Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől

76628 replies to this topic

#21 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8882 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Difenz Demon - Dátum: 2010 Mar 16, 12:05

Ki gondolta volna a Kornélról is, amikor még a kicsarnokban félidőben a táncoslányok helyett az volt a legnagyobb kérdés, hogy az 5-ös labdával fel tud e dobni a gyűrűig (meg szinte ott élte le az egész életét) hogy ilyen hamar itt hagyja az imádott csapatát.

Igen emlékszem,az akkoriban kijáró 6-700 néző mindegyike mennyire szorított neki,hogy legalább a gyűrűt eltalálja.
De én most is azt mondom,nem hiszem hogy Ő maga döntött így a sorsáról ...

No mindegy,holnap rettentő fontos kupameccsünk lesz,inkább azzal foglalkozzunk mint pl egy ilyen árulóval.
Hajrá Falco!

#22 Difenz Demon

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 488 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:05 PM

Voltak itt jó nevelések mint pl. Csaplár-Nagy Ervin, Váradi, Szöszi, Dénes... és még sokan akik nagy tehetséges voltak és nem vitték sokra, mert inkább a civil életet választották (a Váradi klánról most nem beszélek).

Ha a mai fiatalok 20 évesen többet akarnak játszani, akkor egy kb.6-10 helyért kűzdő csapatban van esélyük erre (mint pl. Vojvoda, Hendlein - Kaposvár, Szöszi - Sopron, Witmann, DJ-Kecsó, Ott kell bizonyítaniuk, és talán számításba veszik őket később egy 1-4 helyért kűzdő csapatban is a rotációban (Körte-Sopronból Paks).
Valljuk meg őszintén, kit látunk szívesebben pl. a kettes poszton a pályán, egy szárnyát bontogató Will-t vagy egy Fraizert.
Persze, hogy az utóbbit. Viszont 16-18 éves korukban oda lehet rakni nekik egy 5 éves szerződést, hogy írják alá, vagy nem versenyezteti őket a csapat az ifiben sem, és nem tudják felhívni magukra a konkurencia a szakemberek esetleg az utánpótlásválogatott figyelmét. Kit érdekel hányadikként végeznek a Váradi ifistási, a lényeg az, hogy hány épkézláb embert nevel a nagyoknak.
Tudom ez zsarolás, de a profi világban ez van. Máshol már rájöttek, hogy van olyan, hogy nevelési díj. Beleölünk 10 év képzésbe nem kevés lóvét, utánna meg szabadon igazolható. Vicc.

Valaki pl. fociban nem hajlandó idő előtt szerződést hosszabítani, azt kispadra, lelátóra vagy a tartalékokhoz rakják, aztán akkor nincs szem előtt, nem kell más csapatnak sem, meg a válogatottnak sem. Persze ez alól csak a k**va jó sztárjátékosok a kivételek, akik mellőzését nem engedheti meg a klub, mert egyedül is eldönt egy meccset, meg ugye akkor a reklám, "mörcsendájzing", mezeladás sem menne annyira.

A lényeg az, hogy pl. a kis Náraival, Váradival már most köttetni kell egy ilyen szerződést. Szép dolog, hogy ők esetleg azt mondják, vagy megígérik, hogy itt maradnak meg klubhűség meg stb..., de szó elszáll, írás marad.

Ki gondolta volna a Kornélról is, amikor még a kicsarnokban félidőben a táncoslányok helyett az volt a legnagyobb kérdés, hogy az 5-ös labdával fel tud e dobni a gyűrűig (meg szinte ott élte le az egész életét) hogy ilyen hamar itt hagyja az imádott csapatát.

#23 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8882 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 12:53 PM

Utánpótlás ... mert van itt olyan Szombathelyen?
A 90-es évek közepéig visszamenőleg 1 kezemen megtudom számolni hány normális játékost neveltünk fel a Magyar kosárlabda számára.

Pankár Tibi
Dénes Gabi
Szabó Zsolti
Váradi Kornél
Talán még a Baumgartner Balázs ... de Ő nagyon határeset.

