Ugrás a tartalomhoz

Választás 2006 - Vendégünk Gaál Angelika

62 replies to this topic

#1 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 342 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 05:13 PM

Noshát, bevégeztetett - a topikot ezennel lezárjuk. Köszönjük kérdéseiket, Angelikának pedig a válaszokat, amelyekből hamarosan összefoglalót is olvashatnak a Nyugaton.

Következő vendégünk Hankó Faragó Miklós lesz március 27-én, akkor is számítunk Önökre.

Verőfényes tavaszi napokat!

-Moderátor-

#2 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:43 PM

Idézet (athenia @ 2006-3-20, 15:34)
Angelika, van férjed?

Kedves athenia!

Nincs férjem.

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#3 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:41 PM

Idézet (athenia @ 2006-3-20, 15:17)
mi az hogy saját programja van az MSZP-nek? Hende is megmondta, hogy a közös fejlesztési tervet nyúlta le az Mszp, és reklámozza sajátjaként, pedig az a Fideszé is. Erről mit gondolsz?

Kedves athenia!

A fejlesztési terv nem "csak úgy van", és azt nem lehet "csak úgy" ide-oda húzni-vonni. Több hónapos és és több éves munka kell ahhoz, hogy közös erővel a települések, megyék, kistérségek, régiók kitalálják, megbeszéljék, mely irányba, milyen módon fejlesszenek, mely területeket akarják erősíteni. Legyenek terveik, elképzeléseik a jövőre nézve. És ezek után alakulhatnak ki a fejlesztési terv konkrét pontjai. Ez az, amit az MSZP megtett, a Fidesz pedig nem.

Mivel a Fidesznek nincs programja, mert általános dolgokon kívül mást nem tud mondani, ezért inkább megpróbálja ellopni azt, amiért az MSZP hosszú hónapokon keresztül megdolgozott.

Egyébként az MSZP programja több, mint a fejlesztési terv.

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#4 athenia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 658 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:38 PM

Egyébként melyik nyelviskolát vezeted?

#5 athenia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 658 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:34 PM

Angelika, van férjed?

#6 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:33 PM

Idézet (gerbi @ 2006-3-20, 12:23)
Ha Ön képviselő lesz, akkor várhatunk-e Öntől tartalmas felszólalásokat, igazi harcot a vasiakért? Bejár-e a Parlamentbe rendszeresen?

Vannak-e Önnek feminista "hajlamai"?

Kedves gerbi!

Igen, aktívan kívánok dolgozni a Parlamentben.

Nem tartom magam feministának.

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#7 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:31 PM

Idézet (izs @ 2006-3-20, 10:35)
Kedves Angelika!

Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy voltál -e már igazán szerelmes? Esetleg vagy -e épp most?

köszi, ha válaszolsz.

Kedves izs!

Igen, voltam már igazán szerelmes, és most is az vagyok. Ön még nem volt?

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#8 athenia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 658 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:28 PM

Oké, nekem mindegy, én csak rákérdeztem. De így már érthető:P

#9 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 342 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:25 PM

Idézet (athenia @ 2006-3-20, 15:15)
Érdekes, hogy 1 perces időközökkel kopizod be a hozzászólásaidat. Előre megírtad őket? Vagy esetleg megírattad mszp-s kollégákkal?

Kedves Athenia,

Bizonyos technikai hátulütők miatt Angelika nem tudott a Nyugat fórumában - otthonából - válaszolni a kérdésekre, így maradt az a megoldás, hogy Microsoft Wordben tegye meg ugyanezt. Kérem, nézze el, hogy éltünk a másolás-beillesztés adta lehetőségekkel

Angelika ettől függetlenül itt van a szerkesztőségben, és a frissen érkező kérdésekre is hamarosan válaszol.

#10 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:18 PM

Idézet (zita73 @ 2006-3-19, 20:53)
Tisztelt Gaál Angelika!

Mi a véleménye azokról, akik világéletükben "politikusok", azaz semmit nem csinálnak, csak "politizálnak"? Minden pártban egyre több az ilyen fiatal. Olvastam, hogy Önnek nyelviskolája van, de az MSZP-n belül is sok fiatal a politikából akar megélni, kb. ugyanennyi a Fidesznél.

Hogyan tudja képviselni a nép érdekeit egy olyan fiatal, akinek semmilyen élettapasztalata sincs? (A pártkongresszusokon való részvételt ne tekintsük annak)

Kedves zita73!

Azok az aktivisták, akik munkájuk mellett részt vesznek a pártok munkájában is, nem hiszem, hogy rosszul teszik, hadd szerezzenek tapasztalatot itt is, ott is! Erre szükség van!

