Ugrás a tartalomhoz

Választás 2006 - Vendégünk Dr. Kunhegyi József

15 replies to this topic

#1 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 342 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 12:54 PM

Kösz a kérdéseket mindenkinek, és köszönet Kunhegyi doktornak is. Idén tehát ezzel bezár a választásifórum-bazár, nemsokára összefoglaló. Topik lezár, stop.

#2 Dr. Kunhegyi József

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 11:56 AM

Idézet (Kelemen Gábor @ 2006-4-06, 11:43)
Elnézését kérem Kunhegyi Úr, ha kényes volna a téma, de úgy érzem, fel kell tennem a következő kérdést.

A Drazsé Szemek néven elhíresült szennylap hasábjain (konkrétan az utolsó oldalán) Ön az egyetlen, akit pozitív jelzővel illet a szerző, minden jóérzésű jobboldalinak azt javasolván, hogy szavazzon Dr. Kunhegyi Józsefre. Ön milyen kapcsolatot ápol Draskovitssal? (Ha semmilyet, akkor miért kampányol Önért? Vagy ez inkább csak Hende ellen megy?)

Köszönettel,
Kelemen Gábor

Draskovits Úrral semmilyen kapcsolatom nincs, hogy miért kampányol mellettem, nem tudom. Erre Ő tudna válaszolni.

#3 Kelemen Gábor

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 11:43 AM

Elnézését kérem Kunhegyi Úr, ha kényes volna a téma, de úgy érzem, fel kell tennem a következő kérdést.

A Drazsé Szemek néven elhíresült szennylap hasábjain (konkrétan az utolsó oldalán) Ön az egyetlen, akit pozitív jelzővel illet a szerző, minden jóérzésű jobboldalinak azt javasolván, hogy szavazzon Dr. Kunhegyi Józsefre. Ön milyen kapcsolatot ápol Draskovitssal? (Ha semmilyet, akkor miért kampányol Önért? Vagy ez inkább csak Hende ellen megy?)

Köszönettel,
Kelemen Gábor

#4 Dr. Kunhegyi József

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 11:30 AM

Idézet (tothistvan @ 2006-4-06, 11:21)
mennyire lefutott a jelenlegi szombathelyi valasztas, valoban nincs semmi eselye a "kicsiknek"

min valtoztatna, a varosban ha egy "konkret" lehetosege lenne?

a 2002 es es a mostani kampanyt ertekeli-e jobbnak, profibbnak?

udv,
Istvan

1. Az újonnan alakult pártoknak nem sok esélyt látok, mert nem ismerik őket a városban.

2. Az oktatás struktúráján. Munkahelyteremtésen. Nyugdíjkorhatárt 50 és 60 évre csökkenteni és a nyugdíjasok erőteljesebb támogatása. Ez a programunk.

3. A 2006-os kampány keményebb. Ez már megmutatkozott a kopogtató cédulák összegyűjtésénél is.

#5 Dr. Kunhegyi József

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 11:24 AM

Idézet (nanna @ 2006-4-06, 11:08)
Jó napot!

Nézte a Miniszterelnök-jelöltek vitáját? Ki teszett jobban és miért?

A.

Igen, láttam. Épp ez miatt siettem haza Szombathelyre Jákról. A megállapításom a következő:
Gyurcsány miniszterelnök-jelölt erőszakosságát tapasztaltam, míg Orbán miniszterelnök-jelölt a nyugodtságot, higgadtságot sugallta. De ebből arra következtetek, hogy Orbán Úr változó taktikát csinál.
Gyurcsány miniszterelnök úrnak egy kijelentése nagyon negatív volt: "az oktatási tárcát az MSZP kívánná átvenni", ezután a híradóban Kuncze Gábor Elnök Úr ellentétes véleményét fejtette ki.
Az én véleményem szerint, az MSZP-nek továbbra is szüksége lesz az SZDSZ-re.
Ki tetszett jobban? Mint ahogy a politikológusok várakozási állásponton vannak, úgy én is.

