Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

54566 replies to this topic

#1 diborzsán300

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2427 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 07:55 PM

Le a kalappal a csapat előtt szenzációs amit végig vittünk! Én még mindig azt mondom az itthoni Körmend elleni vereség kellett!
Jó pihenést és jó nyaralást mindenkinek!
Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát
Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn
Egy nép és egy lélek, egy utca, egy érdek
Egy becsület, egy szerelem,Falco a mindenem!!!!!!

#2 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7202 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 07:04 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: falcokc1313 - Dátum: 24 June 2019 - 05:37 PM

Sziasztok!

Gondolom itt elsősorban rám is gondoltál! Igen én is temettem a kupavereség és az itthoni Körmend elleni bajnoki után a csapatot, de főleg az edzőt. Ez azóta nyilván teljesen megváltozott. Hidd el mi is itt vagyunk és nem csak itt, hanem a helyszíneken is. Minden rájátszás meccsen ott voltam, szerintem bármi lett volna, jelenleg senki nem tudott volna megverni minket. Olyan csapategység jött össze, ami talán még sosem volt!
Amiről mondod, hogy ellened irányult, az mindig amiatt volt, hogy valakit nekiálltál szidni. És kérlek ebbe ne menjünk most bele, örüljünk a bajnoki címnek!
Jövőre meg irány a kupagyőzelem és a bajnoki címvédés! Ekkora lehetőségünk még sosem volt a duplázásra!

Hajrá Falco!

Örülök, hogy tudsz normálisan is írni nekem. Igen, te voltál az egyik akire gondoltam. Ne menjünk bele, de személyes (!) előzménye volt addig számomra ismeretlen emberrel. De oké, örüljünk a bajnoki címnek valóban, mert ez egy csodás érzés.

#3 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7202 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 06:59 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 24 June 2019 - 05:53 PM

Circo nem beszélünk el annyira egymás mellett.
Totya helyére nem érkezik senki. Ezért kell oda légiós 4-5 posztra cserébe. 2-3 posztra légiós azért kellene mert Beni Curry Perl Benke mindenki tud labdát vezetni és Okorn stílusában nem kell kimondott irányító, ha a labda járatas már úgy is szóba került. Viszont Benke talán még Beni tud 3 poszton védekezni meg ha lesz Filipovity, de nemzetközi szinten kell egy komoly 200 körüli spiler. Govens tőlem maradhatna ne értsd félre, de amennyibe ő kerül az nem biztos hogy gazdaságos. Balmazovic azért volt elfogadható mert ő olcsó a maga módján. Ár érték arány.
Okorn engedett e nekik?! Tutira. Év elején állandóan meg kellett állni nem rohanhattak mert lebaszta őket. Kupadöntő után változott meg igazán minden. Hidd el jól látom ezt, és nem csak én gondolom így.
Én csak azért írtam mert Matt megszólított, most abba is hagyom. Majd várom a fejleményeket. És után jelentkezem majd. Addig szép nyarat mindenkinek. Elolvasom azért néha amit írtok. ��

Írjál máskor is, ne csak akkor ha "felkérnek" rá. :) Nem gond, hogy egyes dolgokat másként látunk. a lényeget szerintem hasonlóan. Ha felém jársz ugorj be, aztán beülünk valahova beszélgetni egyet.

#4 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4543 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 06:47 PM

Idézés: RashGuard - Dátum: 24 June 2019 - 05:53 PM

Totya helyére nem érkezik senki. Ezért kell oda légiós 4-5 posztra cserébe. 2-3 posztra légiós azért kellene mert Beni Curry Perl Benke mindenki tud labdát vezetni és Okorn stílusában nem kell kimondott irányító, ha a labda járatas már úgy is szóba került. Viszont Benke talán még Beni tud 3 poszton védekezni meg ha lesz Filipovity, de nemzetközi szinten kell egy komoly 200 körüli spiler. Govens tőlem maradhatna ne értsd félre, de amennyibe ő kerül az nem biztos hogy gazdaságos. Balmazovic azért volt elfogadható mert ő olcsó a maga módján. Ár érték arány.
Okorn engedett e nekik?! Tutira. Év elején állandóan meg kellett állni nem rohanhattak mert lebaszta őket. Kupadöntő után változott meg igazán minden. Hidd el jól látom ezt, és nem csak én gondolom így.
Én csak azért írtam mert Matt megszólított, most abba is hagyom. Majd várom a fejleményeket. És után jelentkezem majd. Addig szép nyarat mindenkinek. Elolvasom azért néha amit írtok. 😉

Ha csak ez kell,még megszólítalak párszor ;) !Hiányoznak az írásaid!