Akkor látom veszélyesnek, szégyenteljesnek és FELELŐLTENNEK az effajta cselekedetet, amikor valóban egész életükben csak ezt csinálják, 35-40-45-50 (stb) éves korukra sem szereznek egyéb tapasztalatot, és egy egész pártot, kormányt, országot akarnak így irányítani. És emiatt nem tudok egyetérteni például Orbán Viktor és Deutsh-Für Tamás munkásságával.
De mivel őszinteséget vár tőlem, ezért nem tagadom: a saját pártomban is vannak olyanok, akik személyével, munkásságával nem értek egyet, azonosulni nem tudok.

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#11 athenia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 658 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:17 PM

mi az hogy saját programja van az MSZP-nek? Hende is megmondta, hogy a közös fejlesztési tervet nyúlta le az Mszp, és reklámozza sajátjaként, pedig az a Fideszé is. Erről mit gondolsz?

#12 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:17 PM

Idézet (hornorand @ 2006-3-19, 19:35)
Szia Angelika!

Az lenne a kérdésem: Szombathely mikor kerül be az autópálya hálózatba(évszám)? Illetve még egy: A városnak van-e esélye egy regionális reptér létrehozására?

Kedves hornorand!

Előzőekben „Beduinvadász” kérdésére adott válaszomban megtalálod, ha még lenne kérdésed, szívesen válaszolok rá!

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#13 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:16 PM

Idézet (belabo @ 2006-3-19, 00:00)
Szia Angelika!

Te is megpróbálod megszerezni azok címét, akik láthatóan nem rád fognak szavazni?

Kedves belabo!

Nekem csak azon emberek címei vannak meg, akik meghívtak/meghívnak magukhoz, mert találkozni szeretnének velem.

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#14 athenia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 658 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:15 PM

Érdekes, hogy 1 perces időközökkel kopizod be a hozzászólásaidat. Előre megírtad őket? Vagy esetleg megírattad mszp-s kollégákkal?

Annyira hamis és ál, amiket írsz.

Az ál Drazsén meg ne legyetek felháborodva, hiszen a pártod bérence, Draskovits minden hónapban kiad egy ilyet, sokkal súlyosabb rágalmakkal Hende ellen. Érzik ők is, hogy csak akkor lehet esélyed ellene, ha őt havonta lehúzzák.

#15 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:14 PM

Idézet (gerbi @ 2006-3-18, 17:56)
a kérdés:

-Nevezzen meg a jobboldalról 5 politikust (bármely megyéből), akiket elismer és akikkel akár szívesen dolgozna együtt.

Kedves gerbi!

A cél érdekében, amely Szombathely és a megye lakosainak érdekét szolgálja, szívesen együttműködök és dolgozok jobboldali politikusokkal. A megyén belül is tudok említeni politikusokat, akiket – bár jó néhány dologban nem tudunk egyet érteni -, de munkásságuk miatt tisztelek: Beleznay László, Horváthné Stukics Erzsébet, Kovács Ferenc, Böröcz Miklós, Gyimesi József.

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#16 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:13 PM

Idézet (quintus @ 2006-3-18, 17:52)
Kérdéseim: ha az ápr. 9.-i első forduló eredményei alapján MSZP - SZDSZ - MDF koalíció megállapodásáról születik döntés országosan, helyi szinten mennyi esélyt lát erre?

Normalizálódhat-e közéletünk, ha a Fidesz újabb vereségével Orbán Viktor a politikai panoptikumba kerül?

Kedves quintus!

Jó kérdés ez a koalícióval kapcsolatban. Nem vetődött fel, nem tartom valószínűnek, de ez mindenképpen egyeztetést igényel, nem csupán rajtam múlik.

A Fidesz vereségével a jobboldali párt dönt arról, hogy pártvezetőjüknek milyen szerepet szánnak. Valószínűsítem, hogy azután újra kell gondolniuk politikusaik jövőbeni szerepét. Ahogy ön fogalmazott – „panoptikumba kerülésével” biztosan egy karakteres politikus tűnne el a közéletből.
De egy biztos, amennyiben a Fidesz most vereséget szenved, bebizonyosodik, hogy saját maguk sorsát pecsételték meg azzal, hogy "elfoglalták", beolvasztották, ellehetetlenítették szövetségeseiket. Mint ahogy a hétköznapi életben, úgy a politikában sem maradhat fent senki szövetségesek, társak nélkül.

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#17 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:12 PM

Idézet (gerbi @ 2006-3-18, 17:52)
Tisztelt Gaál Angelika!

Atheina levele elgondolkodtatott. Önt már számos szombathelyi programon láttam és ezek fotóin is. (Nem pártrendezvényeken, mert ezeket sz...-ba sem veszem) Láttam ifjúsági rendezvényeken, színházi programon, buliban, karneválon, stb. Hende Csabával viszont egyszer sem futottam össze az utcán, programon, vagy képgalériában. Pedig állítólag ő is Szombathelyen él. Ez plusz pont Önnek. Mint ahogy az is, hogy Önt megtaláltam az iwiw-en, azaz könnyen kapcsolatba léphetnék Önnel.

