Ugrás a tartalomhoz

KORMÁNYVÁLSÁG 2008. ÁPRILIS 1.

171 replies to this topic

#1 GottSohn

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 254 Hozzászólás:

Elküldve: 07 December 2010 - 11:22 AM

Orbánnal a rabszolgaságba címmel közölt kommentárt a magyar kormány gazdasági intézkedéseiről a Sme című szlovák liberális napilap kedden.

Az újság szerint Orbán olyan helyzetben fogott hozzá Magyarország átalakításához "a történelmi Magyarország képére", amikor a közadósság GDP-hez viszonyított aránya meghaladja a 80 százalékot, s a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió hiteleiből megtámogatott gazdaság függ attól, hogy hajlandóak-e a beruházók pénzt kölcsönözni a kormánynak.

A Moody's ügynökség döntése Magyarország leminősítéséről "csapás Orbán gazdasági programjára". Magyarország hiteltörlesztő képessége romlott, és várhatóan tovább fog romlani. A külső körülmények sem kedveznek Orbánnak, Magyarország nem tagja az euróövezetnek, s nem számolhat mentőövvel - fejti ki a lap. "A határokon belüli és határokon kívüli súlyos gazdasági problémák következtében a magyar kormány számára egyre drágább lesz a kölcsönök törlesztése" - írja a szerző.

Ivan Stulajter úgy látja: Orbán stratégiája, hogy a reformok helyett, amelyek csökkentenék népszerűségét, inkább tönkreteszi a nyugdíjrendszer második pillérét, elkobozza a magánemberek megtakarításait, diszkriminatív módon megadózatja a bankokat és a gazdaság kiválasztott ágazatait, amelyekben többnyire külföldi tőke működik.

"Ennek a populista politikának logikus következménye az az igyekezet, hogy megnyirbálja a nyilvános kritika forrásait, az alkotmánybíróságtól kezdve egészen a médiáig. A piac azonban meg fogja büntetni Orbánt. A magyarok számára egyre drágábbak lesznek a hitelek" - jegyzi meg a szerző. "Nehéz megmondani, hogy Orbán 'rabszolgaságba vezető útja' milyen körülmények között és milyen áron szűnik meg. Szlovákia állampolgárainak azonban a magyarok tapasztalatait be kellene építeniük politikai állásfoglalásaikba" - zárja írását Stulajter.

View PostGottSohn, on 2010 Nov 30, 12:44, said:

Elhiszem, h. nem kellemes mást kapni Orbántól, mint amit vakon elhittetejk, :D

Amúgy harmatgyenge a humorosnak szánt hasonlatod.

Sajnos nem csak a Te zsebed lesz könnyebb Orbán ámokfutása alatt. :P

#2 GottSohn

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 254 Hozzászólás:

Elküldve: 30 November 2010 - 11:44 AM

Elhiszem, h. nem kellemes mást kapni Orbántól, mint amit vakon elhittetejk, :D

Amúgy harmatgyenge a humorosnak szánt hasonlatod.

Sajnos nem csak a Te zsebed lesz könnyebb Orbán ámokfutása alatt. :P

View Post56Akela, on 2010 Nov 29, 12:19, said:

Akkor ez olyasmi lehet talán az Ön részéről, mint a "katasztrófaturizmus" :angry:

Jó szórakozást!

Csak egy megjegyzést hadd tegyek még, és részemről le van csukva a dolog, rendben?

Mivel belém nem ábrándult senki, kiábrándulni sem tudnak!

#3 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 29 November 2010 - 12:19 PM

View PostGottSohn, on 2010 Nov 29, 10:29, said:

Semmilyen forradalom nem volt, a fülkés is egy orbáni lózung,
ami a kolompra bégető tömegnek nagyon tetszik.
Én nem vagyok e hiszékeny marhák része. :D
Arra én is kíváncsi vagyok, mit kezdetek a belőletek kiábrándul ex-szavazókkal, hihi...

Akkor ez olyasmi lehet talán az Ön részéről, mint a "katasztrófaturizmus" :P

Jó szórakozást!

Csak egy megjegyzést hadd tegyek még, és részemről le van csukva a dolog, rendben?

Mivel belém nem ábrándult senki, kiábrándulni sem tudnak!

