Ugrás a tartalomhoz

Botrányos tisztújítás a szombathelyi Fideszben

96 replies to this topic

#41 Guest__*

• Guests

Elküldve: 06 June 2001 - 10:31 PM

Összegyűjtöttem Nektek, hogy milyen pletykákat lehet hallani a városban a Fidesszel kapcsolatban…1. A várost gyakorlatilag az évszázad adócsalásával gyanúsított Raszter Kft. (Sákovics, Kövesdi fideszes képviselőkkel az élen) irányítja. 2. 1998 óta ez a cég különböző technikákkal többszáz-millió forintot lopott el a városkasszából.3. A Raszter 3-4 millió forintért már több fideszes önkormányzati képviselőt (Bukits Miklós, Horváth Zsolt, Rettegi Attila) a hűbéresévé tett.4. A Fidesz tisztújítása Dr. Kövesdi Zoltán forgatókönyve szerint zajlott. Ő a Raszter esze, így az ő feladata volt, hogy kidolgozza, hogy hogyan érvényesülhetnek a legjobban a cég érdekei a Fideszben.5. A Raszternek olyan polgármesterre van szüksége, aki mellett nyugodtan lophatnak, csalhatnak. Erre jó Dr. Szabó Gábor, ezért a céljuk Szabó újraválasztása.6. Olyan Fidesz-elnökre van szükségük, akit kötélen rángathatnak, így el lehet érni, hogy a Fideszből a nyelvvizsgaügye miatt kizárt Szabó Fidesz-jelöltként induljon. Erre jó Rettegi Attila.7. A siker érdekében kerestek egy megvesztegethető Fidesz-vezért, aki helyben az ő elképzeléseik mellett kardoskodik. Ő lett Rogán Antal.8. Rettegit és Rogánt is lepénzelték. Bukits Miklóst, Horváth Zsoltot már régen. Szabót még régebben.9. A tisztújításban fontos szerepet játszott Oké, azaz Horváth József atya is, aki több képviselővel is jelen van a szombathelyi közgyűlésben: az ő embere Rettegi Attila és Horváth Zsolt. 10. Horváth József szeret kis pályázatokon sok pénzt nyerni, ezért van szüksége a politikusokra. A munka még hatékonyabb, ha Rettegi vagy Horváth Zsolt az elnök, így az ő érdekei egybeestek a Raszter Kft-ével. 11. Oké atya Rogán Antalnál és Harrach Péter szociális miniszternél lobbizott Rettegi elnökké választása érdekében. 12. Oké atya üzletember, nem pap. Erre utal az is, hogy Oké atyának élettársa és gyereke van. A gyerek egy korábbi élettársától született.13. Az új városi Fidesz elnök, Rettegi Attila által vezetett iskolában súlyos pénzügyi visszaélések történtek.14. Retteginé férje középiskolájában általános iskolai tanárként, tehát a megfelelő képesítés hiányában tanít.15. Dr. Gyimesi József fideszes országgyűlési képviselő tanácstag volt.16. Dr. Gyimesi József vezető szombathelyi MSZP-sekkel közös telekspekulációs ügyekben és privatizációs visszaélésekben érintett.17. A sajtó azért nem ír ezekről, mert őket is lepénzelték. Lepénzelte a Raszter és lepénzelte a Fidesz-vezetés is, mert túl kellemetlen lenne nekik, ha kiderülne.Hát ilyeneket lehet hallani. Reméljük, mindebből semmi sem igaz!