#6 tothistvan

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 11:21 AM

mennyire lefutott a jelenlegi szombathelyi valasztas, valoban nincs semmi eselye a "kicsiknek"

min valtoztatna, a varosban ha egy "konkret" lehetosege lenne?

a 2002 es es a mostani kampanyt ertekeli-e jobbnak, profibbnak?

udv,
Istvan

#7 Dr. Kunhegyi József

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 11:18 AM

Idézet (demestos @ 2006-4-06, 10:57)
Önök miért nem csatlakoztak a Fidesszel való választási szövetséghez? nem gondolja, hoyg ez lett volna az egyetlen lehetőség az élteben maradásukra?

Visszalép majd a 2. fordulóban a Fidesz javára?

1. A kérdezőnek pozítívan értékelem a feltett kérdését. Mint országos alelnök, ebben a kérdésben személyesen a Fdesz illetékes országos vezetőségével én tárgyaltam. A választások előtt, a választókörzetemben szociológiai felmérést készítettem. Ugyanaz volt a megállapítás, mint az Ön által feltett kérdés. Öt választókerület van Vas megyében, itt a 2. számú választókerületben én indultam, mint kisgazda, a többi négyben indulhatott volna Fidesz. Országos szinten az volt a kérésem, minden megyében egy kisgazda induljon, még Miskolcon is, ahol 13 választókörzet van. Így húszból biztosra vettem, hogy 8-10 kisgazdajelölt befutó lett volna. Ezzel frakciót tudtunk volna alakítani és így a Fidesznek is könnyebb lett volna a kormányalakítás.  Ettől a fidesz vezérkar elzárkózott. A Fidesz országos vezetésével nem voltunk közös nevezőn. Így alakult ki jelenleg a 2. számú választókörzetben erős jobboldali pártok indulása.

2. Nem! Ez országos elnökségi határozat. Bízom 1964-től ismert körzetem segítségében, hisz a kerület hivatalból is tartozott hozzám, amikor még a Magyar Nemzeti Bank Vas Megyei Igazgatóságánál dolgoztam. A kapcsolat nem szakadt meg, független attól, hogy jelenleg egyetemi oktató vagyok.

#8 Guest__*

• Guests

Elküldve: 06 April 2006 - 11:08 AM

Jó napot!

Nézte a Miniszterelnök-jelöltek vitáját? Ki teszett jobban és miért?

A.

#9 Dr. Kunhegyi József

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 11:08 AM

Idézet (cristoph @ 2006-4-06, 10:35)
Tisztelt Kunhegyi Úr!

1. Miért indul valaki a parlamenti képviselői címért, amikor a két nagy párt jelöltjével szemben teljesen világos, hogy esélyei a nullával egyenlőek?

2. Meséljen egy kicsit a szombathelyi kisgazda szervezetről legyen szíves, mert én például nem is tudtam róla, hogy létezik még ilyen. Vannak tagok, gyűlések, programok, vagy Ön az "utolsó mohikán"?

3. Hová tűnt Torgyán József?  

1. A demokráciában nem csak két nagy párt van. Az FKGP azért indul, mert a legrégebbi történelmi párt. Hisz a II. Világháború után a vezető szerep és a kormányalakítás az Ő kezében volt. Ezt továbbra is fent kívánjuk tartani és frakciót szeretnénk alakítani a parlamentben. Ez a párt 1930-ban már megalakult.

2. Vas megye minden városában van kisgazdapárt, így Szhelyen is. Hisz önkormányzati választásokon is indultak kisgazdák. Igaz, tisztújítás történt a pártban, ami országos elnökségi határozat volt és a megyei vezetés, például a FKGP szombathelyi vezetője, a megyei elnökség tagja is.

3. A feltett kérdés jogos. Örömmel válaszolok rá: egyikük voltam az elnökségben, aki azt szertte volna, hogy az FKGP színeiből eltűnjün. Mint jogász ember a mezőgazdaságra káros hatással volt. Kb. 4-5 éve már nincs Ő, Budapesten februárban láttam utoljára, állítólag jelenleg ügyvédként tevékenykedik.

