Ugrás a tartalomhoz

Botrányos tisztújítás a szombathelyi Fideszben

92 replies to this topic

#41 Guest__*

• Guests

Elküldve: 02 June 2001 - 10:49 PM

Neked is ugyanazt üzenem, mint Dörmögő Dömötörnek.

#42 Guest__*

• Guests

Elküldve: 02 June 2001 - 06:00 PM

>Kár, hogy egy ilyen szar párt >szar országgyűlési képviselője vagy. Pedig >jóságos mackó benyomását keltetted a >plakátokon, ezért rád szavaztam, de >többé nem teszem. >>Tetszett a masnid. Bocs, lehet, az én hibám, de elveszítettem a fonalat. Kiről van szó? Ki az, akiről írsz?

#43 Guest__*

• Guests

Elküldve: 03 June 2001 - 02:25 AM

Hm, hát ez aztán a hozzászólás! Minden elismerésem!Kiváncsian várom én is dír Rettegi válaszát. DD

#44 Guest__*

• Guests

Elküldve: 11 February 2002 - 03:47 AM

Megnézheted itt a nyugat honlapján.Van köztük tolvaj tényleg több is, de az önkormányzatin majd láthatsz egy egész sereget.Üdv.: Géza

#45 Guest__*

• Guests

Elküldve: 07 February 2002 - 11:32 PM

Tudja valakik, kik a Fidesz jelöltjei? És tényleg tolvajok?

#46 Guest__*

• Guests

Elküldve: 24 January 2002 - 02:43 AM

Nyáron meglopott egy zsebtolvaj, de nem haragszom rá úgy, mint erre a korrupt bandára. Ő legalább nem mindennap az én pénzemből akar berúgni meg kurvázni és tudja, hogy nincs erkölcsi alapja sajtótájékoztatók meg ünnepi beszédek megtartására. A Fideszre nagyon ráfér, hogy veszítsen. Országosan is, de itt különösen! Hozzáteszem, 98-ban rájuk szavaztam és az eredeti céljaikkal máig is egyetértek. De a lopással, csalással, az egyeduralomra törekvéssel, minden és mindenki sárba tiprásával soha!Most kire szavazzak? Őszintén érdekel a véleményetek, mert nem tudom eldönteni. A meghirdetett célokat tekintve a Fideszre kellene szavaznom, de az előbbiek miatt egyelőre csak azt tudom, hogy A FIDESZRE SEMMIKÉPP. Igazából senkire sem tudok jó szívvel, de valakire fogok, mert "polgárhoz" úgy illik.

#47 Guest__*

• Guests

Elküldve: 02 January 2002 - 01:45 AM

Hirtelen felindultságomba elfelejtettem, hogy a válaszuk egy hónapos késésének az oka az ellenük folyamatban lévő vizsgálatok miatt lehetett, hisz állandóan a rendőrségre meg az ügyészségre kellett járkálniuk. De a várost azért elvezetgetik. Na.

#48 Guest__*

• Guests

Elküldve: 02 January 2002 - 01:39 AM

Van ezeknek botrány mindig. A csodafegyverüket a Sákovicsékat kerülgeti a bíróság meg az ügyészség rendesen. Az egyik ellen adócsalás és okirathamisítás miatt, a másik ellen meg zsarolás miatt van eljárás. Jó és fasza ez a Fidesz itt Szombathelyen. Lassan a fideszgyűléseket át kellene helyezniük az Ady téri műintézetbe, hogy össze tudjanak szedni mindenkit a jelenléthez.Szabó, Kövesdi, Rettegi, Vígh meg a Sákovics biztos be akarnak kerülni a Giniss Rekordok könyvébe, mert úgy látszik új fejezetet nyitottak a ki a leghülyébb, ki a leglopóssabb, a legkorruptabb versenybe.Ezek szar alakok mind és hülyék is, hogy öten egy kis ellenzéki párt sajtótájékoztatójára egy hónap múlva válaszolnak.

#49 Guest__*

• Guests

Elküldve: 31 December 2001 - 01:55 AM

móka az egész, a politika és ez a hercehurca, minden előre meg van rendezve, és a nép az Isten adta nép beszívja, ami kell ...