Szóval kb 15 év alatt a Váradi-klán egy 80-90 ezres városból ezt a 4-5 embert tudta kinevelni.
A bizalom azóta is töretlen a család felé.
Hát ez az egyik legnagyobb gond a Falco háza táján.
Aztán ne jöjjön senki azzal,hogy 8 meg 10 évesen milyen kupákat nyertek a gyerekek,mert az utánpótlásnak nem ez az elsődleges célja,hanem hogy a későbbiekben a felnőttcsapatot erősítsék. (nem a szolnokét)
Ennyi!

Addig meg maradnak a Krasznaik a padon,mert nincs egy értelmes játékos az utánpótlásban ...

#24 vendeg01

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 357 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 11:29 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: ULTRA NAGYFALCO - Dátum: 2010 Mar 16, 01:55

lazics majd tesz róla,hogy ne legyen lusta ;)

úgy legyen ;)

#25 venezia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 96 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 11:25 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: brunó - Dátum: 2010 Mar 16, 09:00

Sziasztok!

Szerdán lesz élő közvetítés Körmendről?

köszi

Igen, lesz Körmendről és Dombóvárról is.
Velencei

#26 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4456 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 10:50 AM

Az irodában lehet jegyet venni?

#27 brunó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 235 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 08:00 AM

Sziasztok!

Szerdán lesz élő közvetítés Körmendről?

köszi

#28 ULTRA NAGYFALCO

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2251 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 12:55 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: vendeg01 - Dátum: 2010 Mar 15, 23:45

... meg törékeny csontozatú (nagyon hirtelen nőtt nagyon sokat) és lusta.

Amúgy az utánpótlásból én a Váradi Benedekre leszek majd kíváncsi pár év múlva, állítólag tehetségesebb mint a Kornél. És ha az lesz akkor majd az fog érdekelni hogy megtanulta e a Klubhűséget.

lazics majd tesz róla,hogy ne legyen lusta ;)

#29 vendeg01

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 357 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 12:45 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: ULTRA NAGYFALCO - Dátum: 2010 Mar 16, 01:26

Nemrég vitte fel Nikola a Nárai Bencét!Őbelőle remélem jó kosaras lesz.Fiatal(17 éves),magas,szimpatikus,nem nagyképű.

... meg törékeny csontozatú (nagyon hirtelen nőtt nagyon sokat) és lusta.

Amúgy az utánpótlásból én a Váradi Benedekre leszek majd kíváncsi pár év múlva, állítólag tehetségesebb mint a Kornél. És ha az lesz akkor majd az fog érdekelni hogy megtanulta e a Klubhűséget.

#30 ULTRA NAGYFALCO

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2251 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 12:26 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Forever Falco - Dátum: 2010 Mar 15, 21:42

Volt több tehetséges játékos,de valamiért lemorzsolódtak.Talán pont azért,mert nem látták biztosítva,hogy a felnőtt csapatba bekerüljenek.Minden fiatal előtt ott a válaszút,hogy miből fog megélni.18-20 évesen dönteni kell.Most is lehetne fiatalokat próbálni beépíteni Matyin kívül is a csapatba.Matyinak szerencsére ad Lazic lehetőséget,ő pedig él a bizalommal.Matyi! Gyógyulj meg mielőbb!

Nemrég vitte fel Nikola a Nárai Bencét!Őbelőle remélem jó kosaras lesz.Fiatal(17 éves),magas,szimpatikus,nem nagyképű.

#31 NBBF

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 195 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 11:29 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: matt999 - Dátum: 2010 Mar 15, 21:46

nektek van hangja?

Nincs. Nekem se volt.
"A titkos vágyam egyébként az, hogy részese legyek Szombathely első, történelmi kupagyőzelmének."

KÖSZÖNJÜK BAJNOK!

#32 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7030 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 11:25 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Luis 1 Garcia - Dátum: 2010 Mar 15, 20:49

Lehet Szrecskot szopkodni, de lenullázva hagyta itt a Csapatot.
Váradi, Szöszi miatta ment el.