Kérdéseim:

Mit tudna tenni Ön a szombathelyi fiatalokért?

Hátrány-e, hogy Ön nem tartozik a vén rókák közé? A friss vonal jelenthet-e politikai meg- és felfrissülést?

Nem tartja-e megtiszteltetésnek, hogy a legtöbb fogást a nőiességében találnak ellenlábasi, nem a mondandójában?

Ui: testvérem látta amikor a korábbi levelet írtam. Kiderült, hogy Ön táboroztatta a lányát néhány éve Velencén és talán Balatonkenesén. A kis csitri sokat áradozott azokról a táborokról.

Kedves gerbi!

Valóban, mivel nem csupán bejelentett lakcímem van Szombathelyen, hanem itt is élek, megfordulok sok rendezvényen.

A fiatalokkal kapcsolatban gondolataimat megfogalmaztam előbb „Beduinvadász” és „schu” kérdéseire adott válaszaimban, de ha még kérdése van ezzel kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Nem gondolom, hogy hátrányt jelent, hogy nem tartozom a „vén rókák” közé. Folyamatosan változik a világ, úgy vélem, szükség van újabb és újabb szemléletre és világlátásra a politikában is. Személyemben hordozom a valódi változás és egy új képviseletmód lehetőségét.

Valóban, az engem támadók „csupán” nőiességemben találnak kifogást. Ez bizonyítja, hogy az általam képviselt gondolatok, feladatok, az én és pártom programja jó, és széles körben elfogadott. Biztos vagyok benne, hogy – mint ahogy eddig sem – a későbbiekben sem a testsúlyom, a ruhám színe (stb.) fog számítani például egy szennyvíz-beruházási címzett támogatásnál vagy egy ifjúsági közösség kirándulási programjának pályázati támogatásánál.

Örülök, hogy a „kis csitri” – aki már valószínűleg fiatal, csinos hölgy - jól érezte magát!

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#18 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:11 PM

Idézet (eszter @ 2006-3-18, 17:26)
Szeretsz színházba járni? mert egy igényes színház még hiányzik városunkból(ha jól tudom már nem sokáig?!)

Kedves Eszter!

Igen, szeretek színházba járni, és amikor időm engedi, lehetőségem nyílik rá, meg is teszem.

Szombathelynek évek óta szüksége van egy színházra, erre igény is mutatkozik a lakosság körében. Tudomásom szerint a HEMO-ban lesz kialakítva színház, és a színházi társulat kérdése sem vitatott már, úgyhogy egy időre biztosan megoldódik ez a probléma.
Tisztelettel tekintek azokra, akik az elmúlt 10 évben nem tettek le arról, hogy legyen önálló színháza Szombathelynek, és ezért meg is mozgatnak mindent. A kéviselőségtől függetlenül meg szeretném pontosan ismerni munkájukat, és azt, miben fogok tudni Nekik segíteni.
Hiszem, hogy a végső megoldást csak egy kőszínház jelentheti!

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#19 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:10 PM

Idézet (neobe @ 2006-3-18, 17:04)
Kedves Angelika!
Mit gondol Ön a következő kérdésekről:

1 Engedélyezné Ön homoszexuálisok esetében a házasságkötést és az örökbefogadást?
2 Jó ötletnek tartja a könnyű drogok fogyasztóinak büntetését vagy kényszer gyógykezelését?
3 Ön szerint szolgálhatja az egyszerű, szegény emberek érdekét, ha egy egészségügyi intézmény magánkézben működik? De komolyan.
4 Ki a kedvenc, vagy példa értékű ma élő magyar politikusa?
5 Ki a valaha élt kedvenc, vagy példa értékű politikusa, történelmi személyisége?
6 Mi a legnagyobb álma - ami az önmegvalósítást illeti?
7 Mi az öt legfontosabb politikai célja, ha országgyűlési képviselő lesz?
8 Ön szerint hány fős parlamentre lenne szükségünk?
9 Ön szerint kell-e, és ha nem, meddig kell még a megye rendszer?
10 Ön szerint túl sokat, túl keveset vagy pont reális mértékben keresnek az országgyűlési képviselők (minden juttatást és térítést beleértve)?

Kedves neobe!