#10 Dr. Kunhegyi József

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 11:01 AM

Idézet (nanna @ 2006-4-06, 09:02)
Üdvözlöm!

1. Tényleg, hogy is áll most a  kisgazdapárt? Hány szárnya van? És Önök melyikhez tartoznak? Egyaltalán: Ön szerint niért esett szét így a kisgazdapárt?

2. Mit tehet egy kisgazda Szombethelyért?  

A

1. A kisgazdapárt Vas megyében pozitívan áll. Vezetésem alatt, mint az országos és megyei elnök, egy kisgazdapárt van, Független Kisgazda, Földmunkás és Polgári Párt. Ez jelenti azt, hogy nem csak a vidék, falu, hanem a város érdeket, mint polgári párt képvisel. A feltett kérdés jogos, hogy miért esett szét a kisgazdapárt. Ez a Torgyánizmusból adódott. Ha a kérdező vas megyei, főleg szombathelyi, akkor a Vas Népében olvasta azt, amit leadtam "Kisgazdák nem tárgyalnak, Torgyán-féle kisgazdákkal". Torgyán már nincsen vezető szerepben és annak emberei sincsenek vas megyében vezetés alatt.
Frakciót akarunk alakítani a parlamentben.
A Tisztelt Kérdezőnek annyit, hogy ha a Független Kisgazda, Földmunkás és Polgári Párt nem lett volna, illetve ha 80 képviselőjét nem adta volna át a Fidesznek, nem tudott volna szerephez jutni.  
Továbbra is az országos alelnök azon vagyok, hogy ez a kisgazdapárt erősödjön, a többinek nincs jelentősége.

2. Mint említettem, ez polgári párt is, a városi polgárság érdekében mindent, hisz a cél az, hogy a körzetemben lévő 27 falu egy nevezőn legyen a várossal.  Város nincs vidék nélkül!

#11 demestos

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 10:57 AM

Önök miért nem csatlakoztak a Fidesszel való választási szövetséghez? nem gondolja, hoyg ez lett volna az egyetlen lehetőség az élteben maradásukra?

Visszalép majd a 2. fordulóban a Fidesz javára?

#12 Dr. Kunhegyi József

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 10:52 AM

Idézet (belabo @ 2006-4-06, 00:33)
Hogy tetszik lenni?

Köszönöm szépen, nagyon jól vagyok, mindig is jól éreztem magam. A választások egyáltalán nem gyötörtök meg, jó kedvvel csinálom, a célunk érdekében.

#13 cristoph

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 10:35 AM

Tisztelt Kunhegyi Úr!

1. Miért indul valaki a parlamenti képviselői címért, amikor a két nagy párt jelöltjével szemben teljesen világos, hogy esélyei a nullával egyenlőek?

2. Meséljen egy kicsit a szombathelyi kisgazda szervezetről legyen szíves, mert én például nem is tudtam róla, hogy létezik még ilyen. Vannak tagok, gyűlések, programok, vagy Ön az "utolsó mohikán"?

3. Hová tűnt Torgyán József?  

#14 Guest__*

• Guests

Elküldve: 06 April 2006 - 09:02 AM

Üdvözlöm!

1. Tényleg, hogy is áll most a  kisgazdapárt? Hány szárnya van? És Önök melyikhez tartoznak? Egyaltalán: Ön szerint niért esett szét így a kisgazdapárt?

2. Mit tehet egy kisgazda Szombethelyért?  

A

#15 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3120 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2006 - 12:33 AM

Hogy tetszik lenni?
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#16 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 342 Hozzászólás:

Elküldve: 05 April 2006 - 07:33 PM

Csütörtökön 11 órától 13 óráig az az utolsó érintett, a kettes körzetben a Független Kisgazdapárt színeiben képviselőjelöltként induló Dr. Kunhegyi József válaszol az Önök kérdéseire. Kérdezzenek hát tüstént, ahogy klaviatúrájuk bírja!