Ugrás a tartalomhoz

Hírek

107368 replies to this topic

#104621 Loyal

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 04:14 PM

Hülyeségnek tartom a szurkolói kör lépését.Egyébként mi is tervezzük kötött sálak készuitését,csak az a baj hogy mondjuk 50db alatt nem állnak neki..Most nekem is engedélyt kell majd kérnem ha azt akarom hogy legyen sálam?

#104622 vizy

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 438 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 04:08 PM

Tisztelt Szurkolótársaim !

Bizonyára Ti is emlékeztek arra,hogy anno a Wesselényi utcában működött egy Hali-Falco bolt,ami aztán sajnos meg is szűnt...
Idén nyáron 7-8 lelkes Hali-szurkoló úgy gondolta,megpróbál segíteni szükös anyagi helyzetben lévő csapatán.Kitaláltuk az 'ereklye-témát',de mivel a csapatnak kajára sem volt (nincs...) pénze,ezért többen a sajátjukat rakták bele.Magánszemélyek szerény összeget,előállító cégek önköltségi árat.Kijelentjük,hogy az előállítási költség feletti haszon minden esetben a csapatot illeti;ez így volt és így is marad!Mivel kis csapatunknak jelenleg is alig van pénze,ezért remélem,senki nem gondolja komolyan,hogy a címert le tudná védetni,az ugyanis nem kevés pénz...Viszont a kereskedelmi- és marketingjogok a csapat tulajdonában vannak.Ezen jogok gyakorlására a Szurkolói Kör egyik tagjának írásos engedélye van a Szombathelyi Haladás-tól.A többiek névtelenül vesznek részt az ereklyék árusításában és létrehozatalában.Úgy gondoltuk,ez egy olyan ügy,ami mellé mindenki odaáll és amivel a csapatot segíthetjük.Azt gondolom,senki nem mondta,hogy a másik sál nem néz ki jobban,hogy nem lehetne jobb cuccokat csináltatni,de ez elsősorban pénzkérdés,másodsorban mi azt gondoltuk,hogy a sapka,labda,sál - variációra sem lesz akkora igény,de szerencsére tévedtünk.Reméljük,továbbra is segíteni fogja mindenki a csapatot vásárlással és aki tud más módon.
Ha valakit ezek után még érdekel,a héten lesznek készen az öngyújtók,kulcstartók és a sörnyitók...

HAJRÁ HALI !!!

#104623 mcsmurf

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 40 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 02:45 PM

Itt nem arról van szó, hogy egy szurkoló saját használatra nem készíthet magának ereklyéket. Hiszen lehet hogy éppen nem tetszik neki az, amit eladásra kínálnak és ha van annyira kreatív és ügyes sokkal jobbat tud magának készíteni.

Itt arról van szó, hogy valaki/valakik egy cég címerével ellátott tárgyat készít és hoz forgalomba
1. írásos engedély nélkül
2. saját haszonra.

Ugyanis magyar jogszabályok szerint senki nem használhatja jogosan fel más címerét elözetes engedély nélkül.
pl. mindekinek engedélyt kellene a Szombathely város önkormányzatától kérnie, ha a város címerét fel szeretné rakni a névjegyére (ez egy jogi szemináriumon jött elö példaként)

Tehát az illetönek azt kellene tennie hogy felkeresi a vezetést és utólag engedélyt kér az eladásra, természetesen bizonyos jogdíjért ellenében. És ezzel le lenne az ügy zárva.
Mert biztos, hogy Olaszországban ez így megy mint azt vki említette.

#104624 rolmen

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 554 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 01:53 PM

Felejtsük el ezt a sál,meg sapka mizériát,nemtudom hányan vannak így vele de televan egy fél szekrény haladás ereklyével.most azért vettem sálat,címert ,meg polót,hogy ezzelis valamelyest segítsem a csapatot,bárcsak tudnám többmillióval,dehát nemtudom.Aki úgyanúgy érez az akkor megveszi a szürkolói körtöl,hameg nemérdekli úgysevesz,deitt pereskedni,meg mittudom énmég mit csinálni nemsok értelme lenne.Igyis van gondunk elég a csapattal,akkormég egymásnak is esünk,lassan meg szúrkolóse lessz,akkor aztán senki nemvesz semmitse.

#104625 Miltiades

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1291 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 01:26 PM

Nem venném dehogy!
Csak elne essél mert akkor törött kézzel nehezzel tudnád forgatni a tollat müsor közben...!

#104626 prospero

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2074 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 12:24 PM

Idézet (Miltiades @ 2005-10-17, 12:18)
Tényleg nevetséges ez a sál mizéria!
Örüljünk neki, hogy legalább több féle sálunk is lehet...!

Te Miltiades!

Három hete minden nap megbotlok egy láda Hinkenbe az előszobámba. Nem vennéd a lelkedre gondolom ha eltörne a bokám .
A HALI TV a Nyugat.hu-ra költözött.

#104627 Miltiades

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1291 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 12:18 PM

Tényleg nevetséges ez a sál mizéria!
Örüljünk neki, hogy legalább több féle sálunk is lehet...!

#104628 IRR

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 440 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 12:13 PM

Üdv!
Nem nagyon szoktam fórumokra irogatni, mert az internet szurkolásból már elegem van.de ezt a "sál" témát nem tudom szó nélkül hagyni!
1. Miért ne csináltathatna más is sálakat? Hangsúlyozom sálakat, mivel ezek a mostaniak csak nagy jóindulattal nevezhetők annak. Ha igazi sálakat akartok látni ajánlom ezt www.boysroma.it
2. Milyen dolog az, hogy a klubhoz kezdenek itt futkozni az emberek, meg jogi lépések meg még mit tudom én mi!
Láttátok ti már pl. egy olasz stadion környékét meccs előtt?
Minden csoportnak külön standja van!! Mindenki árulja a saját cuccait!
Ezért tart itt ma a Haladás tábor és az egész Magyar szurkolói kultúra mert ilyen nevetséges ügyek vannak.

Bocs a hosszú szöveg miatt!

Hajrá Hali!
What else are you gonna do on a Saturday?Sit in your fuckin' armchair wankin' off to Pop Idols?
Then try and avoid your wife's gaze as you struggle to come to terms with your sexless marriage?
Then go and spunk your wages on kebabs fruit machines and brasses?Fuck that for a laugh!
I know what I'd rather do. Haladás away. Love it!

haladas.protect.hu

#104629 Hali++++

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 977 Hozzászólás:

Elküldve: 17 October 2005 - 12:09 PM

Nem kéne ilyen hülyeség miatt pereskedni.
Eddig is készítettek a szurkolok sapkát, sálat. Saját költségen, saját maguknak.

Vihar a biliben.Aki akar úgy is vesz.
A másik csapattól amúgy tényleg nem volt fair ez a lépés. Elgondolkozhatnának...
Szurkolói oldal: http://www.bkozep.gportal.hu

Az ördög nem alszik, csak bólogat.

A Haladás nem élet és halál kérdése. Sokkal több annál!

Ami nem öl meg, az erősít.

A mai magyar labdarúgásban a szurkoló nagy ívben le van szarva!

Ne nézzetek teljesen hülyének!

#104630 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3134 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 09:17 PM

Ennyi erővel mindenkit be lehetne csukni, aki pl. piros-fehér-zöld zászlót csinált. Most mi legyen azzal, amit 20 éve csináltunk, mikor mentünk válogatott meccsre? Semmisítsem meg? Akkor meg jelképgyalázásért csuknak le.  
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#104631 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3151 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 08:52 PM

A haladás neve, címere egyáltalán jogvédelem alatt áll?
Mert ha nem, akkor aztán mindenki elmehet a sóhivatalba. Legfeljeb  kolumbiai módra lehet elintézni a konkurenciát.

Kishazánkban ezt is rendkívül amatőr szinten művelik. Eddig az volt a gond, hogy semmi nem volt. Most meg hirtelen más is üzletet lát benne, ami még nagyobb gond.
Mondjuk én olyan nagyon nem fedeztem fel a konkurenciát, csupán egy fehér alapon nyomtatott haladás sálat láttam valakinek a nyakában. Az elég újnak tűnt -és egyébként szerintem még szép is volt.
A legtisztább az lenne, ha a klub -ha már annyira nincs ideje foglalkoznia a témával- megpályáztatná azokat, akik ebben üzletet látnak. Aztán a legtöbbet ígérő nyer. Vagy pedig pár százezerért kiadná a jogot, hogy a jogvédett címerrel, névvel bárki előállíthatna relikviát. Aztán a piac majd eldönti, hogy ki fog megélni és ki nem.

A mostani "becsületkasszás" módszer hosszú távon nem tartható.

