Ugrás a tartalomhoz

Hírek

108670 replies to this topic

#104621 koko111

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1138 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 01:41 PM

Aztán jöhet a Fradi, és amikor ott állunk a lelátón hatezren Lipcseit csodálva...
A többievel egyetértek.

#104622 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2603 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 12:47 PM

Ami még égetően fontos és halaszthatatlan kérdés a pálya! Ki kellene csikarni már végre a MÁV.-ból, hogy mit is akar a pályával! Mert hiába költenek a csapatra X milliókat évente, és vagyunk bármelyik osztályban, el fog jönni az a perc mikor azt foglyák mindani, hogy ebben a stadionban nem lehet mérközéseket játszani, sem az első, sem a másodosztályban, mert a lelátó a villágító berendezések életveszélyesek! Ki fog, kinek lesznek még +100 milliói évente, hogy felújítsák, vagy legalább szinten tartsák más tulajdonát? Cserébe pedig a MÁV. nem ad semmit! Ez pedig kökeményen az önkormányzat feladata lenne, hogy kikényszerítsék a MÁV. vezetésből, hogy végre rendezzék ezt a fontos kérdést! A köbükinek volt igaza tegnap este, amikor azt mondta, hogy valószínű lesz egy Szhely.-i miniszter a kormányban, + még ott vannak a képviselöink, a megyei és városi vezetőink, nekik kellene napont, hetente sürgetni és ha kell fenyegetni a MÁV. illetékes vezetőit. Ez pedig politika és most bizonyíthatják, hogy mi juttatuk őket oda és hogy értünk vannak!
TISZTELT VAS MEGYEI, SZOMBATHELYI ORSZÁGOS KÉPVISELŐK, VAS MEGYE KÖZGYÜLÉSÉNEK ELNŐKE, SZOMBATHELY MEGYEI JOGÚ VÁROS POLGÁRMESTERE!Kezdjenek végre tárgyalásokat a MÁV. vezetőivel és állapodjanak meg velük a stadiont éríntő kérdésekben!
Mindörökké HALADÁS! HAJRÁ HALI! MINDENT BELE!
http://www.bkozep.gportal.hu/

#104623 Hali++++

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 977 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 12:18 PM

Megértem és köszönöm is Dobány Lajosnak azt, hogy ragaszkodik a garanciához!

A jelenlegi csoport akkor adna pénzt a Halinak, ha ők megbízást, munkát kapnának az önkormányzattól. Mint például a Strabag. Ugye, ők több építési megbízást is kaptak, minek fejébe kaptunk 10 milliót.

Szerintem ez a csoport nem is akar garanciát adni, mondván: "ki lehet játszani". Így nem is kell befektető! Higgyünk a két szép szemüknek, vagy annak, hogy az a srác szombathelyi és Haladás szurkoló?

Tegyük fel: létre jön egy megállapodás 40 millió ft-ról, melyet havi leosztásban adnának. Októberben meg önkormányzati választások, jön egy másik banda. Nekik ugyancsak meg vannak a cégeik minden önkormányzati munkára. Így a támogató csoportunk önkormányzati munka nélkül maradna, a Hali nem kapná a pénzt, a játékosokat nem tudnák fizetni, ők meg feljelentenék a Haladást... a folytatást mindenki sejti.

Dobány úr nyilván hasonló okok miatt követeli a garanciát. Egyetértek vele. Kell az első osztály, de nem mindenáron és nem csak 1 évig.

Azért az elég szomorú volt, hogy az újabb fajta szponzorációs lehetőségről a Dobány is csak ott hallott előszőr.

Emlékeztek, amikor az ankét legelején az öltönyös fiatal srác félrehívta a Dobányt?! Na engem az a beszélgetés érdekelt volna igazán!
Szurkolói oldal: http://www.bkozep.gportal.hu

Az ördög nem alszik, csak bólogat.

A Haladás nem élet és halál kérdése. Sokkal több annál!

Ami nem öl meg, az erősít.

A mai magyar labdarúgásban a szurkoló nagy ívben le van szarva!

Ne nézzetek teljesen hülyének!

#104624 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3155 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 12:01 PM

Magyarra lefordítva: akkor most Selymest átvágták a befektetőjelöltek?

Talán nem is olyan komplikált az egész, mint ahogy Ti írjátok. Kellene egy normális vezetés, akinek az is a feladata, hogy szerezzen pénzt, akár szponzoroktól, akár befektetőktől. Két éve semmi se történt.