#4 GottSohn

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 254 Hozzászólás:

Elküldve: 29 November 2010 - 11:29 AM

Semmilyen forradalom nem volt, a fülkés is egy orbáni lózung,
ami a kolompra bégető tömegnek nagyon tetszik.
Én nem vagyok e hiszékeny marhák része. :D
Arra én is kíváncsi vagyok, mit kezdetek a belőletek kiábrándul ex-szavazókkal, hihi...

View Post56Akela, on 2010 Nov 29, 09:52, said:

Ön pedig fülkeellenfordalmár?

No meglátjuk mi lesz a tavaszi utcára vonulással...

#5 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 29 November 2010 - 09:52 AM

View PostGottSohn, on 2010 Nov 28, 17:42, said:

Hja, Te is fülkeforradalmár vagy, nem?... - Tehát bedőltél az adócsökkentés ígéretének.

Hajrá Magyarország, hajrá magyarok! :D

Ön pedig fülkeellenfordalmár?

No meglátjuk mi lesz a tavaszi utcára vonulással...

#6 GottSohn

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 254 Hozzászólás:

Elküldve: 28 November 2010 - 06:42 PM

Hja, Te is fülkeforradalmár vagy, nem?... - Tehát bedőltél az adócsökkentés ígéretének.

Hajrá Magyarország, hajrá magyarok! :D

View Post56Akela, on 2010 Nov 27, 21:15, said:

Nincs is miért irigyelni, de nem vagyok félrevezetett!

Éppen olyan nehéz nekem is, mint a legtöbb polgártársamnak.

Viszont muszáj törleszteni az adósságállományt, muszáj tartani a százalékokat. Nem könnyű!

Bízni kell GottSohn úr, és tenni! A szájtépésből nem lehet megélni!

#7 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2010 - 09:15 PM

View PostGottSohn, on 2010 Nov 27, 09:25, said:

Összefogás van, a FIDESZ vezetői között... - a szavazók le vannak szarva, nem irigylem a Hozzád hasonló félrevezetetteket. :D

Nincs is miért irigyelni, de nem vagyok félrevezetett!

Éppen olyan nehéz nekem is, mint a legtöbb polgártársamnak.

Viszont muszáj törleszteni az adósságállományt, muszáj tartani a százalékokat. Nem könnyű!

Bízni kell GottSohn úr, és tenni! A szájtépésből nem lehet megélni!

#8 GottSohn

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 254 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2010 - 10:25 AM

Összefogás van, a FIDESZ vezetői között... - a szavazók le vannak szarva, nem irigylem a Hozzád hasonló félrevezetetteket. :D

View Post56Akela, on 2010 Nov 26, 19:45, said:

Talán nem. Én remélek!

Az összefogás még nem igazán körvonalazódik, ez tény.

Advent is azt sugallja, szeressük egymást!

#9 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 26 November 2010 - 07:45 PM

View PostGottSohn, on 2010 Nov 26, 11:16, said:

Ami most van, nehezebb lesz túlélni,,, :D

Talán nem. Én remélek!

Az összefogás még nem igazán körvonalazódik, ez tény.

Advent is azt sugallja, szeressük egymást!

#10 GottSohn

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 254 Hozzászólás:

Elküldve: 26 November 2010 - 12:16 PM

Ami most van, nehezebb lesz túlélni,,, :D

View Post56Akela, on 2010 Mar 24, 13:00, said:

Néhány nap hiányzik már csupán ahhoz, hogy lezáruljon a "kormányválság" óta eltelt két év, és ezzel együtt természetesen a négy év is!

Új fejezet következik hamarosan az Ország -és igen, az én- életében/életemben!

Hogyan látják vajon azok, akik itt megszólaltak most újraolvasás esetén megszólalásaikat?

Volt egy kis időm, és én elolvastam ezt a pár oldalt. Azt gondolom, hogy rendkívül nehéz két (négy) éven vagyok túl.
Hálát adok Istennek, családomnak, barátaimnak, a bölcsebbeknek és megértőbbeknek, hogy sikerült túlélnem!

Az "átélés" öröme nagyon kevésszer adatott meg, remélem másoknak ebből gyakrabban kijutott!