Én azt nem értem, hogy Srecko miért hibázott az esetükben, hiszen Szöszi akkor 21 éves volt és játszott átlagban 16 percet az alapszakaszban és 15 percet a rájátszásban, tehát egyáltalán nem epizódista volt. Váradi pedig, aki a bajnokcsapatunk évében még 21 éves sem volt, majdnem 18 percet játszott átlagban, mind az alapszakaszban, mind a rájátszásban. Szóval még arról sem volt szó egyikük esetében sem, hogy Srecko csak akkor játszatta őket, amikor nem fontos meccsünk volt, hiszen a számokból kiderül, hogy a rájátszásban is annyit játszottak, mint az alapszakaszban. Egyébként Váradi most 4 perccel játszik többet, mint anno nálunk és ugye eltelt azóta két év, szóval nem egy nagy előrelépés. És úgy emlékszem, hogy amikor Dénes elment innen, akkor is volt felháborodás, pedig akkor nem Srecko volt az edző. Egyébként nem Sreckot védem, mert neki is volt több hibája, csakúgy mint sok más edzőnek, csak ő emellett csinált egy bajnokcsapatot is. Ja és akik ilyenkor mondják, hogy azzal a csapattal mindenki bajnok lett volna, akkor ajánlom figyelmükbe a mai Szolnokot. Persze még ők is lehetnek bajnokok idén... Egyébként amit Nikola csinál a csapattal, nálam az is egy csodaszámba megy. Remélem hamarosan leülünk vele tárgyalni. Úgy veszem észre, hogy a szurkolóink is elfogadták, megkedvelték, pedig ugye ő sem arról híres, hogy foglalkoztatná a fiatalokat.

#33 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7030 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 11:17 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Mar 15, 21:07

Szöszi ahogy távozott nem is várhatott volna virágokat! Kálmán Lacit meg nem kellett volna a szájára vennie! Ennyi!

Ha egyszer visszajön biztos jól járnánk vele de könyörögni senkinek sem kell és remélem nem is fogunk!

És Kornél,Szöszi valaha is még magára húzza a Falco mezt sokkal többet kell majd bizonyítaniuk mint egy légiósnak!

Szerintem!

#34 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7030 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 11:14 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Mar 15, 21:07

Szöszi ahogy távozott nem is várhatott volna virágokat! Kálmán Lacit meg nem kellett volna a szájára vennie! Ennyi!

Ha egyszer visszajön biztos jól járnánk vele de könyörögni senkinek sem kell és remélem nem is fogunk!

És Kornél,Szöszi valaha is még magára húzza a Falco mezt sokkal többet kell majd bizonyítaniuk mint egy légiósnak!

Szerintem!

Én örülnék, ha Szöszi nem jönne vissza. Pedig nekem aztán nincs vele bajom, de én a helyébe tuti nem jönnék vissza olyan szidások után, amit kapott a mi szurkolóink egy részétől. Én azt mondom, hogy nekünk szurkolóknak is kell rendelkeznünk pedagógiai érzékkel, és nem kell megsértődni azért, ha egy játékos elhagy minket, mert lehet hogy ha évek múlva visszatérne, azzal jól járnánk.

#35 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2070 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 11:07 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Mar 15, 21:30

Én egy dolgot nem értek...
Lassan több mint 20 éve elkezdődött itt Szhelyen egy kosárlabdaőrület.
Fiatal srácok a foci mellett már a kosárlabdát is megszerették és egyre többen választották ezt a játékot.
Lett egy Dénes Gabink, Váradink és egy Szabó Zsoltunk! Ha az arányokat nézzük ez nagyon nem jó!
Valahol porszem akad a gépezetben! Az, hogy ezek a játékosok most miért épp máshol pattogtatnak mellékes, biztos arra is megvan a magyarázat!
De valaki mondja már meg, hogy miért nincs utánpótlásunk! Most remélem nem az lesz a következő beírás h igen is van mert itt meg ott ilyen-olyan eredményeket értek el!
Játékosokat mondjanak akik képesek megütni egy nb1 felnőtt szintet. Olyan játkosokra gondolok akik nem egy Mafc szintű csapatba lehetnek perememberek.
Ha lenne pár ilyen játékos akkor nem kellene egy Krasznait meg Kiricsit fizetni, hanem saját embereinket lehetne beépíteni a csapatba akik tudják mit jelent a Falco mez viselése!