Ezt az állapotot az önkormányzat konzerválta azzal, amikor újra kinevezte ezeket. Tényleg azt hiszi valaki, hogy egy ekkora városban egyedül Dobány Lajos nem lop? Ezért bárki más alkalmatlan erre a posztra? Mert itt az az egyetlen követelmény, hogy ne lopjon? Szép kis vircsaft.

Szegény Lajos meg majd megkapja a kapitalista munka hőse kitüntetést, meg a különböző lelógó keresztek műanyag fokozatát, indoklás: ő az egyetlen a megyében, aki nem lop.
Magyarország jobban teljesít. Soros, migráncs, Brüsszel. Remélem, most jót írtam.

#104625 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2603 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 11:15 AM

Örülök, hogy a Dobány (Önkormányzat) ilyen határozott és azt akarja, hogy garanciákat is tegyenek az asztalra!
Örülök, hogy van(vannak) olyan helyi válalkozó(k) akik pénzt szeretnének áldozni a CSAPATra!
De az szerintem nem a jelenlegi ügyvezetö igazgató feladata, hogy megmondja ki, kik, mennyit szeretnének áldozni a csapatra és mit kérnek cserébe! Ez a leendő szponzor ( leendő tulajdonostárs) feladata lenne elárulni, hogy kik vagyunk, és mennyit akarunk adni, és milyen célokat szeretnénk és milyen garanciánk van arra, hogy ezt meg is tudjuk valósítan!
De elengedhetetlenül fontos minden Ft. és minden tenni akaró ember segítsége és ezeket el kell fogadni és cserébe megfelelő részesedést, beleszolást kell bíztosítani számukra! Szerintem ma Vas Megyében nincs v. nincsenek olyan válalkozok akik 100-120 millió forintot le tudnának rakni minden szezonra és az Önkormányzat 40 millió Ft.-al eggyütt előteremtsék azt a 140-160 millió Ft.-ot ami elengedhetetlenül fontos a stabil, folyamatos NB1-es tagsághoz!
De úgy gondolom, mindenképpen szakmai szerepet kell kapnia Selymes Tibornak mert az Ő múltja, kapcsolatai, ismeretsége, minndenképpen hasznára lenne a CSAPATnak! Sőt szerintem akármilyen változás is fog bekövetkezni, nem az Artner Tamás a megfelelő vezetőedző a CSAPAT számára! Ezirányban elengedhetetlen a változtatás!

#104626 Padrás

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 11:04 AM

Sziasztok!
Szerintem nevetséges ez az egész.Egy héttel ezelőtt Selymes
és "befektető csoportja" 160 millát igért.Elég a 49%-os tuljdonrész felkiálltással. Hozunk 8-10 nb1-es játékost,és röhögve nyerjük az nb2-öt.Ma: lesz 1-2 szponzor,de a Selymes legyen az edző.Kérdezem:A Selymes a soproni bukásán kivül(nevetséges edzéseket tartott)volt valaha,valahol (gyerek,serdülő,ifi,felnőtt)edző?Ha hozok 8-10 játékost akkor már nem is kell edző.
Volt már tapogatózás mindkét oldalról.
Első tárgyalás résztvevői Selymes oldalról: Szegner,illés z,Selymes,Hegedüs P.Nagy L.
+ 1-2 személy a háttérben, akiket igazából csak az ingatlan érdekel.
Ne hogy már megint belelépjünk valamibe!

#104627 Hali++++

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 977 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 09:17 AM

Először is. Örülök, hogy mégis elmentem tegnap. Kaptam olyan információkat, melyeket máshol nem szerezhettem volna meg. Jó volt látni, hogy ilyen "sokan" (a múltkori 15-höz képest) elmentünk. Néhány hozzászólás még tetszett is. A barna inges úr kirohanása a Dobány ellen viszont durva volt.

Annál mindenki többet tud, mint ami tegnap ott elhangzott. Remélem, amit hallottam az pár napon belül bekövetkezik. Mert az idő tényleg szorít...

Sokan szerették volna az Artnert is megkérdezni a szakmával kapcsolatosan. De ő inkább lelépett. Szerintem nem véletlenül...

Játékosokkal kapcsolatban a Nagy Laci azt mondta, hogy a Rózsával, Schimmerrel, Mihalecz-cel, Rajossal+még valakit említett, már leültek tárgyalni. Ők szívesen maradnának, csak hát a feltételek...

1 hete még hogy bizakodtunk, igaz!? Most egy halvány remény pislákol, hogy esetleg nemesebb célokért is küzdhetünk jövőre...
Szurkolói oldal: http://www.bkozep.gportal.hu

Az ördög nem alszik, csak bólogat.

A Haladás nem élet és halál kérdése. Sokkal több annál!

Ami nem öl meg, az erősít.