#5 falcokc1313

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 575 Hozzászólás:
  • Interests:FALCO

Elküldve: Ma, 06:40 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: B0nyi - Dátum: 24 June 2019 - 06:28 PM

Jovore a magyar sor igy nezhet ki:
Beni, Zozo, Benke, Biro, Filipovity, Norbi(?)
Ez a magyar bajnoksagban kiemelkedo lenne. Ha meg mindig el a Keller-vonal, egyenesen brutalis, es az ECre is komplett.
Legios vonalon nalam a Curry-Reddic paros a legfobb megtartando. A tobbieket sem kuldenem, de kevesebbet tennek meg a maradasukert. Sorrendben Bruinsma, Govens, Balmazovic. Alacsony posztra konnyebb jot talalni, azokon amugy sem allunk rosszul. Sokat nyom a latban az osszeszokottsag, ami a szezon vegere szepeb kialakult.

Szerintem Kellert felejtsük el! Esélytelen szinte, valamint iszonyat sok pénzt elvinne! Én viszont Bruinsmaval kezdeném a légiósok megtartását! Abban gondolkodva, hogy milyen magyar magunk lesz, véleményem szerint Reddic is kellene, bár tudja a fene, hogy van-e ennyi pénzünk. Govens egyértelműen olyan kérdés, hogy mennyit kér! Ha messze nem ennyi pénzt kér, mint idén maradjon, de ennyit nem ér! Főleg nem Okornnál!

#6 B0nyi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1704 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 06:28 PM

Jovore a magyar sor igy nezhet ki:
Beni, Zozo, Benke, Biro, Filipovity, Norbi(?)
Ez a magyar bajnoksagban kiemelkedo lenne. Ha meg mindig el a Keller-vonal, egyenesen brutalis, es az ECre is komplett.
Legios vonalon nalam a Curry-Reddic paros a legfobb megtartando. A tobbieket sem kuldenem, de kevesebbet tennek meg a maradasukert. Sorrendben Bruinsma, Govens, Balmazovic. Alacsony posztra konnyebb jot talalni, azokon amugy sem allunk rosszul. Sokat nyom a latban az osszeszokottsag, ami a szezon vegere szepeb kialakult.
Amerre járunk s kelűűűnk....

#7 Real013

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2090 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 06:01 PM

Govens cseréjén én csak akkor gondolkodnék el, ha Steph Curry mindenképpen a névrokonával, Ronnal akarna játszani nálunk... :)
HAJRÁ FALCO!

#8 RashGuard

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1419 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 05:53 PM

Én csak azért írtam mert Matt megszólított, most abba is hagyom. Majd várom a fejleményeket. És után jelentkezem majd. Addig szép nyarat mindenkinek. Elolvasom azért néha amit írtok. 😉

#9 falcokc1313

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 575 Hozzászólás:
  • Interests:FALCO

Elküldve: Ma, 05:37 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 23 June 2019 - 09:22 PM

Az meg a legnagyobb vicc, hogy mennyi prosztó bújt itt elő szezon közben egy-egy megnyilvánulásra, ami vagy felém irányult, vagy a csapat egy-egy veresége után a játékosokat vagy az edzőt baszogatták, de most hogy bajnokok lettünk nem jelentek meg itt. Bezzeg, ha elbuktuk volna a bajnoki döntőt...

Nem sokan vannak, akik tavaly Szrecsko mellett, idén pedig Okorn mellett kiálltak. Én ilyen voltam. Végül is csak a csapat történetének két legsikeresebb edzőjéről van szó.

Sziasztok!

Gondolom itt elsősorban rám is gondoltál! Igen én is temettem a kupavereség és az itthoni Körmend elleni bajnoki után a csapatot, de főleg az edzőt. Ez azóta nyilván teljesen megváltozott. Hidd el mi is itt vagyunk és nem csak itt, hanem a helyszíneken is. Minden rájátszás meccsen ott voltam, szerintem bármi lett volna, jelenleg senki nem tudott volna megverni minket. Olyan csapategység jött össze, ami talán még sosem volt!
Amiről mondod, hogy ellened irányult, az mindig amiatt volt, hogy valakit nekiálltál szidni. És kérlek ebbe ne menjünk most bele, örüljünk a bajnoki címnek!
Jövőre meg irány a kupagyőzelem és a bajnoki címvédés! Ekkora lehetőségünk még sosem volt a duplázásra!

Hajrá Falco!