Úgy gondolom, hogy csak jobb következhet!

Kívánok ehhez mindenkinek Erőt, Egészséget, még több Tisztességet, Becsületet és HITET az összefogás és a szeretet reményében!

#11 puzsu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2323 Hozzászólás:

Elküldve: 12 September 2010 - 02:05 PM

Evidens, hogy csak játék az életünk és még mindig az a régi kirekesztő, kizsákmányoló játék van napirenden, de azért érdekes megfigyelés, hogy a Földnek ugye nincsenek oldalai, mert gömb és a világ meg folytonos változás és semmi sem stabil benne! Vagyis bár még nincs itt a Kánaán, de talán mégis affelé tartunk, hiszen a korábban is említett technikai fejlődés, az egyre elérhetőbb és gyorsabb információ tömeg, az ésszerűség, mint szervező erő, szvsz egyre inkább kényszeritő erővé válik és a kollektív tudatalatinkban meg ott él az az erős társadalmi elvárás, hogy a lehetőségek bővülésével mindenkinek jobb legyen! Aztán mostanság az előbbiek okán egyre közelebb is került ehhez a világ, de persze csak akkor, ha a józan ész győz az eszetlen és értelmetlen pocsékolás, birtoklási és uralkodási vágy fölött! :angry:

#12 puzsu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2323 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2010 - 04:30 PM

View Postunited0, on 2010 Apr 05, 18:00, said:

Bevégeztetett!!!! A 8 év baromságokból,hazugságogból,böszmeségekből vége. VÉSSÉTEK AZ AGYATOKBA. Szégyeljék magukat azok is, akik 8 éve asszisztáltak, hazudtak a szoc-lib.majmoknak. Ámen...............

Hát ez van! A rendszerváltás előtt még lehettek nyugis és szép éveink és jött az a becsapós 20 év, amikor megtanulhattuk mire képes az ember a szabadság álarca alatt. Innentől pedig azok a zűrös évek jönnek, amikor sohasem tudhatjuk majd, hogy mit hoz a holnap és aztán talán megérhetjük a bölcs szemlélődés idejét is, hiszen csak egyszer élünk.
Ne várd a májust!

#13 united0

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 257 Hozzászólás:

Elküldve: 05 April 2010 - 06:00 PM

Bevégeztetett!!!! A 8 év baromságokból,hazugságogból,böszmeségekből vége. VÉSSÉTEK AZ AGYATOKBA. Szégyeljék magukat azok is, akik 8 éve asszisztáltak, hazudtak a szoc-lib.majmoknak. Ámen...............

#14 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 25 March 2010 - 08:57 AM

View Postpuzsu, on 2010 Mar 24, 16:19, said:

...
a tüntető kézfogásmellőzés is!
...

Ha a kézfogás a BÉKE-JOBBOT (megbocsájtás jele) jelentené, nem csupán protokollt, biztosan lenne súlya!

#15 puzsu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2323 Hozzászólás:

Elküldve: 24 March 2010 - 05:19 PM

Igazad van!
"Az a baj a világgal, hogy az okosok tele vannak kétségekkel, a hülyék viszont tökéletesen magabiztosak." /Bertrand Russell/

Pedig egy dolgot jó lenne ha megértenének nem csak nálunk, hanem mindenütt a világon! A Marx és Engels által leírtak semmivel nem rosszabbak bármely más társadalmi-gazdasági elméleti modelleknél, csak gyorsan lejáratták olyan emberkék, mint Lenin, Sztálin, Rákosi, Kádár stb. és csak azért, mert önös, zsugori, nagyravágyó érdekeik és hataloméhségük ezt diktálta nekik! Persze ugyanúgy igaz ez a jobboldalra is és bárhol nézünk körül történelmileg, látható mennyire mindegy, hogy minek nevezzük a rendszert, királyságnak, kommunizmusnak, kapitalizmusnak, polgári demokráciának vagy éppen népi demokráciának, vagy köztársaságnak, mert nem ez számit, hanem a rendszert "működtető" emberek milyensége!
A hiba oka ha tetszik, ha nem, de mindig az adott rendszert mőködtető emberekben keresendő és ezt kéne mindenkinek egyszer és mindenkorra megérteni! Ezért teljesen felesleges és értelmetlen /max. a tudatlan tömegek félrevezetésére jó! / a komcsizás, fasisztázás, zs*dózás, romaozás és egyéb demagóg megnyilvánulás, tehát a tüntető kézfogásmellőzés is!
Szerintem a magyar elit sajnos tényleg a mi elitünk, mi termeltük ki őket és nem könnyen tűnnek el a színről! Azért nem, mert ahogy a cirkuszban is meg tud maradni a bohóc, ha ő a tulaj, vagy az igazgató unokaöccse, így a mi politikai elitünk is meg tud maradni, amíg a működés szabályozása ilyen. :)

