy olyan személy aki megtudja mozgatni a köveket és nem csak egy irodában ülve várja, h kopogtasson valaki!
Olyan ember kellene, mint a C.Csabi aki a kapcsolatai révén tudna segíteni a szponzorkérdésben!
Hangoztak már el itt nevek, nem tudom mire lennének képesek ezek az illetők de sok idő nics most, cselekedni kell!
Nyugodj békében CECE!

#43533 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4044 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 12:42 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 May 13, 12:09

"15 millió forint. Ekkora adósságot görget maga előtt a dombóvári kosárlabdacsapat. Ez fele annak, mint a tavalyi idény végén volt. A hátralék ellenére azonban biztos, hogy jövőre is ott lesz a legjobbak között a DKC, és körülbelül 65 millió forintból gazdálkodhat."

Sajnálom a Dombóvárt is, mert azért az elmúlt években vagy bent volt a 8-ban, vagy legalábbis ott kopogtatott a közelében. Van egy olyan érzésem, hogy a következő szezonban kb. 9 csapatnak lesz esélye bejutni a 8-ba. Hiszen a Dombóvárnak ennyi pénzből nehéz lesz odakerülnie, és már Jampi bácsi sincsen, aki ugye arról volt híres, hogy kevés pénzért választott ki jó légiósokat. A Kaposvár pedig nem fogja tudni pótolni a távozó Hendleint és Vojvodát, hiába szabadult fel az ő pénzük, nem hiszem hogy komolyabb magyar játékost odatudnának vinni. Sajnos így, hogy 14 csapatos a bajnokság, és az a kevés jó magyar játékos pár csapatban fog összetömörülni, ez azt fogja eredményezni, hogy nem lesz annyira izgalmas a bajnokság (legalábbis a 8 közé jutás), mint az elmúlt szezonokban.

Na ezért ezzel még várjunk....Rengeteg múlik a légiósokon is!!Majd,akkor lehet ezt kijelenteni,ha lezárult az átigazolási időszak.Addigra már kirajzolódnak az erő viszonyok...
Pl: idén én a Kecsót játék ereje alapján simán 4 közé vártam,és a zte-t se gondoltam ennyire erősnek...
Szolnoknak majdnem szezon előtt kiosztottam a bajnoki arany érmet,a költségvetése alapján....
Aztán látjuk,hogy mi lett...

#43534 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6209 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 12:09 PM

#43535 nForce

fotelhuligán

• Members
  • PipaPipa
  • 3644 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 12:01 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 May 13, 11:22

Igazából engem az is érdekel, hogy kik miatt lett ekkora ez a hiány!
Mert a két kupadöntő valóban veszteséges volt de azért arra naívság fogni!
Lehet egy komplett átvilágítás sem ártana és tényleg tiszta lappal indulni a következőkben!
És abban viszont szerintem mindenki egyetért, hogy most már ideje elkezdeni dolgozni és nem arra várni, hogy valaki bekopogjon az ajtón, hogy szeretné támogatni a klubbot!

Kitől várjuk egyébként a szponzorszerzést?
"Én minden szezonnak úgy futok neki, hogy mindent meg akarok nyerni, másként nem érdemes kosárlabdázni, sportolni." H.Z.

#43536 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6723 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 11:22 AM

Igazából engem az is érdekel, hogy kik miatt lett ekkora ez a hiány!
Mert a két kupadöntő valóban veszteséges volt de azért arra naívság fogni!
Lehet egy komplett átvilágítás sem ártana és tényleg tiszta lappal indulni a következőkben!
És abban viszont szerintem mindenki egyetért, hogy most már ideje elkezdeni dolgozni és nem arra várni, hogy valaki bekopogjon az ajtón, hogy szeretné támogatni a klubbot!
Nyugodj békében CECE!