#42 Guest__*

• Guests

Elküldve: 07 June 2001 - 12:26 AM

Tisztelt Rettegi Attila!Szeretném megköszönni azt, hogy válaszra méltatott. Igaz, hogy nem a konkrét kérdéseimre kaptam konkrét válaszokat, de azt gondolom a közhatalmat gyakorló politikus és a pórnép kommunikációja között már az is nagy eredmény, ha egyáltalán válaszra méltatják az alattvalókat. Szép és finom elv, ha a politikus-féle azt gondolja, hogy a köznép tartsa magát távol a politikától. De mi történik, ha a politika nem tartja magát távol tőle? Az Ön válasza tudatosította bennem azt a hatalmi gőgöt, mely kellően figyelmeztetett arra, hogy olyan pályára tévedtem a kérdéseimmel, amely zavarja Önt. Faldöngetésként zavarták a kérdéseim azt az elefántcsonttornyot, amelybe visszahúzódva – véleményem szerint – Önmagát zárta be. Pedig továbbra is azt gondolom, mint kérdéseimnél fentebb leírtam: az embereknek veleszületett, a magyaroknak pedig írott törvénnyel is megszentelt jussa, hogy szabadon szóljon és kérdezzen. Sajnálatos, hogy nem mindenki, és Ön sem így gondolja.Száz esztendővel ezelőtt csak a legélesebb elmével bírók sejtették meg azt, amit ma minden ember tud, és nap, mint nap, sőt a nap huszonnégy órájában a saját bőrén megtapasztal, ez pedig nem más; mint a vezető politikus elhatárolódása az egyéntől és az egyénekből álló társadalomtól. Pediglen akármi is történik, arról az aranyigazságról nem szabad(na) megfeledkezni, hogy a politika és a politikai hatalom miképpen nem nélkülözheti az értelem és a bölcsek tanácsát, azonképpen legkevésbé nem nélkülözheti a szuverén egyén(ek) véleményét sem.Rettegi Úr! Ön szerint kell-e javítani ott, hol csapnivaló az egész?Az elhallgatások, a ki nem mondott gondolatok, a rosszul értelmezett tapintat árnyékában súlyos előítéletek tenyésznek, és be nem gyógyult sebek gennyednek. Ha úgy teszünk, mintha minden rendben volna, ha a sokszor oly kegyes időre bízzuk a megoldást, akkor ez nem más, mint törvényeink szellemének és a gondolkodó emberi létünknek a megcsúfolása. A modern demokrácia végeredményben a polgár, a műgonddal alkotó ember életformájának győzelmét is jelenti a magát hatalmi helyzetekben kiélő, és reprezentáló zsarnokok felett.Bibó prédikátori igéje úgy fogalmaz, hogy az igazi demokrácia nem szükségszerű erőfeszítés, hanem csupán jóakarat kérdése. Ahhoz, hogy beléphessünk egy hátsó gondolat nélkül működő konszenzusok világába, nem elég a puszta jog és az alapszabály kötelezése, sem a külső törvény. Ehhez egyedül jóakarat, belső racionálisan nem megpreparálható úgymond isteni törvény hozhat számunkra újat, és nem mást, mint; a meg nem becstelenített demokráciát. Ez ma az egyedüli lehetséges kijárat az elefántcsonttornyából. És szintén ez a példaszerű belső út is. Mind egyéni-, de egyben mind közösségi út is, melytől egyedül remélhető, hogy bármi is közös céllá, magatartássá és tenni akarássá összegződjék. Azt csakis magunknak lehet önismereti schulungok révén tudatossá tenni, hogy milyen sikerrel tervezhetjük érdemes megmaradásunkat. Pusztán megmaradni sokféleképpen lehet; de becsületes demokráciát tisztelő erkölcsös emberként aligha randevúzhatunk másképp a jövővel.Rettegi Úr! Az Ön retteg. Válaszaiból, kiderül az Ön félelme elsősorban saját pártja-, másodsorban a közvélemény felé mutatkozik. Fél, hogy nem képes megfelelni, és az elvárásoknak, valamint a terhek súlya alatt összeroskad. Ön fél Rogán Antaltól, fél a sokfelé szakadt Fidesz alapszervezettől, melynek az elnöke, és valamiért, ami nem került nyilvánosságra, de fél Balogh Józseftől is. Nem szerencsés, ha valakit félelmei vezetnek.Agyoncitáltuk már, hogy demokratának lenni annyit tesz, mint nem félni. De ez nemcsak azt jelenti, hogy nem félni a hatalomtól, az aktuális rendszertől, a pártoktól, a pártok elnökeitől, és ettől az egész nevesincstől. Főként, nem félni tisztán gondolkodni, nem félni akár önmagunkra rákérdezni, nem félni a ránk vonatkozó és hozzánk intézet kérdéseket őszintén megválaszolni. TEHÁT NEM FÉLNI, HANEM ÉLNI!Sz. L.Ui.: Azokra a kérdéseimre, melyekre nem, vagy csak részben válaszolt továbbra is várnám válaszát!

#43 Guest__*

• Guests

Elküldve: 06 June 2001 - 11:30 PM

Miért lenne az baj, ha lakossági fórummá válna ez a fórum? Hát nem arra törekszik a Fidesz, hogy minden lehetőséget megragadjon a választókkal való kapcsolattartásra?