A mai magyar labdarúgásban a szurkoló nagy ívben le van szarva!

Ne nézzetek teljesen hülyének!

#104628 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3185 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 10:46 PM

Megtrötént...
Részben okosabb lettem. Azthiszem, rövid távon várhatjuk a királyfit, aki megcsókol minket, de nem jön, és így békák maradunk.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a szándékot látom abban az irányban, hogy jobbá kellene tenni a csapatot, de sajnos az anyagi háttérrel gondok lehetnek. Ami biztos:
- az önkormányzat nem ad el egyetlen százalékot sem anélkül, hogy garanciákat nem lát;
- a befektettő csoportnak nincsenek garanciái, sőt még azt sem lehet tudni, hogy azt pontosan kik is alkotják és mennyi pénzük is van összesen (a csoport képviselője elismerte, hogy a Ptk. szerint is hiteles ajánlatot nem is tettek).

A jelenlévő befektetők valóban kötődtek a halihoz, sőt eddig anyagi áldozatot is hoztak a csapatért. Nem hinném, hogy alapvetően a lenyúlás vezérelné őket.
Mivel a bankgarancia elmaradt az önkormányzat tulajdoni részt nem fog eladni. Az új verzió szerint - amiről egyébként még a Dobányt sem tájékoztatták- nem mint befektetők, hanem mint szponzorok fognak képbe kerülni, egyenlőre bizonytalan szerepkörrel és feladattal.

A jövőre nézve úgy gondolom, hogy alapvetően marad a csapat és néhány játékos érkezése várható részben hazánkból, részben Franciaországon kertesztül Afrikából (bár ez utóbbi csak pletyka, hivatalosan nem hangzott el). Feltéve persze, hogy megvalósul minden elképzelés.
Engem egyébként -mint mondjuk közgazdászt- a szponzorok nem nagyon győztek meg. Lehet, hogy azért, mert ha nekem valaki azt mondja, hogy egy bankgarancia könnyedén kijátszható és ezért nincs értelme, arról azt gondolom, hogy még életében nem kért (és kapott) bankgaranciát, vagy kur..va jó kapcsolatai vannak. Sajnos az a véleményem, hogy a tenni akaráson kívűl túl sok konkrétumot nem tudnak felmutatni, az önkormányzatnak meg ez édeskevés. Nekik jobb a mostani biztos középszerűség. És ebben a Horváth Zsolt állásfoglalását is figyelembe véve nincs különbség jobb- és balolal között.

#104629 csabesz

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 08:19 PM

Éjfélig van ideje,betartani a szavát!

#104630 koko111

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1138 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 06:52 PM

Lehet tudni, hogy hogyan döntöttek?A Selymes Tibi mára ígérte!Hajrá Hali!!!!

#104631 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1755 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 05:56 PM

Idézet (rolmen @ 2006-5-18, 11:09)
Na igen de miből igazolunk rútinos játékost?
Komolyan mondom ez a mindenki mindent mond,és nyílatkozik össze vissza mindent,aztán kiderül,hogy a kezdeti fellángolás alábbhagyott,ezmár egy kicsit sok,de szerintem nemcsak nekem.Kész röhelyely ez az egész megint.Kíváncsi leszek a mai ankétra,csak az a baj hogy a Dobányon kívül más nemlessz ott,őmeg csak a saját álláspontját fogja előadni,amit mindenki kívülröl fúj.Akkor lessz itt nb1-es csapat ha megnyerem a lottó 5-öst  

Én is kiváncsi vagyok! Ezért ott leszek és persze szombaton adok fel egy lottót is!  
A labdarúgás a szurkolókért van !!!

Szurkolói kérdőív eredménye:

https://docs.google....XFnLS1xX0k/edit

#104632 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2838 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 05:06 PM

Bíró petike szerintem nem fog ott maradni Pápán ha kiesnek valamit addig kombinál amíg jövőre megint nb1-esek lesznek. A pánzmosoda nem működik jól nb2ben. Vagy megveszi valakitől az indulási jogot vagy költözik.

Esetleg akkor lehet kivétel ha rászán 1 évet mivel ebből a harmatgyenge másodosztályból simán visszajutnának sajnos. Bár ő nem a türelméről híres.

#104633 Totti10

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 840 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 04:37 PM

Idézet (spawn @ 2006-5-18, 15:00)
Azt nem értem a Selymes helyett, miért nem hívjuk vissza a Bíró Pétert?  