#16 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 24 March 2010 - 01:00 PM

Néhány nap hiányzik már csupán ahhoz, hogy lezáruljon a "kormányválság" óta eltelt két év, és ezzel együtt természetesen a négy év is!

Új fejezet következik hamarosan az Ország -és igen, az én- életében/életemben!

Hogyan látják vajon azok, akik itt megszólaltak most újraolvasás esetén megszólalásaikat?

Volt egy kis időm, és én elolvastam ezt a pár oldalt. Azt gondolom, hogy rendkívül nehéz két (négy) éven vagyok túl.
Hálát adok Istennek, családomnak, barátaimnak, a bölcsebbeknek és megértőbbeknek, hogy sikerült túlélnem!

Az "átélés" öröme nagyon kevésszer adatott meg, remélem másoknak ebből gyakrabban kijutott!

Úgy gondolom, hogy csak jobb következhet!

Kívánok ehhez mindenkinek Erőt, Egészséget, még több Tisztességet, Becsületet és HITET az összefogás és a szeretet reményében!

#17 united0

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 257 Hozzászólás:

Elküldve: 08 June 2009 - 09:36 PM

Gerinctelen Banda !! Még normálisan sem tudtok vesziteni.Szánalmas senkik vagytok,Magyarország szégyenei!!TAKARODJATOK!! NE LOPJÁTOK EL a még maradék pénzt is.BEVÉGEZTETETT...........Utolsó felvonás következik!4

#18 puzsu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2323 Hozzászólás:

Elküldve: 30 May 2009 - 11:56 PM

Először magaddal számolj el! :rolleyes:
Szvsz most az tenne jót az országnak, ha a családanyák háztartásvezetését, gyereknevelését ismernék el inkább valódi munkának és fizetnék meg a bölcsődék és óvodák veszteséges működtetése helyett.... ;)

#19 united0

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 257 Hozzászólás:

Elküldve: 29 May 2009 - 03:16 PM

VÁRJUK A JOBB JÖVŐT!!!! ELÉG KÖZELINEK TÜNIK. ELSZÁMOLTATÁST!!!!

#20 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 18 April 2009 - 10:51 AM

Ha AZ ÖSSZEHARÁCSOLT vagyon fogalma azt takarja, hogy tisztességtelenül lett megszerezve, akkor valóban jogosnak tűnik a visszavételi javaslatod Puzsu kedves. a harácsolásnak eleve nincs sok pozitív tartalma.

Ha mondjuk az ÁLLAM rendelkezne a vagyonnal, akkor biztos, hogy lehetne miből finanszírozni a válságot, de úgy látom, hogy az "államkassza" üres. Ennek több oka lehet, talán az egyik az, hogy rosszul, nem megfelelő helyekre harácsol.

Tehát kijelentheti ma valaki Magyarországon, hogy "AZ ÁLLAM ÉN VAGYOK" ?

A másik kérdéshez pedig az árubőség kapcsán:

Aki akarta az elérte a rendszerváltás óta azt, hogy legyen egy átlagos autója, átlagos lakása, átlagos életszínvonala.

Most ezt kell fenntartaniuk, megtartaniuk, ami elég körülményesnek tűnik. Valamiről le kell mondani.

Mondjuk hiába szeretnék rolex karórát, ha nekem az omega kipucolására sincs pénzem...

View Postpuzsu, on 2009 Apr 17, 11:11, said:

...
Akkor talán mindenkitől vegyük gyorsan vissza az összeharácsolt vagyont...
Vajon milyen kor az, ahol az árúbőség nem öröm???? :rolleyes: