Ugrás a tartalomhoz

Te milyen szarmazasu vagy?

67 replies to this topic

#61 Gergo79

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 214 Hozzászólás:

Elküldve: 09 May 2003 - 03:25 PM

Szerencsére én magyar vagyok nem bipsi.

#62 rickey

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 22 February 2003 - 09:01 PM

Magyar vagyok, nem turista.  

#63 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2003 - 02:47 PM

Idézet (semagyar @ 2002-12-23, 12:26)

Magyar vagyok: apai ágon sváb, anyai ágon rác. Színtiszta, árja magyar nem létezik, de ha létezne is, már rég elkorcsosult volna a beltenyésztés következtében.

#64 Guest__*

• Guests

Elküldve: 18 December 2002 - 01:12 PM

zs*dó

#65 Guest__*

• Guests

Elküldve: 23 December 2002 - 01:26 PM

SemagyarAhol születtem, ott zs*dónak mondtak,és ahol élek, ott magyar vagyok.Ahol születtem, magyar nem lehettem,mert felmenoim sem voltak magyarok.Itt ahol élek, minden rendben lennepapir szerint, apám s anyám után,s vallásom végett is, s mégis magyarnakmondanak az elso szó után.Mert vájt fülükkel hallják, hogy dalolvamondom az osi héber szavakat,és nem tudom kiejteni a chaf-otés nem hallom meg az áinokat.Végtére is, most már tudom mi volnék,akárhol is, de mégis csak magyar,kit felfogás tesz örök hontalanná:itt sem zsidó és ott sem magyar.

#66 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 December 2002 - 05:32 PM

Jómagam olyan szín magyar vagyok, mint a többség : ugyanis anyai ágon sváb volt minden ôsöm, apai nagyanyám szerb volt, nagyapám talán magyar, nyilván ennek megfelelôen érzem magam magyarnak. Családunk a trianoni elcsatolás következtében találta magát külföldön. Én már Belgrádban születtem. Apám fél életén át Magyarországra vágyott, hogy azután a másik fél életében egyfolytában azon bánkodjon, miért jöttünk át Magyarországra.. Belgrádban elismerten magyarok voltunk, itthon - elismerten jött-mentnek, idegenbôl ideszakadtnak, végülis hazátlanoknak minôsültünk.Annak ellenére , hogy a magyar állam helyezett el a jugoszlav határ melletivároskába tanítani, hetenként kellett a rendôrségen jelentkeznem, mert születési helyembôlköveteztetôen, amint azt az illetékes rendôrségi felelôs mondta, én voltam "Tito láncos kutya kölke". Még mielött ésszel felértem volna -tíz évesen nem sokat tud az ember a világról -, honvágyam volt, amit apámtól "tanultunk,éreztünk" át, és igazán meg tudom érteni a külföldre távozottak honvágyát, mivel most ismét érzem azt a honvágyat, amit a két "haza "sem tud semlegesíteni.Végülis nem tudom, hogy jól tette-e apám, amikor magyarnak nevelt bennünket,egy hôsködô, beképzelt, nagyravágyó, a világot irányítani kiváno népének fiává és, ismerve a szerb nép mentalitását, toleranciakészségét,emberbarátságát és szabadságvágyát, es tenniakarását is, nem mindig tudok igazat adni neki.

#67 Guest__*

• Guests

Elküldve: 11 September 2002 - 02:14 PM

Megkezdtek szedni a szollott a Balaton kornyeken es Kis Koroson.Az iden jobb borok lesznek mint tavaly.

#68 Guest__*

• Guests

Elküldve: 10 September 2002 - 02:49 PM

AZON VITATKOZNI HOGY KINEK MILYEN A SZARMAZASA OLYAN MINT A BOROKAT SZAGULNI CSUKOTT SZEMEKKEL