1.) Nehéz kérdés a homoszexuálisok esete Magyarországon, mivel még széles körben nem elfogadott az életstílusuk. Ha döntenem kellene a kérdésben, csak úgy tenném, hogy időt szánok arra, hogy megismerjem életüket, lehetőségüket, konzultálnék szakmai, érdekképviseleti szervezetekkel az ügyben, és ezután átgondolva hoznék felelős döntést. Véleményem azonban az, hogy amivel boldogságot és örömöt tudunk okozni szerettünknek és magunknak úgy, hogy közben nem teszünk kárt mások életében, nem sértjük mások jogait, akkor az nem lehet elítélendő. Hiszem, hogy az ember joga addig terjed, amíg nem ütközik egy másik embertársa jogába. Ezért minden olyan ügyet támogatni tudok, ami az embert úgy szolgálja, hogy közben másik embernek nem árt.

2.) Ez eléggé összetett probléma, védjünk vagy engedjünk, tiltsunk vagy kötelezzünk? Talán igazságos és jó döntést eseteket külön-külön vizsgálva lehet hozni. Mindenképpen a megelőzésre nagyobb hangsúlyt fordítanék.

3.) Komolyan: az egészségügy fejlesztését, a korszerűsítését, modern technológia meglétét (és itt fontosnak tartom megjegyezni, hogy nem arról van szó, hogy egy gépet beszerzünk, és az évekig jó, folyamatos fejlesztésre, korszerűsítésre van szükség, a technika gyors fejlődésével újabb és újabb technológia beszerzése szükséges) a kórházak működtetésének és a szolgáltatások privatizációjával, a magántőke bevonásával látom elképzelhetőnek. És a tévhitek elkerülése végett ez nem egyenlő az egészségügyi szolgáltatások „fizetővé” válásával, ugyanis a mai ingyenes alapellátás ugyanúgy ingyenes marad, tehát a jobb és korszerűbb kórház és egészségügyi ellátás ugyanúgy elérhető a szegényebbek számára is. Vannak már példák a hasonló jól működő intézményekre, mint például a körmendi kórház.

4.), 5.) Nem szoktam példaképeket állítani magamnak, inkább egy-egy személyiségjegy megemlítését tartom fontosnak. De hogy nagy neveket említsek: ilyen például Gyurcsány elhivatottsága, Széchenyi igazságérzete, Kossuth hazaszeretete, Thatcher asszony ereje, kitartása, határozottsága, Diana hercegnő kedvessége, Mária Terézia magyarságszeretete és még sorolhatnám. Nem politikus volt, de szeretném megemlíteni Teréz Anyát, aki példaértékű munkásságával, szeretetével, jótékonykodásával, soha nem szűnő erejével példát mutatott az egész világnak.

6.) Legnagyobb álmom? Tisztességes és eredményekben teli szolgálat a köz érdekében.

7.) 1.utak, közlekedés; 2.munkahelyteremtés; 3.oktatás, tudomány; 4.egészségügy, 5.kommunális infrastruktúra. Részletesebben korábbi kérdésekre adott válaszokban olvashatja el.

8.) Pontosan nem tudom, hány fős parlamentre lenne szükségünk, még nem számolgattam, de véleményem szerint kevesebbre, mint ami most van. Hiszem, hogy olyan képviselőkre van szükség a Parlamentben, akiket a választóik juttatnak oda. Egyéni képviselőkre és nem listáról bejutott politikusokra!

9.) A megyerendszer kérdése összetett és nehéz probléma. Nem is azt látom kérdésesnek, hogy kell-e vagy nem; hanem milyen módon, milyen rendszerben dolgozzunk? Az ezeréves megyerendszer már beleivódott a magyarok lelkébe. Életünket máshogy nagyon nehezen tudjuk elképzelni, mint megyerendszerben, de vannak példák, amik jól mutatják, hogy eredményeket sokszor könnyebb felmutatni kistérségi szinten lévő szerveződéseknél, régiók vagy nagyobb térségek szintjén. Ez egy előttünk álló nagy feladat, ami még sok port fog felverni a közélet porondján.

10.) Pontosan nem tudom, mennyit keres egy országgyűlési képviselő, de vannak olyan díjak és térítések, amelyeket összegtől függetlenül újra kellene gondolni. Ilyen például az utazási költségtérítés.
A képviselők ne kevés és ne sok tiszteletdíjat és költségtérítést kapjanak, hanem pont annyit, amennyit megérdemelnek, és amennyire valójában szükségük van! Megválasztásom esetén nem fogom megszavazni a képviselők tiszteletdíjának és költségtérítésének emelését!

Üdvözlettel:

Gaál Angelika

#20 Gaál Angelika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2006 - 04:09 PM

Idézet (gabyl @ 2006-3-18, 14:44)
A kérdés Angelikához:
Hetente hányszor jársz bulizni és hova?

Kedves gabyl!

Kevés időt tudok szakítani mostanában a szórakozásra, de ismerőseimmel és barátaimmal néha találkozunk egy-egy kávézóban vagy szórakozóhelyen.

Üdvözlettel:

Gaál Angelika