#10 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4543 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 05:12 PM

bb1 hsz:”Tóth Norbi – Sopron. 100% sajnos…”
Erről mit tudtok?Sajnálnám,ha ott kötne ki...

#11 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7202 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 04:59 PM

Szia Rash Guard!

Örülök, hogy Te is jelentkeztél egy hosszabb értékeléssel. Sok mindent persze másként látunk, van ahol nem értem a megfogalmazás tartalmát, van ami nagyon fáj, és van ahol szimplán nem értünk egyet. Én korábban többször is írtam, hogy kevesebb érzelem kell az élethez, de ezt inkább a jövővel kapcsolatos optimistán látással hoztam össze mindig. Amik megtörténtek, és örömöt okoztak nekünk ott viszont én erős érzelmi beállítottsággal rendelkezem. Ez az amit viszont nálad most nem véltem felfedezni a csapattal kapcsolatban, főleg, hogy 3 napja lettünk bajnokok életünkben másodszor, 11 év várakozás után. Persze ezzel nincs különösebb baj, nyilván más habitussal rendelkezünk, és te profi módon már a jövőt "szervezed".

"Totya megkerülhetetlenul hasznos tag. De nem lehet európai szinten 5ben játszatni. Ha jön Filipovity én elengednem."

Nem tudom Norbi távozik e, de itt valami tévhit van , hogy Markó helyette érkezik. Az egy dolog, hogy mindketten ugyanazon magassággal rendelkeznek, de Norbi a játéka stílusával itthon alkalmas a center posztot ellátni (abban igazad van, hogy európai porondhoz ez már kevés), addig Filipovity egyértelműen a 3-4 posztra alkalmas. Még úgy is, hogy az atletikusságát nézve ég és föld Norbihoz képest. Ő egy olyan típusú játékos, mint volt tavaly a Szolnokban Quincy Ford, csak persze egyelőre szerényebb minőségben.

"Govens : Akar küzd de..."

Erre utaltam, amikor azt írtam nagyon fáj. Ilyet, hogy "akar küzd de..." olyan játékosra szoktak írni, akinek a tehetsége nem verdesi az egeket, és ezzel ellensúlyozza azt. Go40 viszont egy zseni. Az életben nem találunk nála jobbat , aki a padról szállna be, hiszen az már nem fogadná el ezt a szerepet. Nála pedig még ezer dolog van, ami mellette szól a játékán kívül. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az én életemben (bármeddig is élek) ilyen alázatos amerikai játékost nem találunk többet, aki ha hibázik ki int elnézést kérni az edzőhöz, akinek ha éppen nem annyira megy a játék ingatja a fejét, mert látszik rajta, hogy nagyon bántja. Szóval én mellette erősen állást foglalok.

"Bruinsma: Alulértékelt zseni."

Ki által alul értékelt? Sztárként érkezett ide, és ha távozik (remélem nem) akkor azt is így teszi. Még nem esett szó róla, de a döntő utolsó mérkőzésén a második félidőben három olyan lepattanó utáni sikeresen vissza tett labdája volt, hogy csak ámult az ember. A háromból az utolsó pedig olyan zseniális volt, amikor estében dobta vissza, ráadásul faulttal együtt sikeresen. NBA-ben TOP10-es jelenet simán.

"Reddic, a kedvencem"

Tudom, hogy Te voltál talán az egyetlen, aki nagyon kiállt mellette (ahogy én Curry mellett), és le is írtad anno, hogy miért kell időt adni neki. Tökéletes meglátás volt, az idő, az eredmények téged igazoltak. Ehhez gratulálok. És ahogy a szavaidból veszem, nálad ő az MVP.

"Okorn: Lenyugodott kicsit elengedte a csapatot had támadjon és csak a védekezésbe szólt bele"

Szerintem ez az egyik legnagyobb tévedés, akik úgy érzik hagyta a csapatot támadni, szabad kezet adva nekik. Ugyanezt a játékot játszottuk ősszel a kezdetekkor is, csak akkor még sokkal lassabban, több hibával, és rosszabb dobószázalékkal tettük mindezt. Ráadásul jött Zoli és Go, és a két improvizatív játékos is gyorsabbá tette ezt a gépezetet. Szóval én úgy látom, hogy a körbeadogatós stílust nem a játékosok találták ki maguk, hanem Okorn kemény munkája ez is, és itt is meg voltak keményen kötve a kezek, amiket a játékosok elfogadtak, mert mindenki beállt a sorba.

"Beni-Curry- Perl- Bruinsma- Reddic
Légiós- Benke- Filipovity-legios magyarok.
Itt a csere légiósok mindenképp 2-3 4-5 poszt atjaszasokra képesek kellenének."