#44 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 June 2001 - 02:51 PM

Miután igyekeztem néhány kérdést megválaszolni, ha lehet, visszahúzódnék, hiszen nem akarom a fórumot lakossági fórummá átalakítani.Ugyanakkor ha vannak kérdések, észrevételek hozzám, bárki nyugodtan írhat a reattila@drotposta.hu címre. Igyekszem majd válaszolni.Rettegi Attila

#45 Guest__*

• Guests

Elküldve: 02 June 2001 - 10:49 PM

Neked is ugyanazt üzenem, mint Dörmögő Dömötörnek.

#46 Guest__*

• Guests

Elküldve: 02 June 2001 - 06:00 PM

>Kár, hogy egy ilyen szar párt >szar országgyűlési képviselője vagy. Pedig >jóságos mackó benyomását keltetted a >plakátokon, ezért rád szavaztam, de >többé nem teszem. >>Tetszett a masnid. Bocs, lehet, az én hibám, de elveszítettem a fonalat. Kiről van szó? Ki az, akiről írsz?

#47 Guest__*

• Guests

Elküldve: 03 June 2001 - 02:25 AM

Hm, hát ez aztán a hozzászólás! Minden elismerésem!Kiváncsian várom én is dír Rettegi válaszát. DD

#48 Guest__*

• Guests

Elküldve: 11 February 2002 - 03:47 AM

Megnézheted itt a nyugat honlapján.Van köztük tolvaj tényleg több is, de az önkormányzatin majd láthatsz egy egész sereget.Üdv.: Géza

#49 Guest__*

• Guests

Elküldve: 07 February 2002 - 11:32 PM

Tudja valakik, kik a Fidesz jelöltjei? És tényleg tolvajok?

#50 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 January 2002 - 02:43 AM

Nyáron meglopott egy zsebtolvaj, de nem haragszom rá úgy, mint erre a korrupt bandára. Ő legalább nem mindennap az én pénzemből akar berúgni meg kurvázni és tudja, hogy nincs erkölcsi alapja sajtótájékoztatók meg ünnepi beszédek megtartására. A Fideszre nagyon ráfér, hogy veszítsen. Országosan is, de itt különösen! Hozzáteszem, 98-ban rájuk szavaztam és az eredeti céljaikkal máig is egyetértek. De a lopással, csalással, az egyeduralomra törekvéssel, minden és mindenki sárba tiprásával soha!Most kire szavazzak? Őszintén érdekel a véleményetek, mert nem tudom eldönteni. A meghirdetett célokat tekintve a Fideszre kellene szavaznom, de az előbbiek miatt egyelőre csak azt tudom, hogy A FIDESZRE SEMMIKÉPP. Igazából senkire sem tudok jó szívvel, de valakire fogok, mert "polgárhoz" úgy illik.

#51 Guest__*

• Guests

Elküldve: 02 January 2002 - 01:45 AM

Hirtelen felindultságomba elfelejtettem, hogy a válaszuk egy hónapos késésének az oka az ellenük folyamatban lévő vizsgálatok miatt lehetett, hisz állandóan a rendőrségre meg az ügyészségre kellett járkálniuk. De a várost azért elvezetgetik. Na.

#52 Guest__*

• Guests

Elküldve: 02 January 2002 - 01:39 AM

Van ezeknek botrány mindig. A csodafegyverüket a Sákovicsékat kerülgeti a bíróság meg az ügyészség rendesen. Az egyik ellen adócsalás és okirathamisítás miatt, a másik ellen meg zsarolás miatt van eljárás. Jó és fasza ez a Fidesz itt Szombathelyen. Lassan a fideszgyűléseket át kellene helyezniük az Ady téri műintézetbe, hogy össze tudjanak szedni mindenkit a jelenléthez.Szabó, Kövesdi, Rettegi, Vígh meg a Sákovics biztos be akarnak kerülni a Giniss Rekordok könyvébe, mert úgy látszik új fejezetet nyitottak a ki a leghülyébb, ki a leglopóssabb, a legkorruptabb versenybe.Ezek szar alakok mind és hülyék is, hogy öten egy kis ellenzéki párt sajtótájékoztatójára egy hónap múlva válaszolnak.

#53 Guest__*

• Guests

Elküldve: 31 December 2001 - 01:55 AM

móka az egész, a politika és ez a hercehurca, minden előre meg van rendezve, és a nép az Isten adta nép beszívja, ami kell ...

