Ugrás a tartalomhoz

Szombathelynek-ÚJ SZINHÁZAT

8 replies to this topic

#1 Yokin Chatlin

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 292 Hozzászólás:

Elküldve: 16 July 2005 - 01:01 PM

Nagyon jó a felvetés, csatlakozom, egy IGAZI SZINHÁZ KELL SZOMBATHELYNEK !
Félre a sok kisstílűséggel ! - a cégek jutalomként adhatnák a szinházjegyet a dolgozóiknak, így a látogatottság is folyamatosan ilyen formában is biztosított lehetne. Üdv. Yokin

#2 Bo-Ky

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 18 January 2005 - 09:48 PM

gerbi, még egy gondolat a felvetettekre. Ha a konkurrenciát és mindenkit mindenben olyan szinten kívánunk figyelembevenni, ahogy leírta, akkor az egy nagyon komoly visszahúzó erő lenne a vállalkozások alapításában is. A konkurrencia hatalmas út, mégis megférnek normálisan egymás közelében a felek, de hogy pld. saját városukban  a szálloda és étteremtulajdonosok ne szorgalmaznának egy SZINHÁZAT el sem tudom képzelni, hiszen egy szinházi előadás után esetleg egy vacsorára, vagy vidékről éppen valamelyik szállodájába foglalnának szobát.... szóval körforgás van és lenne.

#3 Bo-Ky

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 18 January 2005 - 09:42 PM

Való igaz, adót  k e l l  fizetni, mégis élő példa a cunami áldozatainak a megsegítésére szánt, adakozott sok millió forint.  Adót fizetni.... egyszer kicsit ettől is el kellene rugaszkodni, ez kötelezettség, de miért ne lehetne kezdeményezőkészség a SZOMBATHELY SZINHÁZÁÉRT, azért pld., hogy az itt végzett fiatalokat ez is vonzza a helyben maradásra, helyben család alapításra. Szóval én úgy gondolom a panaszokon, megállapításokon túl tenni is érdemes valamit, néha ahogy azt GERBI írta, talán pont nekünk Magunknak, szombathelyieknek...
Összefogással, erős akarattal együtt mindig erősebb a befolyásolás a hatalomra is, az Önkormányzati döntésekre is.
A sok kishitűség mellett elvész a lényeg, a jövő.  Örülök hozzászlásuknak, ez egy jó team-munka kezdete, egy jó megbeszélés, folytatjuk ugye? - hátha még valami kis eredménye is lesz: egy igazi szinháza Szombathelynek....

#4 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3134 Hozzászólás:

Elküldve: 17 January 2005 - 10:05 PM

A vállalkozóknak nem az a dolguk, hogy színházat építsenek, hanem hogy adót fizessenek. Aztán aki az adót a köz megbízásából beszedi, majd szépen eldönti, épít-e belőle színházat. Kaposvár, Sopron, Békéscsaba, Veszprém, Szolnok  kisebb lélekszámú városok, mégis van színház. Ha a városnak kellene, biztos Szombathelyen is lenne. Nem tudok visszaemlékezni olyan városvezetésre, amelyik komolyan gondolta volna, hogy színházat épít. Még a Kádár-korszakban sem volt komolyan téma. Most meg, hogy négyévenként más uralkodik, még nehezebb a helyzet, hiszen nem lehet napok alatt színházat építeni. Ahogy a mostani városvezetés épít sportcsarnokot, a következő talán épít színházat. Vagy ki tudja...
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#5 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 16 January 2005 - 10:08 PM

Az említett kiegészítő tevékenységek jónak hangzanak -pl. konferenciák lebonyolítása-, ezekkel már valóban lehetne kompenzálni a kezdeti lelkesedés után leülő színházlátogatási kedvet. Sok vállalkozó azonban elkötelezett valamely más vállalkozó, vagy üzletember irányába. Ha van köztük hoteltulajdonos (nagy valószínűséggel van), akkor ők nem támogatnák nyíltan a színházat a konferenciatermekkel, hiszen konkurenciát jelentene az éppen élénkülő konferenciahelyszín-piacon.

A párommal mi is többször jártunk színházba Kaposváron, Budapesten és külföldön. Bevallom, ha van rá lehetőség elmegyünk, de ha nincs nem érzem hiányát.

