Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől

76628 replies to this topic

#1 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:47 PM

Köszönjük a több, mint 76 000 hozzászólást. A rendszer tisztántartása miatt a Friss hírek a Falco felől topicot a Friss hírek a Falco felől II.-ben folytatjuk.

#2 ULTRA NAGYFALCO

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2251 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:42 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: davy750 - Dátum: 2010 Mar 16, 13:27

Ennyi! Reggel 6 kor irány romkert. ;)

Haverjaiddal meg ütünk 1 lightosat 2-2be ;)

#3 vendeg01

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 357 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:35 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Forever Falco - Dátum: 2010 Mar 16, 15:18

Ez most normális,hogy lusta,hiszen kamasz.Ebben a korban ki ne szeretne lustálkodni,ha engedik? Egy jó edző ezt megoldja.Növekedési időszak után meg majd erősödik.Megfelelő táplálkozás mellett nem lesz gond a csontozatával .Az izmok erősítése gondolom megvan,hiszen sportol.

Ha lesz valaki akire felnéz és akiben hisz akkor nem lesz gond. adottságok jók, és ha csak fele olyan jó keze lesz mint az apjának akkor nagyon fasza lehet. csak foglalkozni kell vele

#4 davy750

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:27 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: ULTRA NAGYFALCO - Dátum: 2010 Mar 16, 13:26

Ha nyerünk reggel kopogtatunk? ;) Jön az Olasz kézi válogatott is ;)

Ennyi! Reggel 6 kor irány romkert. ;)

#5 ULTRA NAGYFALCO

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2251 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:26 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: davy750 - Dátum: 2010 Mar 16, 13:17

Foglalkozzunk inkább a holnapi derbivel. Szerintem a döntő tényezők: Laci formája, Alekszejev kikapcsolása, jó tirpla %.

Ha nyerünk reggel kopogtatunk? ;) Jön az Olasz kézi válogatott is ;)

#6 Forever Falco

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 875 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:18 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vendeg01 - Dátum: 2010 Mar 16, 00:45

... meg törékeny csontozatú (nagyon hirtelen nőtt nagyon sokat) és lusta.

Amúgy az utánpótlásból én a Váradi Benedekre leszek majd kíváncsi pár év múlva, állítólag tehetségesebb mint a Kornél. És ha az lesz akkor majd az fog érdekelni hogy megtanulta e a Klubhűséget.

Ez most normális,hogy lusta,hiszen kamasz.Ebben a korban ki ne szeretne lustálkodni,ha engedik? Egy jó edző ezt megoldja.Növekedési időszak után meg majd erősödik.Megfelelő táplálkozás mellett nem lesz gond a csontozatával .Az izmok erősítése gondolom megvan,hiszen sportol.

#7 davy750

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:17 PM

Foglalkozzunk inkább a holnapi derbivel. Szerintem a döntő tényezők: Laci formája, Alekszejev kikapcsolása, jó tirpla %.

#8 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4461 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:07 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: ULTRA NAGYFALCO - Dátum: 2010 Mar 16, 13:04

Tudom,direkt.Te is tudod mért.

;)

#9 ULTRA NAGYFALCO

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2251 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 02:04 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: matt999 - Dátum: 2010 Mar 16, 12:55

Papa engem kihagytál ;)

Tudom,direkt.Te is tudod mért.

#10 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4461 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:59 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vendeg01 - Dátum: 2010 Mar 16, 12:52

Az ilyen srácokat szerintem még sorokon keresztül sorolhatnánk. A baj az hogy csúnya elven működik a kosárlabda a Falcoban a fiataloknál. Vagy családtag vagy, ha nem akkor fizess (vagy apu,anyu legyen befolyásos ami később jól jöhet) hogy játszhass és foglalkozzanak veled.

Ez sajnos tényleg így működik....

#11 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4461 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:58 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Difenz Demon - Dátum: 2010 Mar 16, 12:14

Pl. egy Lazics-Krivi duó szerintem évekik megoldaná a szakmai munkát Szombathelyen.

Én is és akkor még a lányával is tudna foglalkozni az utánpótlás mellet....
Amúgy meg az is vicc,hogy azok után ahogy innen a Kornél távozott a szülei ugyan úgy bitorolhatják az utánpótlást....

#12 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4461 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:56 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 2010 Mar 16, 12:47

És akkor még finom voltál ... rengeteg srácot tudok én is,akik szemmel láthatóan nagyon tehetségesek voltak,de nem fértek bele a Klán elképzelésébe ilyen-olyan okokból.
A lényeg,hogy az elmúlt kb másfél évtized alatt ez a család 4-5 valamirevaló játékost tudott kinevelni.
De én azt mondom hogy nem is Ők a hibásak ... hanem aki(k) ezt tétlenül nézi(k) ... már sok-sok éve elkellett volna zavarni őket.

Ebben teljesen egyetértek!!!!!!!!!

#13 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4461 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:55 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: ULTRA NAGYFALCO - Dátum: 2010 Mar 16, 12:35

Ennyi!
De még nyugodtan írjunk olyanokat,hogy Szegedi,Mitterstiller,Tisza,Herczeg,Auer stb......,akikből ugye lehetett volna még jó játékos csak egyéb okokból ők távozni kényszerültek.

Papa engem kihagytál ;)

#14 vendeg01

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 357 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:52 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: ULTRA NAGYFALCO - Dátum: 2010 Mar 16, 14:35

Ennyi!
De még nyugodtan írjunk olyanokat,hogy Szegedi,Mitterstiller,Tisza,Herczeg,Auer stb......,akikből ugye lehetett volna még jó játékos csak egyéb okokból ők távozni kényszerültek.

Az ilyen srácokat szerintem még sorokon keresztül sorolhatnánk. A baj az hogy csúnya elven működik a kosárlabda a Falcoban a fiataloknál. Vagy családtag vagy, ha nem akkor fizess (vagy apu,anyu legyen befolyásos ami később jól jöhet) hogy játszhass és foglalkozzanak veled.

#15 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7037 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:51 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 2010 Mar 16, 11:53

Aztán ne jöjjön senki azzal,hogy 8 meg 10 évesen milyen kupákat nyertek a gyerekek,mert az utánpótlásnak nem ez az elsődleges célja,hanem hogy a későbbiekben a felnőttcsapatot erősítsék.

Teljesen egyetértek Veled!
Viszont azt is tegyük hozzá, hogy ez az utánpótlás kérdés sajnos nem csak a Falconál megy ilyen gyenge szinten. Nem is tudom, hogy a Körmenden kívűl melyik csapat az, ahol mondjuk az elmúlt 10-15 évben legalább 10 használható kosarast kineveltek.

#16 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8885 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:47 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: ULTRA NAGYFALCO - Dátum: 2010 Mar 16, 12:35

Ennyi!

És akkor még finom voltál ... rengeteg srácot tudok én is,akik szemmel láthatóan nagyon tehetségesek voltak,de nem fértek bele a Klán elképzelésébe ilyen-olyan okokból.
A lényeg,hogy az elmúlt kb másfél évtized alatt ez a család 4-5 valamirevaló játékost tudott kinevelni.
De én azt mondom hogy nem is Ők a hibásak ... hanem aki(k) ezt tétlenül nézi(k) ... már sok-sok éve elkellett volna zavarni őket.

#17 frankdrebin

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1526 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:41 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Difenz Demon - Dátum: 2010 Mar 16, 14:14

Pl. egy Lazics-Krivi duó szerintem évekik megoldaná a szakmai munkát Szombathelyen.

Láttam is őket szombat este a meccs után a Molóban. Lehet már az utánpótlás beépítését tervezték. ;)
Legyen tánc

#18 vendeg01

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 357 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:38 PM

már várható volt:

http://www.bb1.hu/tartalom/cikk/2827_nem_n...t_a_hozzaallast

Én egy Lazics - Putesz párost is szívesen tudnék a csapat mellett! a zeg is sokat köszönhet neki szerintem.

#19 ULTRA NAGYFALCO

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2251 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:35 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 2010 Mar 16, 11:53

Utánpótlás ... mert van itt olyan Szombathelyen?
A 90-es évek közepéig visszamenőleg 1 kezemen megtudom számolni hány normális játékost neveltünk fel a Magyar kosárlabda számára.

Pankár Tibi
Dénes Gabi
Szabó Zsolti
Váradi Kornél
Talán még a Baumgartner Balázs ... de Ő nagyon határeset.

Szóval kb 15 év alatt a Váradi-klán egy 80-90 ezres városból ezt a 4-5 embert tudta kinevelni.
A bizalom azóta is töretlen a család felé.
Hát ez az egyik legnagyobb gond a Falco háza táján.
Aztán ne jöjjön senki azzal,hogy 8 meg 10 évesen milyen kupákat nyertek a gyerekek,mert az utánpótlásnak nem ez az elsődleges célja,hanem hogy a későbbiekben a felnőttcsapatot erősítsék. (nem a szolnokét)
Ennyi!

Addig meg maradnak a Krasznaik a padon,mert nincs egy értelmes játékos az utánpótlásban ...

Ennyi!

#20 Difenz Demon

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 488 Hozzászólás:

Elküldve: 16 March 2010 - 01:14 PM

Zizou, igazad van Bau-t kihagytam, pedig anno kedvenc játékosaim egyike volt.
Igen neki, Fehérvár meg Shannon nem tett jót:)

Amúgy teljes mértékben egyet értek veled.

Megy a mutyi utánpótlás szinten. Amikor a Krivi aktív pályája után szívesen elvállaltva volna (egy Falco ikonról beszélünk, akit az utánpótlásjátékosok is tiszteltek volna, nem úgy mint Váradiékat) csúnyán arcul köpték.

Nyugat-Európában már minden sportban a nagy csapat és az utánpótlás csapat (és edzők) közt óriási az összhang. Ugyanazt a szisztémát gyakorolják, posztra nevelnek. Kíváncsi lennék, hogy Szrecsko-Váradi vagy Lazics-Váradi közt milyen az összhang. Mondjuk sok kimerítő szakmai elemzésük, szakmai vitájuk nem lehet, mert az utóbbi nincs egy súlycsoportban.