#54 Guest__*

• Guests

Elküldve: 30 December 2001 - 09:29 PM

Szerintem a szombathelyi Fidesz úgy szar, ahogy van. Most olvastam az SZDSZ sajtótájékoztatójára való reagálásukat... kegyetlenül hülye, tehetségtelen banda! Már abból is látszik, hogy egy kis ellenzéki párt véleményére egyszerre az egész vezérkar reagálni akar... ezek öten együtt érzik magukat egy súlycsoportban az SZDSZ-szel! Nem is kívánhatok mást, mint boldog új esztendőt és azt, hogy Szabó, Rettegi, Vígh, Kövesdi, Sákovics induljanak el egyéniben és kapjanak öten összesen 15%-ot (fejenként hármat)!Ja, és kinyalhatják a seggem.Amúgy minden jobboldali politikus hülye, hogy ezt a vérszegéy csürhét még nem söpörte le az asztalról. Hol az MDF? És a többiek?

#55 Guest__*

• Guests

Elküldve: 03 July 2001 - 12:37 AM

A fideszesek azt hiszik, hogy az oviban vannak a homokozóban, és azt játszák, hogy ki épít nagyobb várat és ki tudja ledönteni a másikét. Véletlen az indexről tévedtem ide, nem ismerem a szereplőket, sem a városotokat, de elég undorító a szavazási történet. Nektek Szombathelyen újra rendszerváltást kellene csinálnotok, hogy demokrácia legyen. Jobb pártot és becsületesebb politikusokat kívánok nektek! Sziasztok!

#56 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 June 2001 - 01:21 AM

Ha Rogán cselekedetét Rákosi elvtárs látta volna, vagy hallott volna róla csettintett volna egyet, és elégedett bologatások közepette megjegyezte volna, hogy ügyes a fiú, jó tanítvány, jó elvtárs. Aztán beajánlotta volna Sztálin elvtárshoz, hisz az ilyen emberek mindíg meg voltak becsülve abban a rendszerben.Ez lett volna akkoriban! De mi van most, és mit szól ehhez a Fidesz? Mert ha ez a Fidesznek így jó, akkor nekem (és talán sokunknak) meg a Fidesz nem jó.Ki tudja, lehet módosítani a választási törvényt úgy, hogy Rogán kedvére ikszelhessen a szombathelyi szavazófülkéket járva a 2002-es választásokon? Persze demokratikusan...Sziráky Lucy! Írhatnál már valamit megint, jó volt olvasni az írásaidat.

#57 Guest__*

• Guests

Elküldve: 26 June 2001 - 11:20 PM

Nézzétek, rogán tónink nem bent van ebben az ingatlanelosztóbizottságocskában. Kiváncsi lennék arra, hogy Vas megye, Szombathely város és az Egyházmegyei Karitasz ellen szavazott-e Debrecen javára?A sorozatos kiütések (pl. Kokó, SZDSZ) után egy hatalmas K.O. fogja érni a Fideszt is, legalábbis Szombathelyen.

#58 Guest__*

• Guests

Elküldve: 26 June 2001 - 06:55 PM

ujabb botranyszag kezd terjengeni, ajanlom mindenkinek a figyelmebe a nyugat.hu "Állami ingatlanok jóbarátoknak" c. cikkét, ez sem semmi, érdekes hogy ilyen nyiltan mehet itt a rablás, es nem kell hozza különösebb jóstehetség, de komolyan beleszólnak majd azoknak az ügyeibe is, akik most még némán tűrtek, mondván nekem nem fáj :)van erre egy kis szosszenetem, ime: elvitték a zs*dókat - nem szóltam, elvitték a romaokat - nem szóltam, elvitték a négereket - nem szóltam, de ha értem jönnek ki lesz, aki engem megved ...

#59 Guest__*

• Guests

Elküldve: 25 June 2001 - 09:46 PM

Elnézést, igazad volt!Tényleg bent volt a Vas Népében, felháborító a történet. Retteginek el kellene gondolkodni sokmindenen...

#60 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 June 2001 - 12:10 AM

Na ne hülyéskedj! Ilyet azért egy képviselő sem mer megtenni. Meghirdeti a fogadóóráját, aztán nem megy el és helyettesítteti magát. Ilyen nincs!Oké, azt elhiszem, hogy nem szabályosan lett elnökké választva, azt is elhiszem, hogy behódolt a vállalkozóknak, és azt is, hogy Rogán pajtás X-elt az érdekében. Azt meg több helyről hallottam, hogy az általa igazgatott iskola pénzügyi elszámolásával nics minden rendben, és úton útfélen magyarázza, hogy a gazdasági vezető a hibás, csak azt nem teszi hozzá, hogy az egyszemélyi felelős az iskola igazgatója vagyis ő. Szóval sok mindent elhiszek, de azt nem, hogy nem ment el a fogadóórájára. És azt sem, hogy ez bent lett volna a Vas Népében.