Ez a csapat nekem is tetszene, de mindenképpen Govenset képzelném a csere légiós 1-2-be. Azt írod az egyik csere légiós mindenképp 2-3 posztra alkalmas legyen, de nem értem miért, ha Benkével számolsz (aki szerintem nem fog jönni), hiszen ő pont 2-3 poszton mozog. De mondom ezt a csapatot én is nagyon elfogadnám, talán még csere 3-as posztra Olivért, és mellé akár Markovicsot, vagy ha nagyon keményen neki akarunk menni a BL-nek, akkor egy 6.légióst.

#12 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4543 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 04:51 PM

Idézés: RashGuard - Dátum: 24 June 2019 - 03:17 PM

Jó ideje eltűntem. De mivel most épp beleolvastam és Matt megszólított így írok véleményt én is.
Benedek óriási forma javulás év közben, ez kellett a bajnoki címhez nagyon.
Perl is megtalálta a formáját, de nyugodlt nyár után jövőre O még jobb lesz szerintem.
Bíró ha vállalj ezt a tartalék szerepet akkor maradjon. De a két fiatalban is van annyi szerintem. Így nálam O nem fontos.
Totya megkerülhetetlenul hasznos tag. De nem lehet európai szinten 5ben játszatni. Ha jön Filipovity én elengednem.
Govens óriási gratula hogy hátrébb lépett és beállt a sorba. Ennek egy bajnoki cím a honoráriuma. De látni kell, hogy mar szenved a jó védők között, valahol a sebessége megkopott. Akar küzd de ha van jobb opció, nálam ő nem elsődlegesen megtartandó.
Curry kell a csapatnak. Vagy hozzá hasonló zongora cipelő. Nem egy óriás támadó klasszis, de azt is egyre jobban érezte mit kell csinálni. Nálam O az egyik fő akit még kellene tartani.
Balmazovic elvolt valószínűleg nem olyan drága. Jó kezű de sok hibával és nem jó védekezéssel. Jó ha van egy nyugodt európai spiler de őt csak akkor ha nincs másra pénz. Szerintem nem marad.
Bruinsma egy kis szürke egér aki annyi munkát elvégez mint Curry csak nem látványosan. Alulértékelt zseni. De az ő posztján van sok ilyen játékos. Találhatunk hasonlót ha nem maradna. Én szívesen látnám újra, de majd kiderül.
Reddic, a kedvencem. Év elején mennyit kellett miatta magyarázkodnom, amit sokan akkor még nem értettek és láttak benne. Ha őt megtartjuk bármire képesek lehetünk. O is pótolható de nagyon nehéz. Az ára az egekben van az biztos. Védekezése, 2-2 védés és támadásban is tanítani való. Ereje félelmetes és nagyon nyugodt, semmi falt gondok egyszerűen nála idén nem volt jobb a mezőnyben.
Okorn:
Jó edző és ami a legfontosabb a kupa döntő után megváltozott O is. Lenyugodott kicsit elengedte a csapatot had támadjon és csak a védekezésbe szólt bele. Ennyi idős Pali ilyen komoly mentális változást eszközölni év közben, hát le a kalappal. Ha marad van esély mindenre, de nincs ilyen sok idő mint idén. Szeptemberben kezdődik a selejtező azt vagy bevált kerettel vagy szerencsével lehet abszolválni.
Ha Benke Filipovity is akkor...
Beni-Curry- Perl- Bruinsma- Reddic
Itt a csere légiósok mindenképp 2-3 4-5 poszt atjaszasokra képesek kellenének.
Kicsit lehet hosszú lett. Vissza se tudom olvasni mert mobilról írtam. Így elutes lehet van benne pár bocsi

Köszike ;)

#13 RashGuard

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1419 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 03:17 PM