#43537 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 10:56 AM

A felelősség nem csak a kistulajokat terheli ez egyértelmű, de senkit nem hallottunk háborogni közülük (persze lehet, hogy tették) és ha én vmivel nem értek egyet, akkor eladom a részem akár 1 forintért is, hisz ahogy tegnap megtudtuk ez a kistulajdonosoknak csak gond volt. Persze ne gondolja azt senki, hogy most a távozásukkal minden rendben lesz és jön a kánaán, mert most kezdődik az igazi meló, hisz aki most a klubnál dolgozik nem foghatja rájuk a dolgokat. Az idő eldönti hogy mi változik, reméljük nem ugyanez lesz 6 év múlva megint...

#43538 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6723 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 10:50 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: frankdrebin - Dátum: 2010 May 13, 09:31

Nem nagyon értem ezt a kistulajdonos mizériát. Őnekik van egy cégben 500 000 Ft- részük / fő. Döntési jogkörük nincs. A cég vezetése (akiket nem ők neveznek ki), sz*rul gazdálkodik, ami okoz több mint 50 milla hiányt. Ehhez szerintem nekik sok közük nincs. Most a hiányt pótolni kell, vagy komoly gondjaink lesznek. Én sem pótolnám megvallom őszintén, mert nem a kistulajdonos döntött pl két kupadöntő rendezésről, ami jó nagy pénzügyi bukta volt, vagy mondjuk az egyéb felelőtlen gazdasági lépésről. Az a cég vezetőségének a felelőssége, akit szintén nem ők neveznek ki, mivel kissebbségben vannak. Persze akiknek fingja nincs a vállalatok tulajdonos jogairól és kötelezettségeiről, gondolom eddig nem szóltak hozzá a témához, eddig csak a hozzáértők nyilatkoztak erről. :D

Végülis tömören összefoglaltad a tegnapi vita lényegét! :rolleyes:
Kb erről van szó valójában!
Nyugodj békében CECE!

#43539 frankdrebin

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1525 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 10:28 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Godemperor - Dátum: 2010 May 13, 10:50

Hát a részvénytársaságoknál tuti úgy van, hogy ha a többség akarata értelmében tőkeemelést hajt végre, akkor a részvények arányában vagy fizetsz vagy eladod a részvényed. És tök mindegy hogy egyetértettél-e a vezetéssel, meg hány százalék a részvényed. A Kft-t azt nem tudom.

Ebben igazad van, én most itt azokra a hsz-ekre céloztam, miszerint a kistulajdonosok milyen qrva jól jártak a tulajdonukkal és mkilyen nagy károkat okoztak. Ezt tratottam egy kicsit túllihegésnek.
Legyen tánc

#43540 Godemperor

Istencsászár

• Members
  • PipaPipa
  • 1927 Hozzászólás:

Elküldve: 13 May 2010 - 09:50 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: frankdrebin - Dátum: 2010 May 13, 08:31

Nem nagyon értem ezt a kistulajdonos mizériát. Őnekik van egy cégben 500 000 Ft- részük / fő. Döntési jogkörük nincs. A cég vezetése (akiket nem ők neveznek ki), sz*rul gazdálkodik, ami okoz több mint 50 milla hiányt. Ehhez szerintem nekik sok közük nincs. Most a hiányt pótolni kell, vagy komoly gondjaink lesznek. Én sem pótolnám megvallom őszintén, mert nem a kistulajdonos döntött pl két kupadöntő rendezésről, ami jó nagy pénzügyi bukta volt, vagy mondjuk az egyéb felelőtlen gazdasági lépésről. Az a cég vezetőségének a felelőssége, akit szintén nem ők neveznek ki, mivel kissebbségben vannak. Persze akiknek fingja nincs a vállalatok tulajdonos jogairól és kötelezettségeiről, gondolom eddig nem szóltak hozzá a témához, eddig csak a hozzáértők nyilatkoztak erről. :rolleyes:

Hát a részvénytársaságoknál tuti úgy van, hogy ha a többség akarata értelmében tőkeemelést hajt végre, akkor a részvények arányában vagy fizetsz vagy eladod a részvényed. És tök mindegy hogy egyetértettél-e a vezetéssel, meg hány százalék a részvényed. A Kft-t azt nem tudom.
"Minek álmodni, ha ébren is jó!"

kép