Én ezt nem vitainditónak szántam és remélem nem fog senki sem vagdalózni de kíváncsi lennék Ti hogyan látjátok!

Hajrá Falco!

Ezzel viszont teljesen egyetértek ;)

#36 Forever Falco

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 875 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 10:42 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Mar 15, 21:30

Fiatal srácok a foci mellett már a kosárlabdát is megszerették és egyre többen választották ezt a játékot.
Lett egy Dénes Gabink, Váradink és egy Szabó Zsoltunk! Ha az arányokat nézzük ez nagyon nem jó!
Valahol porszem akad a gépezetben! Az, hogy ezek a játékosok most miért épp máshol pattogtatnak mellékes, biztos arra is megvan a magyarázat!
De valaki mondja már meg, hogy miért nincs utánpótlásunk! Most remélem nem az lesz a következő beírás h igen is van mert itt meg ott ilyen-olyan eredményeket értek el!
Játékosokat mondjanak akik képesek megütni egy nb1 felnőtt szintet. Olyan játkosokra gondolok akik nem egy Mafc szintű csapatba lehetnek perememberek.
Ha lenne pár ilyen játékos akkor nem kellene egy Krasznait meg Kiricsit fizetni, hanem saját embereinket lehetne beépíteni a csapatba akik tudják mit jelent a Falco mez viselése!

Én ezt nem vitainditónak szántam és remélem nem fog senki sem vagdalózni de kíváncsi lennék Ti hogyan látjátok!

Hajrá Falco!

Volt több tehetséges játékos,de valamiért lemorzsolódtak.Talán pont azért,mert nem látták biztosítva,hogy a felnőtt csapatba bekerüljenek.Minden fiatal előtt ott a válaszút,hogy miből fog megélni.18-20 évesen dönteni kell.Most is lehetne fiatalokat próbálni beépíteni Matyin kívül is a csapatba.Matyinak szerencsére ad Lazic lehetőséget,ő pedig él a bizalommal.Matyi! Gyógyulj meg mielőbb!

#37 Forever Falco

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 875 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 10:35 PM

Szöszi távozása a klubtól elég nagy vihart kavart.Fiatal játékosként már óriási arca volt,holott még semmit nem tett le az asztalra.Zolitól tanulhatott volna alázatot. Zoli Sreckoban látta a kiváló szakembert,szeretett vele dolgozni,nem véletlenül.Szöszi nem bírta a kritikát és ment.Nem kell Sreckot szidni,sok mindent elértünk vele.

#38 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7129 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 10:30 PM

Hajrá Falco!
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#39 Lewis

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1916 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 10:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Luis 1 Garcia - Dátum: 2010 Mar 15, 21:49

Ennyi!
Lehet Szrecskot szopkodni, de lenullázva hagyta itt a Csapatot.
Váradi, Szöszi miatta ment el.

Mondjuk Váradi már nem kéne Szöszit elfogadnám.

Amúgy várjuk meg mennyi pénzt ad a város!

Azért én emlékszem egy aranyra és két kupaezüstre is ;)

#40 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7129 Hozzászólás:

Elküldve: 15 March 2010 - 10:07 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr.house - Dátum: 2010 Mar 15, 20:58

Én írtam Kellert. És most is úgy gondolom hogy elférne a csapatba főleg a hiányposzton ami nem is kérdéses hogy a center poszt az. És nem emlékszem én hogy akartam-e ide igazolni szerintem nekem ez az első nekem még szabad ;) Szöszi témához visszatérve szerintetek mikor jönne ide vissza iylen szidások után? Bár szerintem is nagyon sokat fejlődött és éppen azért mert játszatták Kecskeméten és most Sopronnban is.

Szerintem!
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!