#50 Guest__*

• Guests

Elküldve: 30 December 2001 - 09:29 PM

Szerintem a szombathelyi Fidesz úgy szar, ahogy van. Most olvastam az SZDSZ sajtótájékoztatójára való reagálásukat... kegyetlenül hülye, tehetségtelen banda! Már abból is látszik, hogy egy kis ellenzéki párt véleményére egyszerre az egész vezérkar reagálni akar... ezek öten együtt érzik magukat egy súlycsoportban az SZDSZ-szel! Nem is kívánhatok mást, mint boldog új esztendőt és azt, hogy Szabó, Rettegi, Vígh, Kövesdi, Sákovics induljanak el egyéniben és kapjanak öten összesen 15%-ot (fejenként hármat)!Ja, és kinyalhatják a seggem.Amúgy minden jobboldali politikus hülye, hogy ezt a vérszegéy csürhét még nem söpörte le az asztalról. Hol az MDF? És a többiek?

#51 Guest__*

• Guests

Elküldve: 03 July 2001 - 12:37 AM

A fideszesek azt hiszik, hogy az oviban vannak a homokozóban, és azt játszák, hogy ki épít nagyobb várat és ki tudja ledönteni a másikét. Véletlen az indexről tévedtem ide, nem ismerem a szereplőket, sem a városotokat, de elég undorító a szavazási történet. Nektek Szombathelyen újra rendszerváltást kellene csinálnotok, hogy demokrácia legyen. Jobb pártot és becsületesebb politikusokat kívánok nektek! Sziasztok!

#52 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 June 2001 - 01:21 AM

Ha Rogán cselekedetét Rákosi elvtárs látta volna, vagy hallott volna róla csettintett volna egyet, és elégedett bologatások közepette megjegyezte volna, hogy ügyes a fiú, jó tanítvány, jó elvtárs. Aztán beajánlotta volna Sztálin elvtárshoz, hisz az ilyen emberek mindíg meg voltak becsülve abban a rendszerben.Ez lett volna akkoriban! De mi van most, és mit szól ehhez a Fidesz? Mert ha ez a Fidesznek így jó, akkor nekem (és talán sokunknak) meg a Fidesz nem jó.Ki tudja, lehet módosítani a választási törvényt úgy, hogy Rogán kedvére ikszelhessen a szombathelyi szavazófülkéket járva a 2002-es választásokon? Persze demokratikusan...Sziráky Lucy! Írhatnál már valamit megint, jó volt olvasni az írásaidat.

#53 Guest__*

• Guests

Elküldve: 26 June 2001 - 11:20 PM

Nézzétek, rogán tónink nem bent van ebben az ingatlanelosztóbizottságocskában. Kiváncsi lennék arra, hogy Vas megye, Szombathely város és az Egyházmegyei Karitasz ellen szavazott-e Debrecen javára?A sorozatos kiütések (pl. Kokó, SZDSZ) után egy hatalmas K.O. fogja érni a Fideszt is, legalábbis Szombathelyen.

#54 Guest__*

• Guests

Elküldve: 26 June 2001 - 06:55 PM

ujabb botranyszag kezd terjengeni, ajanlom mindenkinek a figyelmebe a nyugat.hu "Állami ingatlanok jóbarátoknak" c. cikkét, ez sem semmi, érdekes hogy ilyen nyiltan mehet itt a rablás, es nem kell hozza különösebb jóstehetség, de komolyan beleszólnak majd azoknak az ügyeibe is, akik most még némán tűrtek, mondván nekem nem fáj :)van erre egy kis szosszenetem, ime: elvitték a zs*dókat - nem szóltam, elvitték a romaokat - nem szóltam, elvitték a négereket - nem szóltam, de ha értem jönnek ki lesz, aki engem megved ...

#55 Guest__*

• Guests

Elküldve: 25 June 2001 - 09:46 PM

Elnézést, igazad volt!Tényleg bent volt a Vas Népében, felháborító a történet. Retteginek el kellene gondolkodni sokmindenen...

#56 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 June 2001 - 12:10 AM

Na ne hülyéskedj! Ilyet azért egy képviselő sem mer megtenni. Meghirdeti a fogadóóráját, aztán nem megy el és helyettesítteti magát. Ilyen nincs!Oké, azt elhiszem, hogy nem szabályosan lett elnökké választva, azt is elhiszem, hogy behódolt a vállalkozóknak, és azt is, hogy Rogán pajtás X-elt az érdekében. Azt meg több helyről hallottam, hogy az általa igazgatott iskola pénzügyi elszámolásával nics minden rendben, és úton útfélen magyarázza, hogy a gazdasági vezető a hibás, csak azt nem teszi hozzá, hogy az egyszemélyi felelős az iskola igazgatója vagyis ő. Szóval sok mindent elhiszek, de azt nem, hogy nem ment el a fogadóórájára. És azt sem, hogy ez bent lett volna a Vas Népében.