Egyébként két éve mi is vettünk (pontosabban gyártattunk) sapkákat (amikor még semmi nem volt) hali címerrel, felirattal. Most mi is törvénysértők vagyunk???

#104632 Egy szurkoló

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 22 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 08:17 PM

Szerintem örülni kéne annak, hogy valaki jár ki meccsre, és nem jogi lépéseket kéne tenni, hanem megbeszélni az illetővel!

#104633 prospero

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2074 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 07:12 PM

Igaz,hogy valami sál ügy van? Hogy valaki engedély nélkűl nyomatja ezeket?

#104634 Lewis

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1775 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 06:06 PM

Bocs, h offolok, de ezt meg kell kérdeznem.
Gabi, miért nem válalljátok (Robi és az Adrián) a génmintát??  

#104635 Loyal

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 03:03 PM

Sajnos ez igy van.A lelátón 0 hangulat,és ettöl már én is szarul vagyok.

#104636 Totti10

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 840 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 10:09 AM

Hát igen az idén maximum a középmezőny lehet a cél. A feljutást próbáljuk meg jövőre. Talán akkor sikerül majd. Egyébként én a győzelem ellenére nagyon nem voltam megelégedve a csapattal. Egyszerűen irtózatosan szarul játszottunk és erre a játékra egyre kevesebben kíváncsiak. Szerintem az idén most voltunk a legkevesebben meccsen. Ráadásul a srácok ezzel a játékkal azt a kevés nézőt sem tudják tűzbe hozni a lelátón. Pl.: lőttünk két gólt, és a góloknál szinte semmi öröm nem volt a lelátón, mindenki nyugtázta hogy gólt lőttünk és ennyi. Ez régen nem így volt. Semmi hangulat a meccseken, és ez elkeserítő. Egyszwerűen már nem olyan jó dolog Hali meccsre járni.
Ettől függetlenül én kint leszek a következőn is mert szeretem a csapataom!
Hajrá Hali!

#104637 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3151 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 09:36 AM

A játék mondjuk hagyott némi kívánnivalót maga után. Ismét elpuskáztunk vagy féltucat nagy helyzetet, néhány poszton meg szinte fáj, hogy kik játszanak.
Kár leírni, mert úgyse érdekel senkit. De azért a Tebeli nem játszotta volna végig a mérkőzést, ha nincs a Babati kiesése (a bíró emberelőnyből emberhátrányba alligha küldött volna minket). Az Imre cseréhez lassan az atomórát lehetne igazítani, miközben szerintem tegnap az egyik legjobb volt (ellentétben a honlap osztályzataival). Szerintem balfasz ez az edződuó, bár vannak akik szerint szándékosan csinálják.
A Hujber ügyesen mozgott (csak fel ne figyeljen rá az Inter), és a fiatalok láltalában támadóbb szellemben lépnek fel (mondjuk meg is fizetik néha az árát). A Sallért, Jagodicsot, Guzmicsot is többet kellene foglalkoztatni. Középcsapat velük is simán leszünk, többre meg jelenleg úgysem vagyunk képesek.

#104638 prospero

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2074 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 09:30 AM

SZOLNOKI MÁV-MONDI–KARCAG-BEREGFÜRDŐ 5–0 (1–0)

Valaki segítsen nekem! Itt ki játszott kivel? És hol van Mondi?

#104639 prospero

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2074 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 09:26 AM

Végre nyertünk és ez jó. Az Ábel Anita meg megházasodott, ez meg nem érdekel.

#104640 Timo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 657 Hozzászólás:

Elküldve: 16 October 2005 - 09:16 AM

A tegnapi meccset megérdemelten és biztosan nyertük, de ehhez kellett egy gyámoltalanul játszó ellenfél. Ezt a meccset teljesen nyugodtan nézhettük, én legalábbis nem éreztem, hogy az ellenfél gólt tudna rúgni, ráadásul durva védelmi hibákat követtek el, segítve minket.
A játékunk azért messze nem volt tökéletes, ezt nem szabad elfelejteni. Amit még problémának láttam, hogy elég gyorsan elhasználtuk a három cserénket (Baráthét persze értem, de nem tudom, mennyire volt indokolt a másik kettő), így azért elég kellemetlen helyzetbe hoztunk magunkat, de az ellenfél kapusa és Balassa Peti lerendezték a meccset.
Csak a Hali!