Ez még viccnek is rossz lenne. Egyébként én a Bíró Pétert nagyon szívesen látom majd a Rohonci úti stadionban amikor a köveTkező bajnokságban a pápa tulajdonosaként kell majd végignéznie ahogy a Haladás elgázolja, megalázza és kiüti a csapatát. Legyen az bármilyen Haladás (a mostani csapat vagy a Selymes által átalakított), nagyon remélem hogy a játékosok kellőléppen átérzik majd annak a meccsnek az érzelmi jelentőségét, a pályán kell visszavágnunk ha máshol nem tudunk! Ennyit mindenképpen érdemel minden Hali drukker és maga a Haladás név, amin Bíró Petike és a köcsög pápaiak megannyi csorbát ejtettek. Mennyire várom már azt a napot... HAJRÁ HALI!!!!!

#104634 rolmen

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 554 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 03:02 PM

Idézet (Fortschritt @ 2006-5-18, 13:17)
"Akkor lessz itt nb1-es csapat ha megnyerem a lottó 5-ös"

Kérlek Rolmen, akkor legalább egy szelvényt vegyél!  

Hajrá Hali!
Hajrá Szombathely!

vettem én nemis egyet,de valahogy mindig más számokat húznak,énsemértem miért

#104635 spawn

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 03:00 PM

Azt nem értem a Selymes helyett, miért nem hívjuk vissza a Bíró Pétert?  

#104636 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2392 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 01:17 PM

"Akkor lessz itt nb1-es csapat ha megnyerem a lottó 5-ös"

Kérlek Rolmen, akkor legalább egy szelvényt vegyél!  

Hajrá Hali!
Hajrá Szombathely!
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#104637 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2838 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 12:30 PM

Ezt már egy ideje mindig eljátsszák, hogy majd igazolnak 4-5 minőségi futbalistát a holtszezonban aztán ha lesz belőle 1 max 2 annak már örülhetünk. Indoklás: nincs pénz.
Akkor minek ígérgetnek most is ilyen badarságot? Most van pénz vagy mi?

A kis Volit persze el tudták engedni egy olyan bagó összegért amiért pár hónapba egyesenbe jöttünk...
Amennyit érte lehetett volna kapni 1-2 év múlva az a csapat több éves költségvetése is lehetett volna.

#104638 rolmen

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 554 Hozzászólás:

Elküldve: 18 May 2006 - 11:09 AM

Idézet (koko111 @ 2006-5-17, 22:11)
Jó példa a Kaposvár szimpatikus saját faiatlokra építő csapat, olyan játékosokkal megspékelve akik tudják segíteni a fiatalok fejlődését.Mondjuk hosszútávon nem biztos hogy működőképes egy magyar középcsapat, akik igazából se fel se le nem tud elmozdulni, de egyenlőre ez legyen a célunk...Vagy ennél még több!

Na igen de miből igazolunk rútinos játékost?
Komolyan mondom ez a mindenki mindent mond,és nyílatkozik össze vissza mindent,aztán kiderül,hogy a kezdeti fellángolás alábbhagyott,ezmár egy kicsit sok,de szerintem nemcsak nekem.Kész röhelyely ez az egész megint.Kíváncsi leszek a mai ankétra,csak az a baj hogy a Dobányon kívül más nemlessz ott,őmeg csak a saját álláspontját fogja előadni,amit mindenki kívülröl fúj.Akkor lessz itt nb1-es csapat ha megnyerem a lottó 5-öst  

#104639 koko111

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1138 Hozzászólás:

Elküldve: 17 May 2006 - 10:11 PM

Jó példa a Kaposvár szimpatikus saját faiatlokra építő csapat, olyan játékosokkal megspékelve akik tudják segíteni a fiatalok fejlődését.Mondjuk hosszútávon nem biztos hogy működőképes egy magyar középcsapat, akik igazából se fel se le nem tud elmozdulni, de egyenlőre ez legyen a célunk...Vagy ennél még több!

#104640 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2603 Hozzászólás:

Elküldve: 17 May 2006 - 09:56 PM

Idézet (belabo @ 2006-5-17, 21:46)
A magyar labdarúgás már képtelen lesz odáig süllyedni, hogy a jelenlegi szemléletű szhelyi foci az első osztályba férjen. Nekünk a Gyirmót, meg a Felcsút a mérce, nem a Fehérvár, meg a Diósgyőr.

Ne a magyar labdarúgás süllyedjen, hanem nálunk változzon a szemlélet és erre jó lehet a Selymes, mert Ő azért játszott olyan közegben (országban, mint profi labdarúgó) ahol normálisan müködtek a dolgok a fociban! És igen is legyen a mérce egy Diósgyör, egy Kaposvár vagy bármelyik magyar elsőosztályú csapat! Mert abban azért közös a véleményünk, hogy lenne rá vevő (néző), hogy egy erős középcsapatunk legyen!