A tapasztalatom pedig az, hogy a jómódúsággal nem nő egyenes arányban az adakozási kedv...

Arra is emlékszem hogy általános iskolában többször is vásároltam téglajegyet. Ezt akár most is meg lehetne próbálni a munkahelyeken. Pl. 1000 Ft/téglajegy. A komolyabb összegeket adakozók nevét pl. márványtáblába lehetne vésetni, így megőrizve tettüket az utókornak. Ez is lehetne motiváló tényező sokaknak.

Nem ismerem a városvezetés hozzáállását a dologhoz, de valakinek el kellene kezdeni nyomni a színház ügyét és kicsit meg kellene kavarni az állóvizet. Csak mindannyian arra várunk hogy jöjjön az a Valaki, holott lehet hogy éppen mi vagyunk azok

#6 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3134 Hozzászólás:

Elküldve: 16 January 2005 - 08:56 PM

Miért? Van régi színház? Amelyik még 150 éve leégett?
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#7 Bo-Ky

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 16 January 2005 - 08:40 PM

Örülök, hogy VALAKI reflektált a felvetésemre. Köszönöm. Sajnálom szkepticizmusát, bizonyára oka volt már erre, de ez nem visz előre, hanem legtöbb esetben véleményem szerint konzerválja a múltat. Jó kommunikációs statégiával fel lehetne mérni az igényt, természetesen abban a megfelelő alapot megjelölve, szinházi programok, stb.
Én úgy gondolom, hogy egy új szinház épületében, vagy szinházterében nemcsak szini előadások, hanem konferenciák is lebonyolíthatóak lennének, külön 2-3 olyan terem beiktatásával, amelyben 40-50 főt előadásokra színvonalas környezetbe lehetne fogadni - pl.  oktatás -.  Jó előkészítéssel, szervezéssel pl. vidékről, faluról kedvező díjazású, v. ingyenes autóbusz hozhatná, vihetné az érdeklődőket, stb....   Különösen színház szerető emberek voltunk míg nem költöztünk Szhelyre, ez az egy ami a legjobban hiányzik. A milliője is más egy kimondottan szinház céljára épült és berendezett épületnek, mint egy felújítottnak. Miért ne merne Vas megye népe nagyot álmodni - egy színházat. Talán gyüjthetnénk is, Matáv vonalon is kérhetne Vas megye támogatást. Nekem új ez a téma, de egyet tudok, rendszeres szinházlátogatók lennénk. Értem ez kevés, de tenni kell, hogy telt házas legyen, mint a koncertek.
Egy-egy különleges előadás meghozza a többi lemaradását a bevételéből. Ennek is kampány kellene, de jó. Pl. székeket, mármint ülőhelyeket a támogatóknak "eladni", örökölhetően, függően attól melyik sorban és ott hol helyezkedik el a szék, sikké kellene tenni, hogy 50-100.000 Ft/fő-ig az leköthető.
Vállalkozók, jómóduak úgy tudom sokan vannak Szombathelyen. Egy sem venné sznobságnak ez utóbbi lehetőséget. Üdvözlöm és kívánom nyerje vissza hitét e témában.

#8 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 16 January 2005 - 05:53 PM

Én szkeptikus vagyok ebben a témában. Szerintem nincs akkora közönség, aki fent tudná tartani. A napokban ment a sírás-rívás, hogy jajj, eladták a sárvári mozit, nem lesz többet mozi a városban. Azért arra kíváncsi lennék hogy akik most sírnak-rínak mit tettek a moziért? Elmentek havonta legalább egyszer moziba? Mert az előadásonként átlag 8 nézővel tényleg ne tartsák nyitva, csak azért hogy legyen. A város nem kevés pénzt ölt bele a mozi támogatásába, feleslegesen. Félek ez lenne a színházzal is, de ne nekem legyen igazam.

#9 Bo-Ky

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 14 January 2005 - 11:48 AM

Sajnálom, hogy a város és a megye vezetése kishitű a szinház témában. Szívesen olvasnám azt a gazdaságossági számítást, amellyel egybevetették egy felújított, átalakított, színvonalas szinpadi és nézőtéri berendezéssel ellátott szinház költségvetését  egy  ú j  szinházépület költségvetésével. Bo-Ky
[CODE]