Jó ideje eltűntem. De mivel most épp beleolvastam és Matt megszólított így írok véleményt én is.
Benedek óriási forma javulás év közben, ez kellett a bajnoki címhez nagyon.
Perl is megtalálta a formáját, de nyugodlt nyár után jövőre O még jobb lesz szerintem.
Bíró ha vállalj ezt a tartalék szerepet akkor maradjon. De a két fiatalban is van annyi szerintem. Így nálam O nem fontos.
Totya megkerülhetetlenul hasznos tag. De nem lehet európai szinten 5ben játszatni. Ha jön Filipovity én elengednem.
Govens óriási gratula hogy hátrébb lépett és beállt a sorba. Ennek egy bajnoki cím a honoráriuma. De látni kell, hogy mar szenved a jó védők között, valahol a sebessége megkopott. Akar küzd de ha van jobb opció, nálam ő nem elsődlegesen megtartandó.
Curry kell a csapatnak. Vagy hozzá hasonló zongora cipelő. Nem egy óriás támadó klasszis, de azt is egyre jobban érezte mit kell csinálni. Nálam O az egyik fő akit még kellene tartani.
Balmazovic elvolt valószínűleg nem olyan drága. Jó kezű de sok hibával és nem jó védekezéssel. Jó ha van egy nyugodt európai spiler de őt csak akkor ha nincs másra pénz. Szerintem nem marad.
Bruinsma egy kis szürke egér aki annyi munkát elvégez mint Curry csak nem látványosan. Alulértékelt zseni. De az ő posztján van sok ilyen játékos. Találhatunk hasonlót ha nem maradna. Én szívesen látnám újra, de majd kiderül.
Reddic, a kedvencem. Év elején mennyit kellett miatta magyarázkodnom, amit sokan akkor még nem értettek és láttak benne. Ha őt megtartjuk bármire képesek lehetünk. O is pótolható de nagyon nehéz. Az ára az egekben van az biztos. Védekezése, 2-2 védés és támadásban is tanítani való. Ereje félelmetes és nagyon nyugodt, semmi falt gondok egyszerűen nála idén nem volt jobb a mezőnyben.
Okorn:
Jó edző és ami a legfontosabb a kupa döntő után megváltozott O is. Lenyugodott kicsit elengedte a csapatot had támadjon és csak a védekezésbe szólt bele. Ennyi idős Pali ilyen komoly mentális változást eszközölni év közben, hát le a kalappal. Ha marad van esély mindenre, de nincs ilyen sok idő mint idén. Szeptemberben kezdődik a selejtező azt vagy bevált kerettel vagy szerencsével lehet abszolválni.
Ha Benke Filipovity is akkor...
Beni-Curry- Perl- Bruinsma- Reddic
Itt a csere légiósok mindenképp 2-3 4-5 poszt atjaszasokra képesek kellenének.
Kicsit lehet hosszú lett. Vissza se tudom olvasni mert mobilról írtam. Így elutes lehet van benne pár bocsi

#14 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7202 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 09:58 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: fcbm - Dátum: 24 June 2019 - 06:59 AM

1-2 helyen olvastam már Benke nevét, de Vele mi van? Játszhat még? Tavasszal elég vészjósló híreket is lehetett hallani róla.

https://www.facebook...48392832149307/

#15 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4543 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 07:16 AM

https://bball1.hu/ba...a-falcoba-tart/

#16 fcbm

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 118 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 06:59 AM

1-2 helyen olvastam már Benke nevét, de Vele mi van? Játszhat még? Tavasszal elég vészjósló híreket is lehetett hallani róla.
Ultra Muc', FCBM!

#17 Falco Fan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 319 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:57 PM

-

#18 delpiero15

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 185 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:15 PM

Idézés: matt999 - Dátum: 23 June 2019 - 10:06 PM

Govenses résszel teljesen egyetértek!Hihetetlen magasan van a kosár IQ-ja.Ami plusz extra,hogy a védekezése is komolyat fejlődött!

+1

#19 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7301 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:06 PM

Govens temahoz en annyit fuznek hozza, hogy valoban nagyon jo jatekos de sztem ha plusz egy lepest akarunk tenni a nemzetkoziben akkor egy Perry szintu iranyitora lenne szukseg.
Ha marad Go az se problema mert valoban szepen beallt a sorba es elfogadta a szerepet.

"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#20 Espada

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1418 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:14 PM

Aki Govenst nem tartja értékesnek az idei szezon után,az bocsánat, de balf**z ehhez a sportághoz.
Egész egyszerűen arról van szó,védekezése több energiát elvesz,nem csavarodik labdára,mint Szrecskonál hanem próbál passz lehetőséget keresni,volt erre rengeteg példa. Ez Okorn rendszere, amire végén tökéletesen beleillett,eleinte nem volt nagyon a helye,ez tény és való.
Vagy ott egy NBA eset: Warriorsba rengeteg a shooter, de Curry igyekszik lejjebb kapcsolni,hogy a társak is kapjanak a helyzetből,de mikor Thompson és Durant nem játszott (Raptors ellen) ,kapásból bevágott 40+ pontot,mert ráépült minden,akinek elkellett vállalni, többi csak töltelékjátékos volt.

Én Balma kivételével mindenkit megtartanék.