#57 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 June 2001 - 07:59 PM

A Vas Népe 2001. 06. 19-én megjelent számából:Olvasóink írják "Hiába mentem elMájus 25-én, pénteken 4 és 5 óra között a Weörös Sándor óvodába mentem fogadóórára. A városi televízió lapozójában és a Vas Népében olvastam, hogy fogadóórát tart Rettegi Attila képviselő. Telefonon bejelentkeztem a képviselő úrhoz, ő azt válaszolta, szeretettel vár.Azzal a tudattal indultam el, hogy beszélni tudok vele. Az óvodához 4 óra előtt 5 perccel érkeztem. Az óvoda vezetője megkérdezte, hogy mi járatban vagyok. Válaszoltam, hogy jöttem Rettegi Attila képviselő úr fogadóórájára, tegnap telefonon bejelentkeztem nála. Az óvoda vezetője közölte: Rettegi úrnak dolga van, és helyette Fodor úr van, és majd Fodor úr informálja Rettegi urat. Nem tudom, és nem is közölték velem azt, hogy ki az a Fodor úr. Én úgy tudom, és többektől is megkérdeztem, hogy Fodor nevű képviselő nincsen. Azt sem tudom, hogy az én panaszom, amit egy képviselőnek akartam elmondani, az hogy tartozik bárki másra.Súlyos betegségeim vannak, cukorbeteg vagyok szív- és vesebetegséggel szenvedek, lábaim többször voltak műtve, tetőtől talpig reumás vagyok. Nehezen mozgok, nem tudok buszra szállni, sem kerékpározni. Gyalog mentem, 2 órakor indultam el, úgy hogy vittem magammal vizet és a gyógyszereimet. Útközben többször meg kellett állnom pihenni. Telefonon is azért jelentkezetm be, hogy ne potyára tegyem meg az utat. De hiába egyeztettem. Rajtam kívül többen eljöttek, gondolom ők is csalódva mentek haza. Horváth Árpádné"Hát ez a Rettegi Fidesz elnöknek biztosan nagyon jó! Sőt szuper, de képviselőnek több, mint sz@r. Le kellene vonnia a tanulságot ebből az esetből, aztán le kellene mondania a mandátumáról. Rettegi adja át a helyét egy olyan képviselőnek, aki méltó a feladatára és megtartja a fogadóóráját.Egyébként ki a fene az a Fodor "úr" ???????

#58 Guest__*

• Guests

Elküldve: 18 June 2001 - 07:59 PM

Rettegi Attila szerintetek meggyónta már a bűneit az Okénál?Persze az Okéra is ráférne egy jó alapos gyónás...

#59 Guest__*

• Guests

Elküldve: 15 June 2001 - 10:28 PM

KI tudja mikor csukják le a Raszteros bagázst úgy hírlik a nyári mikulás hozza nekik ajándékba.

#60 Guest__*

• Guests

Elküldve: 15 June 2001 - 12:19 AM

Rettegi Úr!Megpróbálok Önnek a válaszadásokban segíteni. Szerény olvasottságommal és még szerényebb tudásommal megkísérlem emlékezetét felfrissíteni néhány hasznos ismerettel.Ehhez először is tisztázni kell néhány, de nem elhanyagolható alapfogalmat!DEMOKRÁCIA görög eredetű szó, jelentése:1. Népuralom 2. Jogegyenlőség(; vagyis a többség uralmának, akaratának, az állampolgárok szabadságának és egyenjogúságának elismerése)DEMOKRATA görög és francia eredetű szó, jelentése:1. a demokrácia híve2. valamilyen demokratikus (vagy annak nevezett) párt tagjaDEMOKRATIKUS görög és latin eredetű szó, akkor használhatjuk, ha a demokrácia elveinek megfelelően történik valamiDEMOKRATIZÁLÁS görög és latin eredetű szó a demokratikus alapelvek meghonosítása, valamely állam, társadalom vagy párt demokratikus alapokon való meg-, vagy újjászervezéseDEMOKRATIZMUS görög és latin eredetű szó, jelentése:1. a demokrácia elve és megvalósítása2. demokratikus jelleg, demokratikus gondolkodásEzen felfrissített ismeretek birtokában vizsgáljuk meg a demokráciát, kialakulását, és gyakorlati alkalmazását!Az antik poliszközösségek politikai berendezkedésére visszavezethető fogalom napjainkra már számos jelentésváltozáson, és módosuláson ment keresztül. A népuralom (demokratia) klasszikus fogalmát a reneszánsz kori itáliai köztársaságok élesztették újjá, és új fogalmi összetevőkkel és jelentésbővítésekkel is gazdagították. Az egyik legfontosabb változás, változtatás volt, hogy míg a premodern demokráciákat főként a közvetlen demokrácia intézményei jellemezték (népgyűlések, népszavazások), addig a modern demokráciákban inkább a közvetett demokrácia intézményei, azaz a reprezentáció a képviselet különböző formái kerültek előtérbe. Bár a klasszikus demokratikus eljárásmódok továbbra is fontos szerepet játszanak (népszavazás, állampolgári kezdeményezés, aláírásgyűjtés), néhol kisebb közigazgatási egységekben még ma is népgyűlésszerűen kormányozzák önmagukat (például Kelet-Svájc kis kantonjainak közösségében). Igaz, a modern demokráciákban a közvetlen részvétel, a participáció szerepe csökkent, ellenben ugyanakkor számos garancia biztosítja az állampolgárok beleszólását a politikába. Ezek közül alapvetők; a fő államhatalmi pozíciók általános választójog alapján történő periodikus választása, a politikai élet nyitottsága és a nyilvánosság, a politika szereplőinek szabályozott demokratikus versenye, a politikai intézmények és a politikai szervezetek pluralizmusa. Mindenképpen megjegyezendő, hogy a demokrácia fogalma a rá vonatkozó eszmék sokfélesége miatt meglehetősen képlékeny, ezért gyakran alkalmazzák a legkülönbözőbb politikai rendszerek és politikai törekvések jelölésére. Politológiai értelemben azonban a demokrácia kellőképpen elkülönül a diktatúra valamennyi formájától. A demokráciával szemben a diktatúra eredetileg az egyeduralom azon formája, melyben az uralkodó nem monarchikus vagy dinasztikus elv, hanem egyéni törekvései és igényei alapján birtokolja a hatalmat. A demokráciával ellentétben a diktatúra parancsuralmi politikai berendezkedést, önkényuralmat jelent. Diktatúrában nem adottak a politikai szféra ellenőrzésének, és a benne való részvételnek a lehetőségei; úgymond a szabad jelölési-, választási- és szavazási eljárások, a politikai nyilvánosság és a jogállami garanciák.A politikai pártok – miként talán a Fidesz is –, a képviseleti demokrácia alapintézményei, a demokratikusan megszerzett hatalomért folyó szervezett demokratikus versengés alanyai. Bármely párt, - e képen a Fidesz tagjai is - csakis akkor mondhatják el magukról igazán, demokratikus párt demokrata tagjai, ha cselekvési szabadságuk védett mindenféle külső diktatórikus beavatkozástól és nyomásgyakorlástól. Ebből következően természetesen bármely egy demokratikus párt demokrata tagja aképpen választódik demokratikus elnökké, ha a demokrata párttagok cselekvési szabadságuk korlátozása, és mindennemű diktatórikus beavatkozás nélkül demokratikusan válasszák meg.Rettegi Úr! Igencsak olybá tűnik, hogy ez Önnek nem sikerült.Válaszát továbbra is türelmesen várom! Továbbá megörvendeztetne azzal, ha kifejtené; mitől tartja magát demokratikusan megválasztott és legitim elnöknek.(Csak megjegyzem; a legitimitás fogalma habár magában foglalja jognak való megfelelést, de nem csupán erre korlátozódik, hisz ez a legalitás! A legitimitás a jogi legitimáción túl a hatalom általános elismertségére, presztízsére is utal, azaz a hivatalos norma- és értékrend érvényességére, a hatalom ideológiájának , mítoszainak és tényleges eredményeinek támogatottságára és elismerésére is.)Sz. L.Az Úr 2001. esztendejében, a rendszerváltozás után 11 évvel Magyarországon.